DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje sposoby na walkę z glonami
Autor Wiadomość
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-04-26, 10:50   

Tak więc ja się pokuszę o napisanie swojej przygody z glonami .
Zbiornik 130x50x60 390l brutto
oświetlenie 4x54w t5 12 godzin na dobę
Nawozy : W żwirku miałem kilku gliniane a obecnie mam amazonię new i leję macro w dużych ilościach to jest około 15 ml dziennie .
Glony jaki przerabiałem to krasnorosty,zielone glony nitkowate ,i zielenice w postaci punktów na szybach i kamieniach .W walce z krasnorostami ważne jest aby utrzymać niski poziom no-3
Ja niestety waliłem duzo pokarmu miałem dużo ryb i to poskutkowało wysypem .Najwięcej krasnorostów osiadło przy wylotach filtrów kubełkowych ,na korzeniu i na liściach kryptokoryn .W internecie wyczytałem że najprostszym sposobem na pozbycie sie tego glona jest częste podmienianie wody i tak robiłem dodatkowo wlałem do zbiornika wywar z szyszek olchy i długo na efekty nie czekałem bo glony zaczęły ustępować .Pozostałości zrywałem z zarażonymi częściami roślin .
Co do glonów zielonych to pomocne okazało się zaciemnienie zbiornika na okres 5 dni .
Zakryłem zbiornik kocem bardzo dokładnie dałem natlenianie na maxa wyłączyłem światło i na 5 dni zapomniałem o zbiorniku .Nie karmiłem ryb nie zglądałem tylko czekałem .Po 5 dniach odkryłem zbiornik i :shock: Woda kryształ po glonach tylko wspomnienie ,zrobiłem podmianę wody odmuliłem dno i przez pierwsze 7 dni dałem połowę światła .Po tygodniu znowu max światło i nawozy od tamtego czasu zapomniałem o zielenicach .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9