DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Półtora metra natury
Autor Wiadomość
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2014-06-26, 23:32   Półtora metra natury

Witam ponownie wszystkich forumowiczów. Na wstępie jeszcze raz się przedstawię. Mam na imię Rafał i chciałbym przedstawić swój zbiornik z dyskami. Cały zbiornik został urządzony pod paletki i mam nadzieję, że z czasem będzie im się w nim dobrze mieszkało. ;-)

- wielkość zbiornika w litrach: 300l

- wymiary zbiornika: 150x50x40h

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 4 tygodnie

- sposób przygotowania wody do zbiornika: 70% RO + 30% kran

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: KH=3, GH=?, pH=6,5

- częstotliwość podmian wody: planuję raz w tygodniu 60l RO + 15l kran

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: piasek kwarcowy 0,5-1,2mm

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: jeden duży korzeń + kilka mniejszych

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: 7 Leopardów Mozaikowych + 2 Erupcje od Adama. Ryby żarłoczne jak rekiny. :mrgreen:

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): 2 Anubiasy (nie wiem dokładnie jakie)

- rodzaj filtracji, jaka i ile: kubeł JBL e901 + hydroponika, mechanik AquaClear 200

- rodzaj wkładów filtracyjnych: keramzyt

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: grzałka z termostatem Aquael 300W, temperatura 28-29C

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 2x Juwel T8 6800K, 9 godzin dziennie

- sposób i rodzaj karmienia: własny mix z serca wołowego, szpinaku, krewetek i innych + suchy granulat.

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): akwarium powstawało długo ze względu na problemy z samym zbiornikiem - stary zaczął się rozszczelniać. Po zalaniu wodą oraz zaszczepieniem bakterii ryby wpuściłem po 2 tygodniach bez kwarantanny (ryby od Adama)

- zdjęcie całego zbiornika: poniżej

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: sukcesem dla mnie jest to, że akwarium w ogóle powstało. W starym po dezynfekcji i myciu nastąpił odprysk szkła na łączeniu szyb od wewnątrz i silikon zaczął puszczać na spoinach. Kolejny problem to awaria starego kubła HW-302 przez co cała biologia zginęła i NO2 wzrosło do 1-1,5. Kolejny sukces to zbicie NO2 do 0 w niecały tydzień po założeniu hydroponiki i zaszczepieniu w niej bakterii w żelu. No i najważniejsze, że ślicznotki żyją. ;-)
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-06-27, 08:33   

Nieżle się to zapowiada, powodzenia :-D
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
Ostatnio zmieniony przez jol.anta 2014-06-27, 08:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-15, 17:52   Półtora metra natury

Mała aktualizacja. Nie podałem mocy oświetlenia - 2x30W, długość 895mm. W akwarium zostały posadzone Lotosy. Z początku były 3 - zielony, tygrysi i czerwony, ale zadomowił się chyba tylko jeden. Z dnia na dzień zaczęły odpadać im liście i myślałem, że nic już z tego nie będzie jak został tylko jeden listek a tu proszę rośnie podobnie jak ślicznotki. ;-) W akwarium został wymieniony również filtr mechaniczny wewnętrzny. Stary AquaClear w ogóle nie dawał rady nic zbierać. Teraz jest Aquael 1000l/h i w akwarium w końcu zapanowała czystość na dnie, co korzystnie wpływa na palety bo mniej muszę odmulać i stresować je przy tym. W zbiorniku pojawiły się ślimaki. :-/ Nie mam pojęcia skąd i jak coś robię lub karmię to pozbywam się ich. Ryby jedzą normalnie i wygląda na to, że są zdrowe. Jeden z Erupcjonów zrobił się "blady" co widać na poniższych zdjęciach. Mam nadzieję, że to nie jest oznaka jakiejś choroby. Parametry wody poza pH, które ostatnio spada z 6,5 do ok. 5,7 w ciągu 5 dni pozostają bez zmian - NO2=0, NO3=20-40.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-15, 20:39   

erupcja bladawa będzie miała jaśniejszy podkład i mniej kropek a ta ciemna bordowy i na gęsto.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-28, 17:02   Półtora metra natury

Czas na małą aktualizację. Do gromadki dołączyło 5 palet White-Diamond. Młode rosną, choć po niektórych widać, że będą mniejsze. Jedzą na potęgę, nawet z ręki. Często nie mogę posprzątać bo dziubią odmulacz i nie widzę co wciągam. :-P Do hydroponiki posadziłem skrzydłokwiaty, ale musiałem ją odłączyć bo zaczęła przeciekać. Odbiło się to na roślinach bo zmarniały (za małe NO3). Zobaczymy może jeszcze odbiją. Na samym końcu mała niespodzianka w innym zbiorniku, ale to już temat na nowy wątek w innym dziale... ;-)
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-10-28, 19:41   

Erupcji to tam nie masz, kropek na tej rybie praktycznie nie ma. Reszta ciekawe duże kropy.
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-28, 19:46   

Erupcja jest jeszcze nie wybarwiona. Dopiero dostaje niebieskawy podkład od dołu. Jak brałem od adamn'a to widziałem z jakimi rodzicami pływały. Chyba, że coś po dziadkach z nich wyjdzie. ;-)
Ostatnio zmieniony przez rafael 2014-10-28, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-10-28, 21:47   

A ryba w jakim wieku?
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-28, 21:52   

Ok. 7-8 miesięcy i 9-10cm długości ciała.
Ostatnio zmieniony przez rafael 2014-10-28, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-29, 09:12   

a kto Ci tak powiedział?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-10-29, 10:01   

Hmm przyrost nędzny . Ile są u ciebie i od jakiego rozmiaru
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-29, 11:03   

Nie mierzyłem ich jak kupowałem, ale miały 4-5cm. Leopardy były większe, bodajże o miesiąc starsze. Nie pamiętam dokładnie już jak adamn mi mówił. Ryby są u mnie od czerwca. Z początku rosły bardzo szybko a teraz wolniej i trochę mnie to zastanawia dlaczego? Może akwarium złe, a może ja coś robię nie tak? Nie ocierają się, kupy robią zbite brązowe, jedzą na potęgę, nie ciemnieją i nie chowają się. Karmię 3 razy dziennie: rano i wieczorem mix, popołudniami granulat. Mix na bazie serca wołowego i wątroby, szpinaku... W sumie ok 15 składników z witaminami.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-10-29, 12:22   

A pomyślał ty o Tasiemcu przy nim też jedzą na potęge a nie rosną , jak masz ryby z innego źrudła niż adamowe , nie bede wymienial nazwy , to je zbadaj pod tym kontem
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-29, 12:49   

Wszystko co tam pływa to tylko adamowe i nigdy nic innego z nimi nie pływało. Akwarium stawiane od 0. Nigdy też nie badałem ich bo nie widziałem nic niepokojącego, ale faktycznie może czas najwyższy. ;-)
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 191
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2014-10-29, 19:06   

Może coś załapały u ciebie? Przebadaj i będzie wiadomo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13