DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy zbiornik z paletkami od Adama
Autor Wiadomość
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2014-03-16, 13:23   Nowy zbiornik z paletkami od Adama

- wielkość zbiornika w litrach: 288 l

- wymiary zbiornika: 120x40x60

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 40 dni

- sposób przygotowania wody do zbiornika: RO 4 kran 1

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych:kh1,gh9,ph 6,5

- częstotliwość podmian wody: co tydzień 60l +codzienne dolewki po czyszczeni

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: piasek kwarcowy

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: 2 większe i parę małych korzeni 3 kamienie otoczaki

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: 8 paletek

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): żabienica +parę roślin na korzeniach+2 kryptokoryny i anubiasy w podłożu

- rodzaj filtracji, jaka i ile: wewnętrzny turbo 750 zewnętrzny ncf 1200

- rodzaj wkładów filtracyjnych: ceramika +gąbki

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: 2 grzałki 100 i 200 w

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo:2 listwy x21 w od Andrzeja w szklanych rurach hermetycznych

- sposób i rodzaj karmienia: mix+granulat

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): zbiornik dojrzewał przez 30 dni

- zdjęcie całego zbiornika:

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: ryby bardzo często jedzą maja apetyt
_________________
zibi
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-16, 14:04   

Mała uwaga , Anubiasów nie sadzi się w podłożu , powinny mieć korzenie na wierzchu.
pozdro....
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-16, 14:11   

anubiasa na korzeniu podwiąż.
Filtr z prawej na dole odsuń tak by nie był na dnie i nie dotykał szyby. Bo ryby możesz potracić.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-17, 12:41   

adamn napisał/a:

Filtr z prawej na dole odsuń tak by nie był na dnie i nie dotykał szyby. Bo ryby możesz potracić.


Ale ze co, zaklinować się mogą ?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-17, 13:35   

A to jakaś nowość? Na FORUM już były takie przypadki z:
- filtrami
- gąbkami
- grzałkami
ryby albo wyzionęły ducha albo się poparzyły
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-03-17, 14:32   

U mnie ostatnio weszła za filtr i nie mogła się cofnąć :-(
dobrze że byłem w domu to jej pomogłem, ale jak by tak to zrobiła w godzinach mojej pracy to już nie było by tak wesoło :-(
 
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-17, 15:14   

Mi tam sie kirys zaklinował 2 dni temu, za filtrem na szczęście zdążyłem go uratować, ale paletka.. hmm wydaje mi sie ze dorosła ryba to sobie poradzi z gąbką.. tzn u mnie filtry wiszą na przewodach :) nie wkładam tego plastiku z przyssawkami, tak wiec jak nawet jak tam wpłynie, to jest na tyle silna ze bez problemu się wydostanie.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-03-17, 15:19   

Gorzej jak wpłynie i do przodu nie można bo jest tylna szyba a w tył się nie cofnie bo łuski nie pozwolą :-(
 
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-17, 15:54   

Tak jak mowie u mnie filtry sa tylko na kabelkach, odsuniecie ich od szyby wymaga minimalnego wysiłku, dorosła ryba wystarczy ze ogonem machnie i filtr się przesunie tak ze sobie wypłynie. Tzn tak mi sie wydaje, w każdym razie nigdy żadna sie nie zaklinowała (nie licząc malutkiego kiryska bidulka)
Ostatnio zmieniony przez porlock 2014-03-17, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-17, 21:04   

O ile wiem FORUM ma za zadanie EDUKOWAĆ tych co mają mieli i będą mieli ryby wszelakie w tym dyskowce. Opisuje się tu i omawia różne kruczki w tym jak tu o wystrzeganie się tworzenia zakamarków wszelakich co by ryby nie potracić.

porlock napisał/a:
Tak jak mowie u mnie filtry sa tylko na kabelkach, ..

Ci co tak mieli latami kiedyś się mogą spotkać z tym, ze kubełek się zanurzy poniżej wlotu powietrza do turbiny a wtedy ZERO natleniania i płacz krokodylimi łzami.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2014-05-16, 20:08   

Przeleciał :-( y dwa miesiące od zakupu ryb-były kłopoty z wysokim NO w akwarium następnie z rybami zaczęło się dziać coś niepokojącego ,z początku jedna schowała się za korzeniem i przestała jeść reszta też powoli zaczęły tracić apetyt ,nie jadły tak jak na początku .Po konsultacjach z Adamem zastosowałem leczenie aniprazolem, restart zbiornika. Po dwóch tygodniach od leczenia dostały takiego apetytu że obgryzają mi paznokcie. Pomimo tych kłopotów rybki podrosły -czerwone z 9 cm do 12 białasy z 8 do 9-11cm :lol: dodaję parę fotek
_________________
zibi
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2014-05-16, 20:56   

Białe pełnowartościowe, ale pomarańcze to troche pikantne. Chyba ze je za darmochę dostałeś:)
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2014-05-17, 14:14   

Nie, kupiłem razem z białymi -mi się podobają jeśli ty masz paletki za darmochę to ja jestem chętny-jak wam się nie podobają ryby które macie to przysyłajcie je do mnie , mam psy których nikt nie chciał mogę mieć i ryby -ja nie patrzę na rodowód
_________________
zibi
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 15:56   

Dlaczego się tak denerwujesz? Po prostu kolega napisał, że strasznie dużo pieprzu te ryby mają na sobie, co raczej pożądane nie jest.
Ostatnio zmieniony przez Rafal 2014-05-17, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2014-05-17, 16:07   

zibi, możesz wstawić zdjęcie całego zbiornika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10