DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
szarlatan genetyk z azji?????
Autor Wiadomość
wojtos 

Imię: Wojtek
Wiek: 57
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 29
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-03-14, 20:57   

Ech, tak narzekacie, a przecież otrzymanie takiego czegoś to zawsze jest krok do przodu. Za chwilę to, jak wielu twierdzi nieudane stworzenie zostanie sparowane z inną, piekną odmianą i może kopary nam opadną. Mamy w swoich zbiornikach odmiany hodowlane i wcale nie twierdzimy, że są be, więc dlaczego krytykujcie hodowców wnoszących kolejną formę. Widzę, że panuje powszechna akceptacja co do ingerencji w barwy, ale tylko niektórym odpowiada ingerencja w kształty. Szanuję taki pogląd, każdy ma swój zakres tolerancji na odmienność, ale logicznie dla mnie nie ma różnicy co zmieniamy- barwy czy kształty. Jedno i drugie nie jest już naturą. Tak wiele jest pracy odtwórczej- powielania czyiś osiągnięć, a tak mało twórczej, bo to trudniejsze i wizji jakieś wymaga. Dla mnie ta nowa odmina jest ciekawa ze względów opisnych wyżej. Czy mi się podoba- może nie do końca, ale ma potencjał.
Ostatnio zmieniony przez wojtos 2013-03-14, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alex 


Imię: Ola
Wiek: 52
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 364
Skąd: Jenin k/Gorzowa Wlkp
Wysłany: 2013-03-14, 21:08   

Wojtek masz u mnie browara ;-)
 
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 21:14   

Wojtku, zgadza się to co napisałeś ale ja nie krytykuję człowieka, który stworzył to "coś" ale same palety, które podobnie jak tzw hi-body zupełnie mi się nie podobają. Co innego odmiany barwne a co innego ingerencja w kształt. Wiem, że w przyszłości coś fajnego może z tego powstać i pewnie nasze "ślicznotki" (raczej Wasze bo moje do ślicznotek się nie zaliczają ;-) ) poprzedzone były wieloma nieudanymi "eksperymentami" i poprzednie pokolenia naszych palet nie miały tyle uroku co te ...
 
 
alex 


Imię: Ola
Wiek: 52
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 364
Skąd: Jenin k/Gorzowa Wlkp
Wysłany: 2013-03-14, 21:26   

Klayman napisał/a:
(raczej Wasze bo moje do ślicznotek się nie zaliczają )

bo moich chyba nie widziałeś...ale fakt,do wszystkich nowości człowiek musi się "przyzwyczaić" i za 10 lat na forum napiszemy,że obecne paletki to jakieś dziwolągi :-)
 
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-15, 06:15   

Klayman napisał/a:
Wojtku, zgadza się to co napisałeś ale ja nie krytykuję człowieka, który stworzył to "coś" ale same palety, które podobnie jak tzw hi-body zupełnie mi się nie podobają. Co innego odmiany barwne a co innego ingerencja w kształt. Wiem, że w przyszłości coś fajnego może z tego powstać i pewnie nasze "ślicznotki" (raczej Wasze bo moje do ślicznotek się nie zaliczają ;-) ) poprzedzone były wieloma nieudanymi "eksperymentami" i poprzednie pokolenia naszych palet nie miały tyle uroku co te ...



Popieram stanowisko Klaya ocenialiśmy ryby nie kogoś kto je stworzył.

Poza tym nie ukrywam, że bardziej podobają mi się naturalne dyski, niż te które większość z Nas ma w swoich akwariach.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-15, 15:54   

Dzwieku napisał/a:

Poza tym nie ukrywam, że bardziej podobają mi się naturalne dyski, niż te które większość z Nas ma w swoich akwariach.

:-/
chyba mało widzieliście. Nie szastać opiniami nie mającymi poparcia w rzeczywistości.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
angelika1993 

Imię: Angelika
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-03-22, 13:12   

Mnie osobiście się podobają, może tylko bym im inny kolor strzeliła. W sumie i tak ciągle się w tę naturę ingeruje, a niektórym takie cudaki przypadają do gustu. Mogłabym taką mieć w obsadzie :)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-30, 08:46   

Ostatnie zawirowania na FORUM nie dość, że na mnie starym człeku się odbiły ale też wpłynęły na wygląd mych ryb. Powstało takie coś co niektórzy bulgotem zwą a mi się to tylko nadaje jako karma dla kota lub też materiał do eksperymentów jakie obecnie prowadzę w oparciu o ryby z odłowu. O efektach poinformują w stosownym wątku. To nie bulgot z zwykły przykurcz.



Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 08:59   

Widzialam to cudo na zywo :mrgreen: i ma sie dobrze pomimo tego wygladu, Adamie chyba nie pojdzie na karme dla kota co? Poczekaj zobaczymy co z niego wyrosnie ;-)
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-04-30, 15:18   

Z chęcią sam bym takową wpuścił do akwarium co by zobaczyć co wyrośnie z takiego ( nie wiem jak to nazwać ) rybola ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 16:05   

Quasimodo pasuje jak ulal :mrgreen:
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-04-30, 16:51   

Jednym ryby rosną wzdłuż, innym wszerz i gdzie tu sprawiedliwość :roll:
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2013-06-01, 10:56   

A co się dzieje z Quasimodo mam nadzieje że żyje :?:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-01, 18:41   

Był testerem dla choroby dzikich heckli z importu. Kilka padło na heteropolariozę i ten był na dostawkę do ostatniego co na nią zapadł w celu sprawdzenia czy zaraza się przenosi i jak szybko. Niestety wytrzymał w zbiorniku 5 dni i o trzy przeżył heckla ostatniego jaki na nią zapadł. Na to na razie3 niem mam panaceum a jeśli w przyszłości takie ryby dostane to je spuszczę i nawet kotom nie dam na pożarcie. Te co teraz miałem nie ze swej winy (już takie trzy były w BOX-ie) to inna para kaloszy. I dwa nowe się zafajdały od nich. Z tym g... miałem pierwszy raz styczność na własnej skórze.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
pawel.g 


Imię: pawel
Wiek: 51
Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 18
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2013-06-12, 10:34   

forma kwestia gustu i tak wlasnie w kazdym miocie wychodza rozne tylko ze je sie eliminuje,i zostawia wzorcowe a krzywusy ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11