DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
akwarium nowicjusza -240
Autor Wiadomość
Wojt 
Wojt

Imię: Wojciech
Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-03, 12:16   

Robert dzięki za podpowiedź, kamień napowietrzający tez jest - rybki moim zdaniem rosną ładnie - chociaż nie mam w tym doświadczenia, więc nie wiem jak powinno być. Co do ph to po prostu chodziło mi " produkty przemiany materii" ;-) po powrocie ph było 5,2
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-03, 12:41   

Wojtek,, Adamowe to z 2cm, na miesiac, jak jesteś teraz w domu do mix do oporu z 10 razy dziennie małe dawy no i wiadomo sprzatanko często, i będziesz Pan zadowolony te Admaowe też mam i rosną na duże i ładne rycibie, takie ph to norma w dojrzałym zbiorniku
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-03, 19:42   

Proszę jakie proste trzymanie dysków nie na szkle a z piachem i roślinami. Miały być kłopoty a jak widać nie ma bo skąd? Z powierza to się dafnia może rozwinąć. Mówiłem kiedyś bierzcie taki typ koloru a teraz wyłazi cały ich urok. Jak dorosną to dopiero jak na defiladzie płetwy będą stały a one przy szybie. No i 10 przy życiu w odpowiedniej wielkości i kolorze. No i jeszcze jedno. Ci co mają podobne ryby od sąsiadów niech zobaczą jak wygląda czystość kolorystyczna. Jak podrosną i pasy stracą (teraz też mogą je nie mieć jak się oświetlenie na ciepłe wstawi).
Tylko takie trzymanie na starcie bez kwarantanny się stosuje jak się ma pewne sprawdzone ryby.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-04, 11:26   

Facet trzyma ryby 2 miesiące dopiero. Ja mu źle nie życzę, ale zobaczymy co będzie za kilka miesięcy.
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 191
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2016-04-04, 13:37   

Adam pokaż zdjęcia dorosłych, chętnie bym zobaczył.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-04, 17:29   

A co ma się stać Lukasz jeśli wolno spytać. Dwa miechy to u innych już po kilka razy leczone lib kolejna obsada w akwarium. Milimetr urosły i ciemne w kszaczorach stoją. Tu wszystko jak ma być u dyskowców. Gość nie świruje nie dokupuje innych badziewi czy roślin. Swoje akwarium się ostało puste a tryby ma .. kurcze ma moje. To co ma się stać?
Ty miałeś moje i nic się nie stało i porosły słusznie. To jemu tez się nie stanie.
Za kilka miesięcy będą jak konie stały jak teraz przy szybie i waliły kolorytem po ekranie komputera widza z drugiej strony.
A para to wzorcowe erupcje bo a takiej wyłażą i erupcje i mozaikowe.W wątku o mnożeniu moim taka jest wstawiona.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-04, 20:37   

adamn napisał/a:

Ty miałeś moje i nic się nie stało i porosły słusznie.


Ta i w przerybionym akwarium.
Weź Ty mnie z nim nie porównuj, gdzie Rzym, a gdzie Krym.

Ja wiem, że Ty będziesz się teraz podniecał, że to ryby od Ciebie i rosną nawet u nowicjusza w dekoracyjnym.

Pożyjom, uwidim.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-04, 20:54   

Łukasz co Ty z tym podniecaniem co chwila? A co to TY lepszy od niego. On ma takie same szanse na starcie co TY czy inni co mają moje ryby.
Powiem, że On ma lepiej bo ma większy zbiornik a nie kiszenie jak u Ciebie czy u mnie. Tu nie ma podniecania bo wole tradycyjne metody. Tu jest rzeczywistość na styku właściciel a dysk. Zresztą wiem co piszę bo mam dyski już 34 lata a to więcej niż TY masz życia za sobą :mrgreen:
Idąc dalej tym tropem to w życiu rozmnożyłem więcej dysków niż Ty dni przeżyłeś.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-04, 20:58   

Nie lepszy tylko obeznany z tematem.

O i znowu się podniecasz ile to już lat masz dyski :mrgreen:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-04, 21:05   

A ile to czasu Ci zajęło obeznanie Łukasz? Ile postów czytałeś na różniastych forach?
Ile razy dałeś d.. w materii?
On ma lepiej bo jest nieskażony jak będzie robił jak mu mówiłem to będzie luzik. Głosy innych jak woda po kobyle mają po nim spływać.
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-04, 21:55   

Ja Ci coś powiem Adaś. Na forach jeżeli chodzi o fachowość, to jest bida z nędzą, tak samo na naszych jak i na zagranicznych. Ĺťeby odfiltrować coś co ma prawo bytu w akwarystyce, to na prawdę trzeba mózgownicę wytężyć. Moja wiedza, jest w większości praktyczna, dlatego ja nigdy nie teoretyzuję i nie ubieram zdań w cudowne nowomodne słówka, bo ładne pisanie ma się nijak do poziomu wiedzy, czy doświadczenia.

Także tego. Ja piszę co myślę. Nowicjuszowi najlepiej polecić samo szkło i niech karmi narybek.

A co do Twojego ostatniego zdania...jak to się ma do tego, że sam zabiegałeś żebym się tutaj znowu zalogował? To co mam nic nie pisać, tylko się z każdym zgadzać?
Spoko, od dzisiaj wszystko popieram!
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-05, 06:57   

Łukasz napisał/a:
Ĺťeby odfiltrować coś co ma prawo bytu w akwarystyce, to na prawdę trzeba mózgownicę wytężyć.
Także tego. Ja piszę co myślę. Nowicjuszowi najlepiej polecić samo szkło i niech karmi narybek.

A co do Twojego ostatniego zdania...!

Łukasz coś teraz nie potrafiłeś odfiltrować tego co napisałem a szkoda.
Jak zacząłem pisać 10 lat temu to chyba mój pierwszy post był o filtracji słowa pisanego i o tym, że cała książka przykładowo jest dla mnie przydatna w jednym zdaniu. O ile mnie pamięć nie myli i jak kto chce może sprawdzić na forach a postach Twoich czy moich zawsze prowadziłem dyskusje rzeczowe i oparte na FAKTACH a nie mrzonkach. Zawsze wszędzie występowałem pod jednym niciem adamn. Jak Twoja wiedza była w tamtym czasie to można sprawdzić w postach jak pisałem ale nigdy nikomu i Tobie (dysputy były pouczające skoro teraz wiesz co wiesz) nie napisałem

Łukasz napisał/a:

Weź Ty mnie z nim nie porównuj, gdzie Rzym, a gdzie Krym.


czy
Łukasz napisał/a:
Nie lepszy tylko obeznany z tematem.


Zawsze Ci odpowiedziałem zgodnie ze stanem wiedzy jaką miałem w temacie.
czy tu tak miałem napisać Tobie przykładowo?
Czy ja Ci proponowałem jak kupowałeś kolejne ryby z piwnicy mej walić je na samo szkło? Czy ja Ci nie powiedziałem, wpuszczaj bez kwarantanny? Powiedziałem olej innych co mówią i piszą i wal do ogólnego (tu porównanie do kobyły i spływającego deszczu i nie maiło to odnośnika do Ciebie ale ogólnie). Każdemu co bierze moje ryby i:
- już ma 2wcześniejsze i dopuszcza kolejne
- ma zbiornik obojętnie jaki na starcie (ogólny roślinny), który swoje już odstał - jak i Tobie radzę wpuszczać w co ma a nie jakąś kwarantanne robić bo czemu ona w przypadku moich ryb ma służyć?

To co Ty wiesz teraz przez lata dyskusji i privów a to co wtedy to dzieli przepaść i lata świetlne. No i nie dowiedziałeś się tego z netu publikacji a wytężałeś głowę i jedno zdanie z całości wybierałeś prowadzonej dysputy.

Teraz co do Twego ostatniego zdania to jak się z kimś polemikę prowadzi w sposób KULTURALNY i merytoryczny to każdy może pisać na TYM FORUM bo tak stanowi REGULAMIN. Ty nie musisz się ze mną zgadzać bo to by było g.. i prowadziło do stagnacji. Pisz co myślisz ale bez zwrotów i porównać jak cytaty. Zresztą Łukasz, gdzie znajdziesz wiadomości z pierwszej ręki na forach innych zgodne ze stanem wiedzy? Skąd inni się dowiedzą co ważne a co nie jak nie będziemy razem dysputy prowadzić?
No chyba, że Cię interesują dysputy z kimś innym (objawieniem fora), gdzie ktoś wali całe cytaty na kilkadziesiąt linijek i piszę jak ich autor bez podania rzeczywistego i skąd publikacja pochodzi. Odpowiada na pytania nie w realu ale po czasie bo jego wiedza micra w materii jak zarodniki dmuchawca na wiosnę.

Na koniec co do zabieganie do Twego powrotu to Ci napisałem co i jak. Ja potrafię określić kto ma już coś w łepetynie po latach a kto pisze brednie a Ty jesteś perspektywiczny :mrgreen:
Łuki luźna łyda i do przodu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-05, 11:39   

Jakich privów :mrgreen:
Adaś chyba mi nie chcesz powiedzieć, że ja mam cała swoją wiedzę od Ciebie :mrgreen:
Ja się Ciebie kiedyś zapytałem jak pozbyć się bakterii ze skrzeli - Twoja odpowiedź brzmiała "140 dni antybiotyk i albo się udo, albo się nie udo" i to było przełomowe w mojej karierze akwarysty, bo postanowiłem więcej nikogo o nic nie pytać i działać samemu, i teraz sobie możemy podyskutować jak równy z równym :mrgreen: I w ogóle mnie nie obchodzi jak długo masz dyskowce. Jak ja będę w Twoim wieku, to będę miał nie 34 lata doświadczenia z dyskami, a 36. A jak mi powiesz, że skoro jestem taki mądry, to czemu ich nie mnożę.
To Ci już odpowiem, że mam w życiu więcej zajęć niż siedzenie przed ekranem i pisanie bzdur na forach. Bo mam w domu osobę wymagającą opieki cały czas. Bo oprócz dyskowców mam kilka innych zwierzaków, no i mieszkam na wsi, a tutaj zawsze jest coś do roboty, no i jakieś pieniądze też trzeba zarabiać, a że działam sam, to się k... nie rozdwoję żeby gawiedź internetową uszczęśliwić zdjęciem małych skubiących rodziców.
Po za tym interesuje mnie rozmnożenie prawdziwych rarytasów, a nie tego badziewia, które zalało rynek i po połączeniu blue diamonda ze snow white wychodzą red white, albo jakieś inne paskudztwo z lipnym wzorem i kolorem.

Także ten.

Z kim mnie interesują dysputy? Adaś przecież Ty mi nie będziesz mówił co ja mam robić. To nie wojsko, że starszy stopniem krzyknie, a reszta zaiwania na wysokości lamperii.

Dyskutowaliśmy o tym, czy nowicjusz powinien, czy nie zaczynać od ogólnego. Jak zwykle musiałeś 3 miliony wątków pomieszać ze sobą i wyciągać jakieś bzdety, potrzebne do tej dyskusji jak...

Moje zdanie jest takie.
NIE POWINIEN! Obojętnie od kogo ma ryby.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-05, 20:29   

Łukasz napisał/a:
Jakich privów :mrgreen:

Ja się Ciebie kiedyś zapytałem jak pozbyć się bakterii ze skrzeli - Twoja odpowiedź brzmiała "140 dni antybiotyk i albo się udo, albo się nie udo"

Dyskutowaliśmy o tym, czy nowicjusz powinien, czy nie zaczynać od ogólnego.
Moje zdanie jest takie.
NIE POWINIEN! Obojętnie od kogo ma ryby.


Łukasz rozczarowałeś mnie. Myśłałem że mnie powalisz przedstawiając argumenty za tym by moje ryby nie były na starcie pchane do ogólnego jak w tym wątku. A gdzie FAKTY popierające ten stan?
Mało na FORUM tym ma ryby moje i je pcha do ogólnego i nic się nie dzieje. Mało na starcie wsadzało swoje pierwsze ryby z mej piwnicy do akwarium jakie proponowałem mieć na starcie i nic się nie działo. Czy ktoś miał problemy jak robił jak kazałem i proponowałem.

teraz odpowiedzi na Twego psota:
- co do privów to chyba słabawa Twa pamięć jest bo przykładowo w pół roku pisałeś do mnie maile w ilości 10 sztuk (dostępu do privów na innych forach jak wiadomo nie mam a tam tez ich trochę było):
24.05.2012
24.08.2012
24.10.2012
24.10.2012
07.11.2012
07.11.2012
27.11.2012
29.12.2012
30.12.2012
26.01.2013
jak widać ktoś z Twojego konta mailowego musiał do mnie pisać. Co pisał i jakie odpowiedzi dostał mogę wstawić ale kogo to interesuje. Przecie to nie TY :mrgreen:
Jak widzisz porządek jest w papierach. Pamięć jak twoja zawodna. Mi też się zdarza nie łam się.
- jak się czyta czyjeś wypowiedzi po ileś razy to siłą rzeczy się człek czytający uczy jak ma być
- co do przedstawionego cytatu (tylko czemu nie ma dalej co i jak) o 140 dniach to mówiłem i pisałem to każdemu co proponuje lektura akademicka bo taki w niej jest zapis. Zaraz też dodawałem, że ja proponuję przykładowe bakterie leczyć dawkami zwiększonymi enrocinu czy też enrofloksacyny (to to samo) w ilości .. i Tobie też to podałem jak innym o Twoim imieniu co się zgłaszali czy dzwonili. Baliście jednymi z pierwszych co to poznali jak stosować.
- co do nowicjusza to nowicjuszem jest ktoś co o akwarystyce nie ma pojęcia a dyski są jego pierwszymi. Jak ktoś lata trzymał inne ryby a akwarium stało 2 miesiące gotowe i na moje pytania trywialne o twardość wody, kwasowość czy inne daje satysfakcjonujące odpowiedzi to nie nowicjusz a obeznany w temacie. Nie miał tam innych ryb i nie zamierzał cokolwiek dopuszczać to po kiego szkło? Akwarium jest po to by się nim i dyskami cieszyć a nie opinie z mchu i paproci powielać. Gdyby chciał kupić sobie inne ryby azjatyckie, niemieckie czy z odłowu to SZKŁO gołe i wesołe na starcie z leczeniem od zaraz by nie było za późno.
A jak brał moje to po kiego szkło? Co mają się zarazić wiciowcem, tasiemcem, nicieniem, przywrami z powietrza? Po co czekać wystarczy sobie niemieckie czy azjatyckie sprawić i mają co napisałem. Można się wtedy wykazać tylko po co się pytam?

Na koniec Łukasz by nie było, że się z Twoim zdaniem nie liczę to powiedz Łukasz czemu ach czemu moje ryby dwa razy wpuszczałeś do ogólnego a nie na szkło?
Luźna łyda Łuki dyski to nie wszystko.

Łukasz napisał/a:

Po za tym interesuje mnie rozmnożenie prawdziwych rarytasów, a nie tego badziewia, które zalało rynek i po połączeniu blue diamonda ze snow white wychodzą red white, albo jakieś inne paskudztwo z lipnym wzorem i kolorem.

i tu się w 100% zgadzam z Tobą bo badziewia nie mnożę a rarytasy jak wiadomo mam. A co będzie za rok jeszcze nie wiem. A po diamoncie i snow white nie wyjdzie red white a snow diamont wyblakła popelina z przebłyskiem i cała reszta badziewia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-05, 22:21   

Co Ty w ogóle zmyślasz teraz :mrgreen:

10 wiadomości na priw faktycznie przytłaczająca liczba. Chyba nikt jeszcze tylko priwów nie napisał :mrgreen: Nie wiem, czy się orientujesz, ale tak się prowadzi dialog przez priwa, no, ale porządek musi być, niech będzie, że każdy priw to pytanie :mrgreen:
W zasadzie na df pytałem, czy masz ryby, odpisałeś, ze masz, napisałem, ze przyjadę. Zapytałem o przywry, to mi coś burknąłeś jak masz w zwyczaju.
Później brałem drugi raz ryby, to się znowu pytałem, czy masz, napisałeś, że masz odpisałem, że przyjadę. Na maila pytałem jak wyleczyć bakteriei wysyłałem film ze skrzelami. W tedy tego forum, to jeszcze w planach nie miałeś.

A tutaj u Ciebie, to chyba sam do mnie pisałeś? Dziękowałeś za rejestrację i takie tam. A później...ekhm....chyba, że ja pisałem do Ciebie żebys się uspokoił bo Cię zbanuje ? :mrgreen: No i na maila mi później wysyłałeś zdjęcie, co do teraz masz ładny avatar dzięki mnie.
Później znowu brałem od Ciebie ryby, to się musiałem ustawić z Tobą bo mi je kumpel odbierał.

No, a później to już pisałeś do mnie i mi o jakichś przeprosinach nawijałeś i takich tam, że mam kogoś przepraszać karne tematy robić i inne cuda wianki. To Cię wyśmiałem i kazałem turlać dropsa.

Jak widzisz pamięć mam niezawodną.

Nie ma dalej cytatu bo na tym się skończyła rozmowa. Po tym co mi napisałeś dałem sobie spokój. Była to Twoja odpowiedź na zadane pytanie. Jak to leczyć? Głupa tu ze mnie nie rób :mrgreen:

No i teraz enrofloksacyna, królowa leków - tak ją teraz każdy chwali.
Nie kłam, że mi ją polecałeś i mi podawałeś dawki. Lek już znałem, ale nie wiedziałem jak go przełożyć na akwarium, i czy w ogóle można, więc zacząłem drążyć temat i znalazłem opis stosowania w akwarium na anglojęzycznej stronie, tylko dawkowanie było słabe jak kompot ze ścierki, więc je sam dopasowałem i się okazalo strzałem w 10, a późnej poleciłem ją Jackowi (weid) i po zastosowaniu mojego przepisu wyciągnął Heckle ze speeda, później Mapet dostał rozpiskę i jego dzikie też udało się uratować. W między czasie Bulet mi sprzedał, że jemu kazałeś w tym ryby wykąpać na aeromonas w kichach.
Jak już mi się udało opanować enrofloksacynę, poszedłem za ciosem i zacząłem inne bakteriobójcze leki testować - teraz możesz mnie obudzić o 4 rano, to Ci podam przepisy jak zastosować i nie jeden, a kilka do każdego leku.

Od 2011 roku, wytestowałem większość leków i wiem co działa, na jaką rybę, a który przepis to szit - nawet Twój.


Czemu ach czemu, bo nie ma dżemu :mrgreen:

Rarytasy, tak jasne. Jurasowi po Twoich rarytasach SW i BD wyszły same red white w kropki. Wszystkie jedna w jedną bracia ksero, 70 sztuk szajsu. Nie powiesz mi, ze kaczki nasienie Red White z Wrocławia przeniosły do Turku i zamoczyły kopyta w Jurasa akwarium, bo to by był dobry temat na jeden z odcinków nowego z Archiwum X.

Ja mam obie łydy luźne, za to Ty w tym momencie czytania moje posta idę o zakład, że masz spięte zwieracze, bo jak nie, to masz gacie pełne.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 2016-04-05, 22:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10