DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
akwarium nowicjusza -240
Autor Wiadomość
Wojt 
Wojt

Imię: Wojciech
Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-04, 19:01   akwarium nowicjusza -240

Witam, wszystkich - to mój pierwszy post na forum i poczatki z dyskami. Rybki przywiezione wczoraj z Wrocławia, jedzą chociaz sa płochliwe - pozdrawiam wszystkich i bede wdzieczny za wszelka pomoc oraz sugestie - Wojtek

- wielkość zbiornika w litrach - 240

- wymiary zbiornika 120x50x40

- od kiedy funkcjonuje - 3 miesiace - ryby od wczoraj

- sposób przygotowania wody do zbiornika RO + kran + Hcl

- woda i jej parametry: tww, two, pH i ewentualnie wielkość związków azotowych - ph 6,2 No3 - 10

- częstotliwość podmian wody -jeszcze zobaczymy

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru- piasek kwarcowy

- dodatkowe elementy jak korzenie zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru czy też tła wewnętrzne czy skały - 2 korzenie, 2 kokosy, kamienie

- obsadę zbiornika dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność - 10 małych dysków przywiezionych wczoraj z Wrocka od Adamna :) - póki co płochliwe, choć jedzą i serce i granulat.

- obsadę roślinną i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny) - mikrozorium, anubiasy i 2 żabienice w kokosach

- rodzaj filtracji, jaka i ile- JBL Cristal profi 1901e+ prefiltr z narurowego 10', bedzie jeszcze gąbka jak jutro kupie:)

- rodzaj wkładów filtracyjnych - ceramika + keramzyt

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo- grzałka aquael 200 W

- oświetlenie zbiornika ile i jak długo- 2x 39 W T5, 8godzin


- sposób i rodzaj karmienia na razie to co pisałem wczesniej - serce i granulat Naturefood

- krótki w kilku zdaniach opis powstawania (czas kwarantanny dojrzewanie)

- zdjęcie zbiornika całego



- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund)

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-04, 20:50   

Na początek światło im pal na czas karmienia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-04, 20:59   

Browar za odwagę ,

Początek z paletami , akwa dekoracyjne z głazami jak dla pyszczoków , młoda paleta .
Powodzenia i za miesiąc w dziale wiadomym

adamn napisał/a:
Na początek światło im pal na czas karmienia.


A Tyś zbaraniał na starość ? nowicjuszowi pozwalasz na takie akwa :shock: :shock: :shock:

Rozumiem ryby od .... ale od ciebie
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2016-02-04, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojt 
Wojt

Imię: Wojciech
Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2016-02-04, 22:00   

Jurasiga, dzięki za browar - chętnie przyjmę :-)
, co do kamieni sprawdzane kwasem solnym- nie podnoszą ph - a estetycznie.. sam mam trochę wątpliwości.
 
 
Wojt 
Wojt

Imię: Wojciech
Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-04, 22:23   

adamn napisał/a:
Na początek światło im pal na czas karmienia.
Adam

tak zrobie.Dzieki.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-02-04, 22:28   

No cóż fajnie to dla oka wygląda ale czy dla dysków mam trochę wątpliwości.
Popieram Jurasa,nowe akwa,fura piachu,kamienie,korzenie - może za kawałek być wesoło. Trzy lata temu podobnie zrobiłem no i póżniej długo musiałem odwiedzać "wiadomy" dział aż rozpocząłem od nowa na czystym szkle,ale może tylko kraczę i wszystko będzie oki -mimo wszystko powodzenia życzę
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-05, 08:34   

Kochanieńcy jak ktoś mi mówi, że akwarium czeka czyste i gotowe już kilka miesięcy na dyski to chyba nie ma innego wyjścia jak do niego wsadzić ryby, które są z mej piwnicy. Co do dekoracyjności tego zbiornika w skali micrej to należy jeszcze poodsuwać wszelakie ustrojstwa od boków szyb by był z kilkucentymetrowy prześwit by żarcie nie zalegało z dyski je wyżarły. Czyli w zbiorniku nie mają prawa znaleźć się strefy, gdzie ryba by się nie dostała swym organem gębowym.
Co do dekoracyjnych zbiorników to mam zdjęcia, które zostały wykonane i są z moimi rybami trzymanymi od małego czy dorosłości już kilka lat w zbiornikach (bez żadnej KWARANTANNY), gdzie palcem po leczenie nie kiwnięto. A ryby jak moje vel. Twoje Juras konie w kolorze i wyborze. Zdjęcia te zostaną zamieszczone w książce za którą jak widać czas się zabrać. Szczena poopada co do tego w czym dyski ZDROWE można trzymać. Oczywiście jak się mnie słucha i korzysta z rad.
Holendry przy tym wysiadają. Na FORUM są właściciele ale jak do tej pory ani posta nie napisali.
No i nie porównujcie moich ryb do tych coście mieli od innych bo to nie tędy droga wydeptana kamieniami prowadzi.
Zresztą mam jednego pierwszego z brzegu co ma moje ryby w zbiorniku niedaleko mnie

http://www.discusforum.ad...&postorder=asc&

Spytajcie się czy miał problemy i czy jeszcze ma ryby?
Swoja drogą może byś tak Giencol zrobił aktuele?
Jak zrobisz wpadnę po zielsko :mrgreen:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-05, 10:25   

Adam nie porównuje mnie czy Giencola do początkującego , widać po wystroju co i jak .Ja swe konie trzzymalem na szkle z jakimś tam korzeniem , zaś dopiero białe doszły na wystrój ,może gdybym pierwsze miał na szkle też bym uniknął kilku sytuacji.
Ps. Zerknij jak prosto można posprzatac w tym akwarium .
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2016-02-05, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-05, 13:41   

A co to lepszy czy gorszy? Każdy na moich rybach ma takie same bloki startowe zarówno Autor wątku jak też wymienieni tu. O ile wiem to początkująca nastolatka me ryby w kilka miesięcy rozmnożyła czego większości na forach się nie udaje całe życie. No i o ile wiem Ty swe pierwsze ryby nie miałeś z mej piwnicy a z renomowanej wytwórni.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-02-05, 15:53   

No. A ilu też ryby potraciło? Twoje też nie pancerne. Jurasowi ile zostało z czerwonych i białych? A młodej? Teraz to już chyba wcale nie ma.

Teraz jak już ktoś nabrał większego doświadczenia, to chyba wie o czym pisze nie? Ĺťe lepiej na gołe szkło wsadzić na początku, a później jak podrosną dekorować wedle uznania.

Tylko mi zaraz nie wyskocz, że ja trzymałem ryby od Ciebie w 140l z korzeniami, roślinami i piachem.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 2016-02-05, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-05, 17:40   

Adam pierwsze me ryby miałem z Częstochowy od pana Mordalskiego i nie miałem z nimi problemu ale zaczynałem na gołym szkle , jakimś korzeniu i kilka anubiasów na nim .Gdy już zasypałem je piaskiem i sprzedałem pierwszą obsadę myślałem że coś tam wiem i zapodałem na urządzone akwarium młode rybole gdzie pużniej miałem same kłopoty .
Fakt z rybami od ciebie nie miałem problemu początkowo , były pasione na gołym szkle jak już miały zacne wymiary zasypałem piaskiem i roślinami .
Co dalej to się porobiło to wiesz , jak bakteria położyła mi ryby jak flądry i 4 padły .
z białymi było troszkę inaczej bo się podusiły i 9 zostały 3 i między innymi załapały bakterię od czerwonych . .

Będę obstawał przy swoim , nie warzne od kogo ryby , począdkujący powinien nauczyć się pielęgnować je na gołym szkle a zaś jak będzie wszystko OK zasypać akwa piaskiem i zapodać rośliny
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-02-05, 20:57   

no i po co no i na co ja sam to przerobłłem i zobaczy jak trudno walczyć z zamuleniem piasku w takiej ilości a i korzenie swoje zrobią . No może tylko mylę bo jak pisałem podoba mi się fajne ale zobaczymy z jakieś trzy miechy
_________________
Duduś
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2016-02-05, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ryszard Ff 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 20
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2016-02-05, 21:41   

Wydaje mi sie , ze start w takim zbiorniku dla poczatkujacego to male Harakiri , sam nie jestem doswiadczonym hodowca paletek i tak samo jak wielu z nas przezylem prawie juz wszystko co mozliwe z tymi rybami. Proponuje podobnie jak moi poprzednicy by poczatkujacemu dac wieksze szanse i by mogl dluzej sie cieszyc tymi pieknymi rybami , aby zaczal od golego szkla z filtracja odpowiadajaca temu zbiornikowi , a maly korzonek stanowilby ladna dekoracje. To takie moje male spostrzezenia z autopsji :)
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam :)
 
 
Moraś 

Imię: Marek
Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 42
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-02-06, 11:23   

Witam , z racji tej że w moim wątku nikt się nie wypowiedział i nie udzielił tylu ( być może bardziej lub mniej cennych uwag ) więc mogę większość tych wypowiedzi potraktować jak by dotyczyły również mojego zbiornika . Podzielam wasze zdanie że autor tego wątku faktycznie ze skałami przesadził ale czy przy młodych rybach aż tak bardzo konieczne jest gołe szkło . Ja swoje jak wiecie trzymałem co prawda 3.5 tygodnia w gołym szkle ( kwarantannowym jak to nazywacie ) aczkolwiek takiego doświadczenia jak wy nie posiadam i długo nie będę to z moich obserwacji po przesadzeniu ryb do dekoracyjnego gdzie miałem odrobinę piasku , korzenie i kilka roślin rybom wyraźnie poprawiło się samopoczucie ( jeśli można to tak nazwać ) . Są faktycznie takie osoby co trzymają paletki w akwariach typowo roślinnych ( Holendrach czy typu Nature ) i ryby im się tam świetnie czują owe zbiorniki są nawożone solami gdzie związki NO3 i PO4 są na wysokich poziomach . Nie mniej jednak uważam że każdy musi się przekonać na własnej skórze , ja jakieś 1.5 roku temu też wpuściłem 5 turkusów do własnego holendra i szybko przekonałem się ze to nie był dobry pomysł . Z 5 sztuk został się jeden który został sprzedany przy likwidacji zbiornika , obecnie wydawało by się że przygotowałem się lepiej ale również się myliłem . Co do działu wiadomo jakiego to wydaje mi się ze większość z nas go odwiedziła lub odwiedzi
 
 
Wojt 
Wojt

Imię: Wojciech
Wiek: 44
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-07, 23:49   

Witam wszystkich, mała aktualizacja - pozbyłem się kamieni, ryby się uspokoiły, nh3, no2 = 0
- to mnie cieszy. Oczywiście przestawianie wszystkiego przy sprzątaniu jest irytujące, ale przynajmniej rododendrony w ogródku dobrze podlane. Jak adamn pisał dekoracyjność tego akwarium jest w skali micro- mam na mysli nie tylko efekt ale też rośliny więc nawożenie nie potrzebne. Poprzestawiam korzenie, tak żeby ryby miały dostęp do każdego zakamarka. Przepraszam za brudna szybę, ale dzieci nie odklejają od niej nosów :-)
Ostatnio zmieniony przez Wojt 2016-02-08, 00:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14