DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Abino po parze San Merah
Autor Wiadomość
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2012-12-18, 20:34   Abino po parze San Merah

Właśnie mam na stożku larwy po parze San Merah. Już po 2 dniach od złożenia jak ikra ciemnieje, żauważyłem, że niektóre ziarna nie zmieniły koloru. Dzisiaj okazało się, że moje przypuszczenia były słuszne i część młodych zapowiada się na albinosy.

Nie mogę się doczekać aby zobaczyć jak bedą wyglądać za parę miesięcy.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-18, 20:59   

:-/
Ty to masz zadatki na jasnowidza ;-)
Albinizm u dysków - wykładnik jak oko jest pozbawione pigmentu. Ja mimo, ze z kilka razy mnożyłem dyski ale nigdy na któryś dzień od złożenia nie odważył bym się na stwierdzenie, że z ikrą jasnej wyjdą albinosy. Jak składały SW z czerwonym łbem to 100% ikry był jasny ale ani jeden to albinos. Jak składają red white to jest ileś na ileś i ani jeden to albinos.
A tu życzę Ci jak najlepiej ale nie ma się co łudzić. Co jasne ściemnieje albo padnie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2012-12-18, 22:00   

W jaju i na larwach jest całkowity brak czarnego pigmentu. Wystarczy, że te ryby (tarlaki) sa tzw. albino intermediate czyli po jednym z rodziców albino i część z nich wyjdzie albino.
To nie pierwsze tarło i nie pierwsze moje ryby, żadne młode tak nie wygladały. Jedynym kolorem na larwach jest w tym momencie żółtko. W oczach też nie ma pigmentu jak u reszty larw, inaczej nie wspomniałbym o albinosach.

Właśnie przeniosły larwy na szybę więc była lepsza okazja do zrobienia fotki:

 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-19, 11:55   

Tak daleko idących wniosków kolejny raz bym nawet ja się nie pokusił o głoszenie. Ale co tam wiara czyni cuda. Określasz larwy, że nie widzisz pigmentu.
Jedynym wykładnikiem bez względu na kolor ciała ryby jest tylko to, że albinosem nazwać możemy wszystkie ryby wzorzyste czy gładkie o czerwonej źrenicy, co jest jak wiadomo cechą albinizmu. Jak TY tu widzisz czerwoną źrenicę to masz dobre oko.

Teraz trochę historii.
Pierwsze snow white uzyskano wskutek mutacji genów w 1998 roku z par brązów. Z alenquerów uzyskano też albinosy z czerwonymi źrenicami (źrenica to to w środku).

patrzaj pod I

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=115

To też FAKT. Tak podaje literatura. No ale co tam literatura! Za mych dawnych czasów i zabawy z brązami wzorcowymi trafiały się ryby od 1- 3 w co któreś tarło właśnie takie jasne co widać było na drenach. Były słabsze i nie wytrzymywały konkurencji lub szły w świat jako 3 cm.

Moim zdaniem w Twoim przypadku mamy właśnie takie coś. Ale chyba jedna uwaga. No ale po to jest FORUM to właśnie by weryfikować stan posiadanej wiedzy. Całe FORUM i ja też będziemy czekali z niecierpliwością czy te jasne będą miały czerwoną źrenicę. Wtedy z czystym sumieniem Twój przypadek będzie godzien naśladowania i pewnego oka. To u mnie jak ktoś bierze ryby co u mnie ciemne i szkaradne co nawet ja nie wiem co z tego wyjdzie dopiero jak mają swoje centymetry okazuje się co zacz. A tu drugi dzień po wykluciu i już twierdzenie, że widać albino i oko?
jak będą miały jakieś 2-3 cm to oko będzie jakie ma być.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2012-12-19, 13:48   

Historie mutacji w dyskach znam. Co do ryb, Pożyjemy zobaczymy.

Kontaktowałem się z importerem, który ryby sprowadza sam z Azji (od niego brałem parę) i mówił, że wielu hodowców sprzedaje albino intermediate, oczywiście nie informując o tym nikogo no bo co zrobić z tymi rybami, które nie wyszły albino i nie dadzą się sprzedać za większą kasę a sprzedadzą się jako zwykłe. Więc jak te ryby są naprawdę po rodzicach albino to nie żaden cud, którego Tutaj się chyba dopatrujesz i przez to tak zacietrzewiasz. W cuda to ja też nie wierzę.

Jak wiadomo albinizm to gen recesywny. Skoro rodzice nie są albino więc są najprawdopodobniej heterozygotyczne. Po skrzyżowaniu dwóch heterozygot otrzymujemy z krzyżówki Mendla rozkład, w którym homozygoty recesywne stanowia około 25% potomstwa i tak jest mniej więcej w moim przypadku, dlatego wysnułem przypuszczenie o rybach albinotycznych.

Pytanie, czy te Twoje ryby, które były jasne jako wylęg miały jakikolwiek barwnik w oku na tym etapie co na zdjęciu czy nie?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-19, 19:42   

plakat napisał/a:
Więc jak te ryby są naprawdę po rodzicach albino to nie żaden cud, którego Tutaj się chyba dopatrujesz i przez to tak zacietrzewiasz. W cuda to ja też nie wierzę.

chyba Ci się FORA ornitologiczne pomyliły z tym stwierdzeniem. Co CI wyjdzie to jak pisałem dobrze CI życzę. A pisanie o albinosach w drugim dniu larw to chyba przesada. Co do rozkładu genetycznego to jak się wie to idzie duże prawdopodobieństwo ale nie do końca. A TY przypuszczasz bo Ci importer powiedział. Tak wiec jak pisałem oko i źrenica czerwona i masz albino. Wielkość jakieś 2-3 centymetry. Na marginesie to nie ja się cietrzewie a TY bo nawet argumenty Cie nie przekonują a snujesz domysły.
Adam

A cudem jest stwierdzenie, że masz w drugim dniu albino na stożku bo jasne. Jak widać wierzysz ale wiara czyni duda.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2012-12-19, 20:08   

Ok. Nie ma się co wykłócać.


Jak było z pigmentem u larw w Twoich przypadkach, gdy pojawiały się jasne larwy w miocie?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-19, 22:27   

jak były jasne to przykładowo u flesha vel. turkusa pełnego odkrytego w chyba 1976 roku co wychodziło kilka z tareł brylantowych z natury. Miałem kilka razy małe co były jasne prawie żółte. Ale oko trudno mi wtedy było ocenić jakie bo albinosy wtedy nie były jako hit. Może czerwone było a może nie. Nie wiem. Wtedy się sprzedawało ryby na pniu jak miały wielkość dużego paznokcia. NO ale obecnie pracuję nad czymś i się okaże czy dam radę czy nie ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2012-12-19, 22:54   

Jesli te moje nie okażą się albinosami to tak czy inaczej będą stanowić materiał do dlaszych eksperymentów.
Pracować to my sobie z jednej strony możemy, ale Azjaci mają taką przewagę, że niejedna hodowla posiada 200-300 par i o mutację aż się prosi. Niemniej wlczyć trzeba.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-20, 09:43   

Przewaga przewagą ale ... mam coś co nikt (z posiadanego stanu wiedzy jaki mam) nie ma :!:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-12-21, 23:37   

Myślę, że warto zwrócić uwagę, że u białasków, nie widać pimentu tęczówki.
Co może faktycznie wskazywać na to, że są to albinosy.
Zapewne, gdyby, to były zwykłe, ale np o białej odmianie barwnej, to te kolorki oczu, byłoby widać.
Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2012-12-22, 00:02   

Prawdy sie nie dowiemy, przynajmniej do kolejnej próby. To było pierwsze tarło tej młodej pary i nie interesowały się młodymi. Zobaczymy co będzie za tydzień...

Co zdążyłem zauważyć, to że te jasne sa wyraźnie słabsze trudno im znaleźć starych i część z nich była zdeformowana.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-22, 11:29   

Już pisałem wyże:
- kiedy oko się barwi u małej
- pisałem o tarłach flesha co miały małe słabawe i były jasne jak tu
niżej pasa SW z małymi 3 dniowymi na nich
k l i k n i j t u . . .
te same większe
k l i k n i j t u . . .
pojawia się oko jak są ...
k l i k n i j t u . . .
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-12-22, 11:59   

Linki są spsiute :-/
Przynajmniej u mnie.
Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
Hipo 

Imię: Krzysiek
Wiek: 41
Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 105
Skąd: Jaroslaw
Wysłany: 2012-12-22, 12:06   

Linki dzialaja, pod nimi kryja sie filmy wiec moze kliknij prawym i daj zapisz jako... zeby pobrac na dysk filmik.
_________________
375l higieniczny
6discus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9