DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze 450 litrów.
Autor Wiadomość
PiterKa 
Piter

Imię: Piotr
Wiek: 51
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 86
Skąd: Serock
Wysłany: 2017-04-22, 20:37   Pierwsze 450 litrów.

Dzień dobry,
może i ja coś pokażę.

- wielkość zbiornika w litrach 450
- wymiary zbiornika 150x50x60
- od kiedy funkcjonuje 05-04-2017, ryby wpuszczone 08-04-2017
- sposób przygotowania wody do zbiornika 70% RO, 30% kran
- woda i jej parametry: tww 3, two 6, pH 6,7
- częstotliwość podmian wody co 2- 3 dni po 60 litrów
-podłoża brak
- 2 korzenie
- red passion 4 szt., white leopard kropkowany grubo-4szt, pigeon blood 4szt, kirysek sterby 4szt.
-dwa anubiasy
-- rodzaj filtracji, jaka i ile : kubełkowy Eheim 2080, Aquael uni filter 1000
- ogrzewanie zbiornika szczegółowo 2x Eheim 150W
- oświetlenie zbiornika ile i jak długo : 4x54W T5, około 10 godzin dziennie na zmianę 2x54W
- sposób i rodzaj karmienia : miks na bazie serca wołowego, szpinaku, banana,witaminy E, vibovit własnej roboty, granulat Tetra Discus
- krótki w kilku zdaniach opis powstawania (czas kwarantanny dojrzewanie) - w trakcie dojrzewania

Film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jth9Dyxb8Gk[/youtube]
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez adamn 2017-04-23, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-04-22, 21:50   

Witam.
Jak dla mnie bardzo ładnie, ale wiesz, ja niestety początkujący, więc moja opinia mało znacząca ;-)
Fajne maluszki, futruj je to będą piękne rybole. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-04-22, 22:40   

Witamy nowego zapaleńca w naszym gronie trzymamy kciuki życzę wytrwałości
dla mnie też fajnie to wygląda tylko po co aż tyle oświetlenia to nie roślinne a dyski wolą raczej stonowane przytłumione ale to Twoje podwórko i Twoje złotówki a moje tylko takie tam sugestie ja mam dwa razy 18W LED i raz 24W i świeci się z rana jedna koło południa dwie a trzecia tylko dwie godziny w czasie jak przyjeżdżam z pracy i je obserwuję z znowu po kolei się wyłączają
no i poszukaj jakiegoś ładnego tła
_________________
Duduś
 
 
PiterKa 
Piter

Imię: Piotr
Wiek: 51
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 86
Skąd: Serock
Wysłany: 2017-04-23, 07:10   

To oświetlenie to tylko do zdjęcia.
W przyszłości będzie więcej roślin to się przyda, ale już się zastanawiam nad ledami.
_________________
Piotrek
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-23, 20:35   

Ten korzeń ze sklepu to Ci zatonął od razu?
Wywal go na ogródek bo się do dyskowców nie nadaje. Na dnie masz osad a to zły znak. Na korzeniu też jest już nalot a to też zły znak. I najważniejsze podnieś w górę na 1/2 wysokości ten prefiltry bo teraz mixa z dna jak gąbka zasysają i ..... Mixa to ryby mają wcinać a nie filtry
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
PiterKa 
Piter

Imię: Piotr
Wiek: 51
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 86
Skąd: Serock
Wysłany: 2017-04-23, 21:02   

Korzeń pływał 3 tygodnie,z jakiegoś japońskiego drzewa, spece od dyskowców z DiscusZoo powiedzieli, że to jedyny który nie zmieni mi parametrów wody. Ale jak trzeba wywalić to nie ma wyjścia.
Na dnie to nierozpuszczona sól. Rano będę robił podmianę wody z uwagi na mega wysokie no2, to pewnie uda się zebrać.
Dno odmulam 2-3 razy dziennie, więc dziadostwo nie pływa, ale mogą to być też jakieś glony.
_________________
Piotrek
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-25, 18:14   

Ten kto ma dyskowce tydzień też uważa się niekiedy za speca ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
PIKACHU 

Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2016
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-25, 18:59   

Z którym specem rozmawiałeś w discusie
 
 
PiterKa 
Piter

Imię: Piotr
Wiek: 51
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 86
Skąd: Serock
Wysłany: 2017-04-25, 20:07   

Ze starszym gościem, ale na wszelki wypadek wywaliłem je wczoraj.Chciałem kupić duży dębowy, ale nie miałbym go w czym wygotować i podobno nie wiadomo jak długo barwiłby wodę. Prefiltry podniosłem dzisiaj, myślałem o tym wcześniej bo przeszkadzały mi w sprzątaniu dna.
_________________
Piotrek
 
 
Oty 
Oty

Imię: Otylia
Wiek: 32
Dołączyła: 06 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2017-04-27, 23:28   

Niema co się spinać korzonki są dobre, nie dają soków do wody, niema na nich się znaczy śluzu, niema kolorowych nalotów. Niepotrzebnie wywaliłeś bo admin, źle rozpoznał. :roll:
_________________
Póki co, czytam
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-28, 12:38   

Cytat:
Niema co się spinać korzonki są dobre, nie dają soków do wody, niema na nich się znaczy śluzu, niema kolorowych nalotów. Niepotrzebnie wywaliłeś bo admin, źle rozpoznał

:-?
tak się zastanawiam czy to tyczy niemej dziewczyny czy też odpowiedzi w wątku tyczą się słowa "nie ma"?
Pierwszy post i od razu do mnie z takimi babolami?
Teraz trochę na temat o korzonkach. Korzonki w sklepach są na wagę a by tą wagę zawyżyć tak jak w mięsnych daje się korzonki do wody. Nikt sobie nie robi trudu by ta woda była czysta. Najczęściej wali się je do największego bagna jakie jest w pobliżu. Cena korzonka waha się w granicach od 60-120 zł. Można sobie policzyć ile na czysto woda kosztuje. Przy okazji w bagienku tym jest tyle rożności co tu na filmach przedstawiono. Co do tego, że nie ma przebarwień i śluzu i nalotów to ja stary jestem i nawet bez bryli widzę co i jak. Jak się film czy zdjęcie powiększy. Wyjątek zrobię dla Ciebie mimo baboli i pisania o niemej.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
PiterKa 
Piter

Imię: Piotr
Wiek: 51
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 86
Skąd: Serock
Wysłany: 2017-04-29, 17:17   

Na korzeniu faktycznie był nalot, ale były to chyba glony i jakby pleśń.Nałożył się w tym samym czasie najazd pierwotniaków. Czy jak włożę te korzenie do piekarnika to dziadostwo zniknie w 200 stopniach C?
Może jednak kiedyś będą nadawały się do akwarium. Co niektóre odstające badyle poobcinałem.
Wolałbym inny, duży korzeń, ale nie mam parownika żeby go wygotować, rolnicy raczej już też go nie używają.
_________________
Piotrek
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-30, 18:10   

Pierwotniak nie pojawia się bez przyczyny. Do akwarium najlepsze są takie co są ciężkie jak kamień i po dwóch latach w piwnicy toną na kamień jak moje. Macie górskie potoki z drewnem twardym jak skała to po kiego WAM jakieś mangrowce czy inne używki.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2017-04-30, 22:42   

biały nalot na korzeniu oznacza nic innego jak życie , czyli jest nie do końca spreparowany , ogólnie zanika po jakimś czasie i to nie jest jakiś wielki problem , gorzej jak gnije , strefy beztlenowe , ogólnie syf , ciemne plamy , wtedy do wywalenia natychmiast .
_________________
Pozdrawiam Darek
 
 
PiterKa 
Piter

Imię: Piotr
Wiek: 51
Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 86
Skąd: Serock
Wysłany: 2017-05-03, 20:31   

Korzeń jest twardy jak skała, bez plam.
_________________
Piotrek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10