DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z pasożytem
Autor Wiadomość
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: 2013-06-03, 01:03   problem z pasożytem

JESTEM NOWICJUSZEM TAK ZE Z GÓRY DZIĘKI ZA WYROZUMIAŁOŚĆ;
1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... kwarantanna 100l zbiornk docelowy 450l
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... kwarantanna od 25kwietnia 450l od 1 maja
- wymiary .... 80x35x35x 150x60x50
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... sterylny 450 jeszcze brak roslin
- rodzaj podłoża .... czarny gres 0,6-1,2mm

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6,4 i
- twardość węglanowa i ogólna .... kh 3 gh 7
- wielkość związków azotowych .... 10mg/l
- temperatura wody .... 28
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... kwarantanna co dwa dni 20l główny zbiornik jeszcze bez podmiany tylko czyszczenie dna z odchodów i woda z powrotem
- sposób przygotowania wody do podmian .... kwarantanna woda odstana
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość ....wszystkie rybki z hodowli od stendkera kupione 2 maja kwarantanna 4 paletki -1 pigeon red ok 8cm dwa solid fire red ok 6-7cm 1 kobalt 4 cm zbiornik docelowy pigeon red 11-12cm dwa bludiamonty pierwszy 11-12 cm drugi 8-9cm i jeden kobalt 6-7cm - z czego rybki podczas zakupu miały; pigeony po 7-8 cm bludiamont 6-7cm solod fire derd 4 cm i kobalty po 3 cm. 4 ktore sa w 450 rosną jak na drożdżach tamte stoją w miejscu. poza tym 3 kiryski panda 3cm 3 kiryski sterby 5cm 2 zbrojniki3cm

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .. mix z serca wołowego od stendkera oraz z suche z tropicala d-50plus

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....
Wszystkie rybki pływały w kwarantannie zaczęło się gdzieś od 15 maja większe rybki zaczęły gonić podczas karmienia te mniejsze a te nie miały szans zjeść były gonione od jedzenia więc 20 maja przerzuciłem te większe do 450l i jak do dzisiaj było ok z czego dzisiaj najmniejsza kobalt ma zaczerwienione skrzela i tak chętnie nie je. A w kwarantannie to pigeon nie je chyba od 17 maja ale ma normalne skrzela a trzy pozostałe jedzą ale maja zaczerwienione skrzela i odstające ocierają się.Wszystkie ryby oddychają w miarę spokojnie .badanie pod mikroskopem pokazało skrzelowce podaje stronę z zdjęciami i opisem u mnie występuje z rys. 3i4 http://paletki-arka.republika.pl/gyroda.html dodam że tego kolegę mam w tym i tym akwarium :(

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) .... kwarantanna grzałka 150w turbinka z gąbką w środku zoolit porcelana i 2woreczki na nh3 w 450l kubełek zewnętrzny JHW304b z uv pierwszy koszyk kulki plastikowe drugi zoolit trzeci porcelna czwarty pół zoolitu pół porcelany 2 grzałki po 300w napowietrzacz

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) .... ----------------

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... w zbiorniku z kwarantanna wczoraj podałem capiforte 12ml po 6 godz.podmiana wody w80% przed podmiana wody badanie odchodów pod mikroskopem pasożyt nadal był ale policzył bym go na palcach jednej reki. co robić mam łzy w oczach.film mogę podrzucić jutro.czy rybom nic się nie stanie jeżeli po 4 dniach czyli w środę podam znowu capiforte i na 9 dzien? czy macie jakies inne pomysły.
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-03, 10:50   Re: problem z pasożytem

pawcio206 napisał/a:

Wszystkie rybki pływały w kwarantannie zaczęło się gdzieś od 15 maja większe rybki zaczęły gonić podczas karmienia te mniejsze a te nie miały szans zjeść były gonione od jedzenia więc 20 maja przerzuciłem te większe do 450l i jak do dzisiaj było ok z czego dzisiaj najmniejsza kobalt ma zaczerwienione skrzela i tak chętnie nie je. A w kwarantannie to pigeon nie je chyba od 17 maja ale ma normalne skrzela a trzy pozostałe jedzą ale maja zaczerwienione skrzela i odstające ocierają się.



czyli tak
: kupiłeś chore ryby co od początku nie jadły i były nosicielami robali i nie było KWARANTANNY a TY zaserwowałeś im więkwszy zbiornik, gdzie trudniej leczyć. Leczysz środkami na poprawę samopoczucia swego a nie ryb.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-03, 11:03   

nie zle mnie pan zrozumiał ryby były zdrowe tylko te wieksze gonily te mniejsze minelo 2 tygodnie nie bylo nic pod mikroskopem stwierdzilem ze wszystko jest ok dla tego wieksze ryby wyladowaly w wiekszym akwarium zeby te mogly w spokoju przyjmowac pokarm nie wiem czy sam sie nie nabawilem tego dziadostwa ze za duza oibsada ryb byla na kwarantanne
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-03, 11:35   

Paweł doczytaj REGULAMIN bo mozesz mieć kłopoty ;-)
Polecam

§3. Pisanie na forum i na shoutboxie.

3. Na forum ....


Przecież od początku ryba Ci nie je co sam napisałeś. Kwarantanna była z nazwy tydzień. Jak miałeś zbiorniki sterylne to skąd miały się nabawić? Takie już sobie sprawiłeś a reszta to czas.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-03, 12:48   

ryby zakupilem na poczatku maja prosze jeszcze raz przeczytac wszystkie przyjmowaly pokarm conajmniej jak piranie zaczelo sie w polowie maja te wieksze gonily mniejsze od pokarmu dlatego postanowilem je rozdzielic i po jakis 4 dniach pokazaly sie robale i w tym zbiorniku i w tym i tu jest problem czym je wytepic
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-03, 16:41   

pawcio206 napisał/a:
ryby zakupilem na poczatku maja prosze jeszcze raz przeczytac wszystkie przyjmowaly pokarm conajmniej jak piranie zaczelo sie w polowie maja te wieksze gonily mniejsze od pokarmu dlatego postanowilem je rozdzielic i po jakis 4 dniach pokazaly sie robale i w tym zbiorniku i w tym i tu jest problem czym je wytepic

ja ma czytać? Ty czytaj coś pisał:
pawcio206 napisał/a:


....wszystkie rybki z hodowli od stendkera kupione 2 maja kwarantanna

Wszystkie rybki pływały w kwarantannie zaczęło się gdzieś od 15 maja większe rybki zaczęły gonić podczas karmienia te mniejsze a te nie miały szans zjeść były gonione od jedzenia więc 20 maja ....A w kwarantannie to pigeon nie je chyba od 17 maja

2 maja kupiłeś ryby i 15 przerwałeś KWARANTANNĘ, która jest tylko namiastką właściwie przeprowadzonej a już 17 maja ryba Ci nie żarła i NIC nie jadła. To są FAKTY. Tak jak to, ze ryby same z siebie się nie mogły zarazić a były już trefne. Do tego 14 dni i ryba nie je.

Pokaż film z tymi robalami co je oceniasz negatywnie. Mozę to sam z siebie bidny wrotek RR :?:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-04, 13:05   

Syn mi wczoraj połamał wszystkie szkiełka przykrywkowe już zamówiłem nowe jak na dzisiaj uda mi sie załatwić od znajomego pare sztuk zaraz wrzuce filmik.Licze na pana wyrozumiałość bo mi ręce opadaja
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-04, 15:12   

Paweł niech Ci ręce nie opadają a doczytaj jak pisałem wcześniej REGULAMIN co i jak ma być na FORUM. Już Ci pisalem byś doczytał to:

§3. Pisanie na forum i na shoutboxie.

3. Na forum ...


Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: 2013-06-05, 00:16   

Witam. Regulamin doczytany Adamie ;-) . Udało zebrac mi sie kupy z pod kupra ryby i kupy czyste nic sie nie rusza .Co jeszcze zaobserwowałem to kupy grube normalne ale jak by na wlosie były tak sie ciągną udało mi sie ten (włos) wyłowić ciągnąca nitka ale czysa nic nie było.Wyzbierałem z dnoa resztki pokarmu i odchodów mam filmiki ale za duzo miejsca zajmujaczyjest mozliwość na maila je podesłac jezeli tak to poprosze adres mail
 
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-05, 10:39   

http://youtu.be/gUS2E2dJNoc
 
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-05, 10:43   

1. http://youtu.be/66u4oJRNUCc
2. http://youtu.be/CXzt6_t3I2Y
3. http://youtu.be/Yrd63_7aZNY
4. http://youtu.be/gUS2E2dJNoc
 
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-06-05, 11:10   

Jak dla mnie to wrotki i wieloszczety. Powiększenia podawaj jest łatwiej wtedy. Pozdr
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-05, 11:52   

Pisałem o wrotku RR i miałem rację.
Wieloszczet ma szczecinki a te nie mają. To są wypławki, wrotki rotatoria rotatoria i chilodonella oraz Euplotes

Każdy z nich to pryszcz i nie należy zwalczać chyba, że akwarium tarliskowe.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-05, 12:35   

powiekszenie 600x to dla czego nie jedza teraz juz wszystkie w tym 100 l akwa i te skrzela odstajace i zaczerwienione moge smialo powiedziec ze jest gorzej
 
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-06-05, 12:43   

Może wklej zdięcia akwarium i ryb.
Nieczystości pod mikroskop skąd brałeś??

Pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10