DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Skok no2
Autor Wiadomość
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-07-23, 15:54   Skok no2

Witam, mam pytanie. Wczoraj wpuscilem 6dyskow do 140l zbiornik chodzil pusty przez miesiac, ze wzgledu na wakacje i urlop..:) po urlopie pojechalem po obsade parametry byly wporzo, wczoraj rano dalem granulatu a na wieczor kosteczke mala miesa. Dzis zapalam zbiornik a ryby schowane pod filtrem. Parametry wszystkie procz no2 były wporzadku. Ph 7 kh 3 gh 5 no3 5 no2 0.2 wiem ze nieuniknione jest to , ze po wpuszczeniu ryb no2 wzrosnie, ale lepiej robic podmianki czeste czy sypnac cos tez sola?

dodam ze ryby wczoraj zachowywaly sie normalnie 0 stresu badz jakichkolwiek dzwinych zachowań.
Ostatnio zmieniony przez mazi 2014-07-23, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-07-24, 16:54   

Ph w dół :shock: zejdz na 6 bardzo powoli kwasem solnym i po problemie powinieneś takie ph ustawić sobie przed wpuszczeniem ryb i tematu by nie było :lol: im rzadsze podmiany tym filtry i zbiornik szybciej dojrzeje oczywiście podmiany trzeba robić ale bez przesady.
_________________
multi
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-07-24, 17:39   

multi napisał/a:
oczywiście podmiany trzeba robić ale bez przesady.


Jak tłukłem swoje kabany potrafiłem jak miałem czas wymienić w tygodniu całą wodę czyli 375L a akwa jest właśnie takiego litrarzu czy to było z przesadą czy nie , a parametry były cały czas praktycznie takie same przy czym ryby się z tego cieszyły niezmiernie co widać w galerii . Myślę że coś nie chalo jest w wodzie i to przyczyna lub ryby felerne . Od kiedy masz te ryby ??
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-07-24, 21:25   

Ryby sa wporzadku, od panstwa nowickich kupione , mysle ze raczej sa w dobrej kondycji:).Ryby sa w zbiorniku od 2 dni, do pokarmu podchodza normalnie, od czasu do czasu wyplyna potem podplyna w ciemniejsze miejsce nie sa plochliwe do szyby jak przyjde to podplywaja, a co do kwasu to zakwaszam wode ale na drugi dzien mam te same ph jak przed dodaniem kwasu.. slyszlaem ze podobno lepszy jest ortofosforowy? czy jakos tak:>
Ostatnio zmieniony przez mazi 2014-07-24, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2014-07-25, 13:52   

Powinieneś jednak zbić ph do 6 próbuj ,walcz z kwasem aż do skutku ,gdy będziesz miał kwaśną wodę to będzie po problemie też przez to przechodziłem.
_________________
zibi
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-07-25, 14:01   

No to musze tym kwasem sprobowac. Mowisz po jjakims czasie woda sie zakwasi i ph istabilizuje sie? Choc wiesz jedzenie bobki od ryb tez zakwasza wode, ale bede to sprawdzal.
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2014-07-25, 17:42   

Ja brudy wyciągam 2-3 razy dziennie od podmiany do następnej mam stale jednakowe ph 6-6,5 ,wczoraj taką porcję zostawiłem w wiadrze w garażu a dzisiaj już capiło
_________________
zibi
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-07-25, 22:08   

Sprawdzalem dzis parametry i no2 spadlo do 0.01 reszta sie nie zmienila, ph jedynie nadal 7 , dzis zrobilem podmianke wody gdzie przygotowalem wode z ph 6 , nie wiem po jakim czasie sie ph ustabilizuje tak do 6-6.5. Bo ryby nadal sie chowia choc do zarcia i jak ktos w pokoju siedzi to pokazuja sie.. a jak wyjde z domu wroce to pochowane , tak jakby sie baly czegos:D
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2014-07-27, 13:59   

Ja do wody przygotowanej do podmiany dolewam tyle kwasu żeby ph było ok 4 po 24godz przy napowietrzaniu mam ph 6, i taką wlewam do zbiornika
_________________
zibi
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-07-27, 17:45   

A ja jak mam ph 6 to podmieniam na 7.5 i 2 tyg spokoju zanim spadnie do 6
_________________
multi
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-07-27, 20:45   

No , ale ja podmieniam tak co drugi dzien lub trzeci 35l wody, gdzie mam tez w tej przygotowanej ph 6. Ale jak sie to wymiesza w zbiorniku to ph znow jest 7.
 
 
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-07-27, 21:18   

mazi napisał/a:
No , ale ja podmieniam tak co drugi dzien lub trzeci 35l wody, gdzie mam tez w tej przygotowanej ph 6. Ale jak sie to wymiesza w zbiorniku to ph znow jest 7.


to zakwaś do 5, musisz przełamać bufor
 
 
gruberyby 


Imię: grzegorz
Wiek: 53
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 49
Skąd: wrocław
Wysłany: 2014-07-28, 12:39   

Sześć dysków w 140l to się mija z celem, za dużo ryb i biologia ci tego nie przerobi, ja mam 7 dysków i jakąś tam drobnicę w 250l i wg. mnie to nawet jest za dużo, dlatego dołożyłem hydroponikę żeby wyeliminować no3, oprócz tego mechanik 1200l/h i odzielnie biolog z mniejszym przepływem i to wyeliminowało problem przerybienia w 250l. Ty przy takim małym baniaku mógłbyś mieć max 3 paletki a minimum jest 5 bo ryba jest stadna, więc kup większy zbiornik bo ryby tego nie przeżyją, musiałbyś chyba podmieniać po 50% dziennie a ryba też tego nie lubi tak wielkich podmian bo to gwałtowna zmiana parametrów.
_________________
Wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-07-28, 14:28   

gruberyby napisał/a:
Sześć dysków w 140l to się mija z celem, za dużo ryb i biologia ci tego nie przerobi, ja mam 7 dysków i jakąś tam drobnicę w 250l i wg. mnie to nawet jest za dużo, dlatego dołożyłem hydroponikę żeby wyeliminować no3, oprócz tego mechanik 1200l/h i odzielnie biolog z mniejszym przepływem i to wyeliminowało problem przerybienia w 250l. Ty przy takim małym baniaku mógłbyś mieć max 3 paletki a minimum jest 5 bo ryba jest stadna, więc kup większy zbiornik bo ryby tego nie przeżyją, musiałbyś chyba podmieniać po 50% dziennie a ryba też tego nie lubi tak wielkich podmian bo to gwałtowna zmiana parametrów.


Co ty Kolego wypisujesz za brednie ? Ty widzę że jakieś fanaberie wciskasz o których nie masz pojęcia , u mnie pływało 17 dysków i jakoś wszystko pracowało normalnie i nie miałem rzadnych problemów z jakimś NO2 czy NO3 . Co do podmian to wałiłem do 375 po 150 L co drugi dzień i jakoś moje kabany na to nie narzekały a jeszcze przytym świetnie się czuły i zajebiście rosły . Łukasz pokazał w swej galerji jeszcze więcej ryb w baniaku takim jk mój i to naprawdę potęrznych gdzie też ma dodatkowo drobince i jemu też nic się nie dzieje , a te filtracji jakiej on urzywa to pewnie byś powiedział że jest do akwarium co najmniej o połowe mniejsze , podmiany robi jak ryby przestają do jedzenia podpływać a dysk by mógł tylko jeden pływać .

Nie pisz takich bzdur bo widać że nie dokońca wiesz co i jak się robi przy dyskach ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2014-07-28, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-07-28, 14:54   

Hmm ja tez nie mam zadnych problemow z no2 badz no3 wszystko jest juz na swoin miejscu , walcze tylkotz ph, ale tez to ppanuje dzis podmieniam wodę wiec zakwasze do 5ph w wodzie ktora mam odstawioba i powolutku bd lal do zbiornika zeby wielkiego skoku nie zrobić. A zbiornik pisalem gdzies ze tez bede zmienial ale to jak zrobię remont domu a bede niedlugo zaczynal. Zbiornik jaki plabuje to tez tak z 250l
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12