DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o rozpoznanie choroby
Autor Wiadomość
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-29, 15:40   Proszę o rozpoznanie choroby

Dzień dobry.
Proszę o rozponanie choroby.
Od założenia po 2tyg była ospa albo pleśniawka zastosowałem FMC 12dni i przeszło przefiltrowałem węglem i purigenem.
Dobrze było przez kilka dni. I zaczeły sie różnego roszaju objawy zewnętne naloty brak apetytu chowanie sie problemy z oddychanie chudniecie kołysanie i zgony 2ryby na dzień.
Nie mając.mikroskopu jeszcze wlewałem w odstępach 5dniowych prawie wszystko z zooleku co jest licząc na.poprawę. Nic nie pomagało w tej chwili 2dzień kuracji metronidazolem i furaginą. Pod mikroskopem były bakterie.jusz ich nie ma ale.chyba jest jakiś.grzyb ?.Myślę czu dołorzyć FMC bo przy kuracjach różnych zoolekami ostatni był właśnie FMC i trochę zgonów było mniej.
Akwarium młode 2msc 240L.
Filtr JBl e901 temp. 28C bez roślin, piaskowec, poasek kwarcowy 1mm
Ph ok 8,0. NO2 i NO3 miałem bardzo wysokie 100-200 zbiłem purigenem i jest 0-10. Gh ok20. Kh ok.15 Fosforanów nie mam miernika.
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-29, 15:48   

Zdjęcie
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-29, 15:52   

Zapomniałem dopisać obsada. Jest to akwarium z rybami ogólnymi molinezje mieczyki gupiki teczanki pretniki gurami
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-29, 15:56   

Zdjecie
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-29, 16:31   

Od rana nie widziałem skalara dopiero teraz znalazłem trupa i na nim pojedyńcze sztuki żyjątek co to ?
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-29, 16:35   

Na godz 10 takie coś owalne ?
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-30, 00:34   

Czarne coś to biały nalot z tułowia
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-30, 00:34   

Skrzela
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-30, 00:36   

Skrzela
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-30, 00:41   

Ĺťadnych bakteri pasożytów czy robali tylko to co na foto.
Czy to nie czasem oodinium ? Jeśli tak to jakie bo są chyba dwa rodzaje ?
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-30, 01:49   

Martwy robak. Co to ?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-30, 20:09   

Nie pisz w jednym wątku co minutę posta bo możesz w jednym wątku wkleić kilka zdjęć a swego posta edytować przez określony czas.

Ryby się nabywa pewne a nie takie co po 2 tygodniach nie wiadomo co to ospa czy pleśniawka. Ryby się leczy jak się wie na co i czym a nie wali do zbiornika co popadnie. Na zdjęciach pęcherzyki powietrza, tłuszcz, komórki barwnikowe, brzuchorzęsek, chilodonella i przywry skrzelowe.
na koniec to dziwne, że wiesz że nie masz bakterii a zwykłej przywry nie odróżnisz. Ja z bakteriami mam kłopot no ale jak widać mało jeszcze wiem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-10-01, 00:43   

Brzuchorzęsek i chiloonella były po 1szt. na wszystkie trupy ryb które przeszukałem. Przywry skrzelowe jest ich trochę ale to trupy nie ruszają się. Ewidentnie ten brudny nalot który jest wypełniony na skrzelach i je zapycha powoduje zgony moich ryb. Co to za nalot ? Co go powoduje ? Bo ryby dalej zdychają. Ogólnie teraz na pierwszy rzut oka ryby wyglądają dobrze bez objawów nieraz którać się otrze ale. Co dziennie zdarza sie jeden osobnik który przestaje jeść zaczyna się chować ma przyspieszony oddech powiekrzone skrzela kładzie sie na bok i zdycha.

Nie każdy ma znajomych chodowców którzy sprzedawają zdowαrowe ryby, swoje kupuje w sklepach a rendgena w oczach nie mam i bakteri też nie. Nie umiem dodawać kilka zdjęć w
jednym poście. Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Kris84 2017-10-01, 01:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-10-01, 09:49   

rentgen rentgenem ale podstawy trzeba znać. Co fundujesz dyskom to sam sobie odpowiedziałeś.

Cytat:
Ph ok 8,0.

jak się ma wodę zasadową co dysku w życiu od początku swego istnienia nie miały w naturze to się im funduje to co Ty. Leczenie nie wiadomo na co i nie wiadomo czym a leków trudno zliczyć. W wodzie zasadowej jak daje się leki w postaci soli czy ta jest już w wodzie to wydzielają się sole odkładane gdzie? W skrzelach ryb co widać po oddechu i po szlamie szaro burym. dziwne, że mając mikroskop nie wstawiłeś filmów przykładowo ze skrzeli

Cytat:
na wszystkie trupy ryb które przeszukałem

trupy są wynikiem albo działanie soli przykładowo żelaza albo zbyt silnym dociskiem szkiełka nakrywkowego. Skrzela są oblepione solami i nie spełniają swej funkcji polegającej na wymianie gazowej i rozprowadzaniu tlenu (co go nie dostają) po organizmie ryby
Cytat:
Co to za nalot ? Co go powoduje ? Bo ryby dalej zdychają

wpierw zejdź z wodą poniżej 6,5 a zobaczysz różnicę w zachowaniu

Cytat:
Nie umiem dodawać kilka zdjęć w
jednym poście

jak piszesz posta to na dole jest

Załącz plik


potem klikasz w ramkę

Nazwa załącznika

szukasz w komputerze jaki to ma być (określone wymiary muszą być zachowane)

jak go trafisz dajesz dodaj załącznik i robisz jak poprzednio. Każdy załącznik dodatkowo możesz opisać co tam chcesz w polu pod załącznikiem

[b]Komentarz do załącznika.[/b

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2017-10-01, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kris84 

Imię: Kris
Wiek: 39
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 16
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-10-07, 23:01   

Dzięki za dobry trop.
Wodę po oczyszczeniu przez węgiel jest znacznie lepiej. Już te sole co nagromadzały się w skrzelach ich nie ma.
Jednak na dal nie mogę zbić twardości wody mam gh20 kh15 ph8. Twardość prubuję zmiękczyć żywicą ale nic nie idzie, ph w następnej kolejności chcę się zająć dodając torf.
Ryby jak wspominałem czują się lepiej ale nie jest dobrze bo pojawiają się sporadyczne przypadki i znacznie żadziej ale są.
Winowajca na zdjęciach. Zdjęcie z filtra. To jest oczywiście przywra ? I czy dla takich parametrów wody jakie mam zastosowanie praziquantalu czy trichloroforu nie będzie toksyczne dla ryb? Nie wystrącą sie znowu sole co zapchają skszela?
Z góry dziękuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11