DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
leczenie robali w kolejnej odsłonie.
Autor Wiadomość
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-10, 14:36   leczenie robali w kolejnej odsłonie.

Z racji tego żem nabruździł zdaniem kilku osób została mi nałożona kara opisania jakiegoś tematu . Ponieważ moje ryby borykają się od jakiegoś czasu z szybkim oddechem postanowiłem je poddać badaniom i leczeniu co teraz opiszę ;-)
Jakieś dwa tygodnie temu ryby zaczęły bardzo szybko oddychać , oddychały szybko ale nie tak jak teraz . Z racji tego ze od jakiegoś czasu posiadam mikroskop zrobiłem im badania .
Złapałem jedną z ryb , bez wybierania , i trzymając ja w sitku nad akwarium obcinaczkami do skórek pobrałem wycinek skrzela . Wycinek położyłem na szkiełku i pod mikroskop gdzie zauważyłem ruch :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=lZx_HqYLVPc

http://www.youtube.com/watch?v=ZvB6hRQM9wk

Na początku pomyślałem że to wypławki lecz nie pasował mi ich sposób poruszania się wiec wysłałem film do Łukasza który stwierdził przywry i bakterie (o których ja nie wiedziałem , te szare miejsca ) a później do Adama który potwierdził wszystko i moje obawy okazały sie bolesna prawda
Po upływie niestety dwóch tygodni dopiero mogłem zająć się leczeniem rym , które właśnie dziś zacząłem .
Jako kuracje obrałem przepis Adama nr 2 z użyciem tabletek Aniprazolu

Wodę przygotowałem bez żadnych dodatków czyli jak zawsze to robię RO+Kranowit + odrobina kwasu solnego , przy czym Ph 6,5 Tww 0 Two 4 . Wodę podgrzałem do 27* i zająłem się odłowem ryb wszystkich jakie posiadałem w akwarium czyli 12 palet i 6 kirysów. Z akwarium 90 L upuściłem 10 L wody do wiaderka i tam umieściłem wszystkie ryby. . W wiaderku pracuje kostka napowietrzająca . Gdy juz wszystko było przyszykowane zacząłem rozpuszczać tabletki w wodzie nad strumieniem powietrza co trwało kilka sekund , wiaderko przykryłem ręcznikiem i pozostawiłem je tak na okres 5 h , po czym zlałem połowę wody i uzupełniłem świeżą i po upływie kilku minut wpuściłem ryby wyławiając je dłonią do akwarium sterylnego wcześniej przyszykowanego

Jak ukończę leczenie , co stanie sie za dwa tygodnie dopiszę co zaś i wstawię filmiki co maja w skrzelach .

Zdjęć ryb nie robiłem z braku aparatu a komórka nie do tego służy ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-10, 15:29   Re: leczenie robali w kolejnej odsłonie.

jurasiga napisał/a:
Z racji tego żem nabruździł zdaniem kilku osób została mi nałożona kara opisania jakiegoś tematu .

Juras nie myl pojęć. Kara to kara a propozycja zamienna i to nie do odrzucenia to czysta przyjemność. Nowy ciekawy wątek powstał i to dzięki Tobie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-15, 09:10   

Dziś jest 5 dzień od podania rybą leku i dopiero dziś zaczęły normalnie żerować , gdzieś w przepisie przy zastosowaniu aniprazolu jest opisane że po 2 dniach wraca jedzenie do normy , u moich ryb nastąpiło to dopiero dziś . Ryby spokojne , w odchodach nic żywego nie było do wychwycenia, dziś jeszcze raz powtórzę badanie skrzeli i gufna , obaczymy co tam siedzi ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-17, 15:00   

Ryby dziś przeszły kolejna kuracje w wiaderku mocząc sie w Aniprazolu . Ryby czuja sie świetnie , oddech maja normalnie wolny :mrgreen: na dniach wracają do ogólnego po ilu dniach to powinni wszyscy wiedzieć ja się dowiedziałem ;-)
A no i żadna ryba przy tym mi nie padła bo wiedziałem co mają i co zastosować ;-)

Wątek ten uważam za zamknięty ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-17, 16:38   

Juras może by tak temat wątku zmienic? Bo mi się kojarzy z paleniem i ...
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-17, 17:44   

możesz zmienić jak chcesz
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-17, 19:32   

Juras Twój temat i wątek i leczenie prowadzone. Sam zaproponuj TEMAT bu od razu określał : co leczona, na co i czym. A ja zmienię. Więcej życia Juras ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rakoczybartek 

Imię: Bartek
Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-19, 10:34   

Napiszcie jak to jest z drugą turą leczenia na przywry. Zakładając że robimy jak w przepisie, odkaziliśmy ryby, są wolne od pasożytów, ale mogły zostać jaja w skrzelach z których wyklują się nowe pasożyty. Jeżeli po pierwszym odkażeniu damy ryby do czystego sterylniaka i te pasożyty wyklują się nam właśnie tam, to czy nie ma ryzyka że któreś złoży kolejne jaja i sterylniak będzie skażony ?? Pytam bo jestem przed leczeniem na przywry.
 
 
grigor 


Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 89
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 2013-03-19, 12:51   

w akwarium sterylny bedą przywry te które się wykluły z jaj i jak rozpoczniesz drugą kąpiel to nie do tego samego akwarium tylko do jeszcze jednego czystego ze świeżą woda.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-19, 12:54   

Czyżbym nie opisał dokładnie?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rakoczybartek 

Imię: Bartek
Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-19, 19:26   

Jeśli dobrze zrozumiałem to po drugiej kąpieli ryby wracają do akwarium głównego, tak ?

Bartek
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 20:36   

Cykl rozwojowy płazińców dobiegnie końca po ok 12 dniach - zakładając, że temperatura wody w akwarium będzie oscylowała w granicach 28*. Ryby wracają nie od razu po drugiej kąpieli do akwarium, a po (dla pewności) dniach 14stu.

Na czas nieobecności ryb w ogólnym, podkręć temp do 30* i mocno napowietrzaj - przyśpieszysz w ten sposób cykl rozwojowy robaków i będziesz miał większą pewność, że żaden nie przeżył przez te 2 tygodnie.

Jak będziesz kąpał ryby drugi raz, a nie masz 3ciego akwarium żeby je tam przełożyć po kąpieli, to musisz sobie radzić z tym co masz, czyli:

Przygotowujesz sobie wodę, ryby do wiadra, a sterylne do odkażania. Przyda Ci się do tego perhydrol (H2O2, nadtlenek wodoru) i gumowe rękawiczki. Najlepiej zdezynfekować akwarium wtedy czystym środkiem. Gąbkę od filtra wygotować. Wypłukać całość, zalać i ... 100% pewności nigdy nie ma, że tam nic nie zostało, ale jak się nie ma kilku zbiorników pod ręką, to trza sobie jakoś radzić.
 
 
rakoczybartek 

Imię: Bartek
Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-20, 13:17   

Dzięki, za podpowiedzi, pozdrawiam Bartek
 
 
rakoczybartek 

Imię: Bartek
Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-22, 08:22   

Witam, wczoraj ryby kąpały się w pratelu, w wodzie po 5 h było pełno białych farfrocli, które pływały w toni, leżały na dnie i obsiadły na rybach.
Widać rybom jest jakby lepiej, oddychają spokojniej, pływają ochoczo, oby się udało...
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-26, 19:46   

Łukasz kolejny raz pomógł mi w ciężkich dla ryb chwilach i wyjaśnił kolegą jak to ma wyglądać do końca . Zrobiłem własnie tak jak opisał to Łukasz i Adam w swoich przepisach . A w ten sposób to wygląda po dwóch kąpielach po 5-6 godzin w wiaderku z Aniprazolem w odstępach 7 dniowych i po wpuszczeniu ryb do ogólnego po 12 dniach .

http://www.youtube.com/watch?v=1sk1VqCQcdk
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10