DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gienierator
2013-03-11, 21:57
2900 litrów w oprawie żelbetowej
Autor Wiadomość
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-22, 00:24   

porlock napisał/a:
- co tam z tyłu wystaje ? to przewody jakieś ?
- co to za dwie komory po 800l to komory w sumpie ? jeśli tak to czemu tylko dwie ?
- jakie pompy do tego dasz
- ile będzie kominów i gdzie
- co zrobisz jak będziesz musiał ryby leczyć ? przy takim litrażu i ilości sztuk to będzie ciężkie bardzo.
- wynajmiesz kogoś do czyszczenia tego akwa ? :-) bo to w huk roboty

W ogóle nie za dużo tych ryb ?

Tomek nie jaraj tyle staffu. Tam nie ma jeszcze wody, a gdzie do ryb??? ;-) :lol: :lol:
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-22, 10:21   

roh napisał/a:
Grubość płyty dennej 10 cm. Płyta zazbrojona dołem fi 10 żebro co 12 cm do tego zbrojenie rozdzielcze żebro fi 6 co 20 cm. Baniak zbrojony i lany jako monolit. Dno nie ma prawa się ugiąć ani milimetra. Wynika to z obliczeń wytrzymałościowych. Szyba przednia opti white zamówiona. Trochę źle się wyraziłem-płyta MFP posłużyła jako szalunek i tak została-stanowi doskonałą powierzchnię do nałożenia izolacji płynnej.


Trzymam kciuki, by się nie ugięło, bo ja na obliczenia zawsze patrze z przymrożeniem oka taki już jestem, zawsze daje więcej niż w projekcie ;-) , bo widziałem już stropy które uginały się bez obciążenia a z obliczeń nie miały prawa, a z tymi milimetrami to życzę ci żeby tak było i czekam na rozwój sytuacji, bo zapowiada się przednio.

Pozdrawiam
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-09, 19:29   

Przydałaby się aktualizacja :-)
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-06-19, 22:41   

W sumpie już krąży woda.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-06-20, 08:48   

Ta biała rurka od czego jest?? Czyżby ogrzewanie??
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-06-20, 09:40   

toommaszeek napisał/a:
Ta biała rurka od czego jest?? Czyżby ogrzewanie??

Ano czyżby :-D
Ogrzewanie baniaka 9 mb pexa z cyrkulacji cieplej wody plus awaryjnie w obiegu przepływowy podgrzewacz wody z termostatem ustawionym na 80 st C plus pompka cyrkulacyjna z elektrozaworem zasilane z czujnika temperatury wody w akwariumie.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-06-20, 20:44   

roh napisał/a:
Ogrzewanie baniaka 9 mb pexa z cyrkulacji cieplej wody

9 metrów na 2900L to trochę mało

roh napisał/a:
plus awaryjnie w obiegu przepływowy podgrzewacz wody z termostatem ustawionym na 80 st C plus pompka cyrkulacyjna z elektrozaworem zasilane z czujnika temperatury wody w akwariumie.

Nie zdziwiłbym się jakby bardzo często się załączało. Jaki regulator będzie tym sterował??
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-06-20, 21:45   

toommaszeek napisał/a:
roh napisał/a:
Ogrzewanie baniaka 9 mb pexa z cyrkulacji cieplej wody

9 metrów na 2900L to trochę mało


zależy czy będzie miało bezpośredni styk z wodą - jeżeli tak to pewnie starczy
ja pod 450l mam 6 metrów, ale to jest pod akwarium gdzie izolatorem jest podłoże w baniaku.
Na piecu 65* a w akwarium 28* jak otworzę bez żadnego sterowania to do 31* powinno dojść - choć nie próbowałem :-)

A swoją drogą to jest jedyny mój ogranicznik aby postawić sumpa w piwnicy - ogrzewanie z pieca które nie chodzi latem - bo solary grzeją wodę - a nie mam ich jak pod akwarium podłączyć
Sorki za off top :mrgreen:
 
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-06-20, 23:00   

Romku zrobiłeś coś w stylu ogrzewania podłogowego??

adam1977 napisał/a:
A swoją drogą to jest jedyny mój ogranicznik aby postawić sumpa w piwnicy - ogrzewanie z pieca które nie chodzi latem - bo solary grzeją wodę - a nie mam ich jak pod akwarium podłączyć
Sorki za off top :mrgreen:

Jest taka opcja, solary to tak jakby drugi piec, (ja chciałem w domu piec na ekogroszek i kominek z płaszczem wodnym i jest taka opcja podpięcia dwóch kotłów do jednej inst C.O.) popytaj "kumatych" hydraulików i powiedzą Ci coś na ten temat.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-06-21, 07:54   

toommaszeek napisał/a:

Jest taka opcja, solary to tak jakby drugi piec, (ja chciałem w domu piec na ekogroszek i kominek z płaszczem wodnym i jest taka opcja podpięcia dwóch kotłów do jednej inst C.O.) popytaj "kumatych" hydraulików i powiedzą Ci coś na ten temat.


Szczerze ci powiem, że sam się trochę orientuję w sprawach rurkowych :-)
Jednak instalacja solarna, a instalacja CO to dwie oddzielne instalacje których raczej nie połączysz - bo jedna zalana wodą, a druga glikolem, jedna chodzi zimą, a druga latem - więc chcąc abym teraz miał ogrzewanie z solarów musiałbym robić jeszcze jedną "podłogówkę" - a tego właśnie chcę uniknąć.
Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest instalacja Cyrkulacja ciepłej wody użytkowej która chodzi cały rok - jeżeli ktoś ma - ale kolega roh ją właśnie ma :-)

Ale mu chyba lekki off top zrobiliśmy :-D
 
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-06-22, 07:39   

Adam to nie off top tylko bardzo mądre podpowiedzi które mogą nie jednego na forum zainteresować więcej takich postów i będzie super.Może tylko faktycznie trzeba to w innych działach bo Administracja się będzie denerwowała :lol: .Pozdrawiam
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-06-24, 06:38   

Adam to są innowacje techniczne. Nie widzę żadnego problemu, żeby o nich tutaj pisać.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-07-22, 21:39   

coś tam drgnęło. ;-) :-D :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Baniak pracuje 4 dni ale wcześniej sump pracował 5 tygodni. W baniaczku pływają "testerki"
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-07-22, 22:37   

Gratuluje wystartowania tak "małego akwarium", jednak marzenia się spełniają :-> jak możesz to pokaż "stronę" techniczną swojego akwarium :-)
 
 
fleder 

Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 15
Skąd: Mława
Wysłany: 2013-07-22, 23:18   

Roman, myślę, że przydałaby się fotka 'budowli' z człowiekiem obok :) Zdaję sobie sprawę ile to jest 3,6 metra długości, ale taki punkt odniesienia pomógłby trochę wyobraźni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10