DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Guzikologia
Autor Wiadomość
kowalskil 

Imię: Ludwik
Wiek: 92
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Fort Lee, NJ, USA
Wysłany: 2013-04-14, 02:57   Guzikologia


Technologia czy guzikologia?

Czytam ksiazke J. Klugera, wydana w roku 2008. Nazywa sie "Simpexity". W rozdzial 9 autor pisze: "Gadzety elektronowe rozwijaja sie w warjackim tempie. ... Nie odnosi sie to tylko do nowoczesnego telewizora, lub aparatu fotograficznego, lub do komorki telefonicznej z 27 ioma guzikami (majacej ekran z 21 menu i opis poslugiwania sie na 124 stronach) ...

Kupienie takiego gadzetu nie prowadzi juz do prostych 'plug-and-play' czynnosci, jak bywalo dawniej. Prowadzi ono do zmudnych, pozbawionych przyjemnosci, czynnosci. Mam na mysli rozpakowywanie, czytanie, rozwazania, konfiguracje, sprawdzania, przekleństwa, re-konfiguracji, itd. Prowadzi to czesto porzuceniem projektu lub kilkakrotnymi kontaktowaniami sie z pomoca techniczna. W koncu gadzet zaczyna dzialac, mniejwiecej tak jak chcemy, przynajmniej do chwili gdy ogloszenie "awarja, popelniles blad numer 1234" pojawia na ekranie. Gadzet przestaje dzialac i trzeba wszystko zacząć od nowa .... "

Autor rozumie koniecznosc niektorych komplikacj ale oburzony jest latwymi-do-ominiecia komplikacjami. Nie widze niestety, przynajmniej w rozdziale ktory czytam, rozwazan na temat wplywu tego rodzaju komplikacji na rozwoj umyslowy mlodziezy. Mysle o tych dla ktorych opanowanie gadzetow sprowadza sie do naciskania guzikow, nie o tych ktorzy budowali sobie proste-kiedys odbiorniki radiowe, reperowali proste-kiedys traktory, samochody, zegary, lodki zaglowe, itd.

Jakie podejscie, naciskanie guzikow czy samdzielne budowanie i reperowanie gadzetow, jest bardziej pozyteczne, z punktu widzenia przygotowywania nastepnych pokolen technologow?
_________________
Ludwik Kowalski, autor darmowej ksiazki: "Pamietnik bylego komunisty":

Http://ludkow.info/byt

Dlaczego document ten jest darmowy? Bo pisanie go bylo obowiazkie moralnym wobec rodzicow, wobec innych ofiar stalinizmu, i wobec Polski
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-04-14, 12:04   

Tyle, że to nieuniknione, ja sama nie bałabym się o następne pokolenia.
Moja mała dwuletnia córka świetnie sobie daję radę w obsługą DVD, czy prostą obsługą laptopa, kiedy ogląda bajki na youtube.
Kiedy próbowałam nauczyć mamę korzystania z Internetu, trafiłam na mur nie do przebicia. Różnica pokoleń a jak inny sposób postrzegania świata. Mam wrażenie, że to jedynie problem nas nienadążających intelektualnie za pędzącym światem, nowe pokolenie rodzi się już z tym o niebo lepiej.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-14, 12:32   

Czytam temat i wyłażą guziki. Jest dobrze. Dział i "O wszystkim i o niczym" i temat o guzikach jak sądzę bo bez okularów czytałem. Nawet mam jednego 2,5 cm średnicy. Spód ze srebra a góra misterna na kształt witraża przeplatana chyba 10 kolorami i chińskim motywem. Fakt, że ma feler ten guzik bo to co do niego się nitkę wiązało (uszko jakiś patafian kiedyś wyrwał). Ale czytam dalej i wyłazi oprócz guzika slowo (Guzikologia)
Logia (z gr. wyrocznia) – małe fragmenty tekstu wyciągnięte z kontekstu. W biblistyce termin ten oznacza pojedyncze, wyjęte z kontekstu wypowiedzi Jezusa . Rany myślę sobie TABU czy AKSJOMAT zostaje obalony kolejnym idolem. No ale czytam i wnioski swe przedstawię:
1 - pisanie i powoływanie się na starocie zwłaszcza z dziedziny technologii to lekka przesada. Dziś nawet ja stary człek nie mam komórki vel telefonu (nie mylić z przydomową szopą) co by klawisze jakiekolwiek miała do komunikacji. Nawet 5 latek szybciej załapie jego obsługę i nie potrzeba do opisu aż tylu stron - 124. Nie można po wieczność żyć przeszłością. Trzeba iść do przodu i co złe stare zostawić za sobą.
2 - pianie o technologii (artykułach codziennego użytku) a potem o moralności to ja chyba stary nie widzę najmniejszego związku. Co ma technologia do moralności?
3 - pisanie o technologii i rozkwicie i guzikach i moralności by skończyć na tym co w stopce to już chyba komuś się światy pomyliły. To realny świat a nie świat iluzorycznej fantazji. To życie w realu a nie w krainie utopii.

DECYZJA ADMINISTRACJI

Ponieważ na FORUM jest REGULAMIN, jest kolejność pisania postów a zwłaszcza pierwszego. Są też pewne zasady i na koniec jest to FORUM o dyskowcach i akwarystyce dlatego Ludwiku zostajesz ukarany (aż mi wstyd, że stary a karany i nie reformowalny)
OSTRZEĹťENIAMI w ilości 3
Przeanalizuj co napisałem, idź załatw sobie zbiornik z rybami (może być nawet kula z bojownikiem) i w zamian ostrzeżeń możesz jak spełnisz w/w ograniczenie wrócić na łono tego FORUM. Napiszesz trzy wątki i prześlesz mi na priva. Do tego czasu nie będziesz miał możliwości pisania na FORUM o dyskach i akwarystyce. Nas nie interesuje takie podejście i mataczenie jak w Twej ofercie siebie na dziś na tym FORUM. Twe ewentualne posty rozpatrzy RADA FORUM i ona zdecyduje co i jak dalej z Tobą.

ADMINISTRACJA
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9