DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja hodowla wazonkowca.
Autor Wiadomość
konsi 


Imię: Tomek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Strzelce krajeńskie
Wysłany: 2012-12-07, 18:50   Moja hodowla wazonkowca.

Witam.
Chciałbym podzielić się z Wami moim sposobem na hodowlę doniczkowców. Moja hodowla mieści się w czterech skrzynkach/kuwetach z pokrywką – ja swoje nabyłem w Castoramie. W każdej na dnie zostały zrobione otwory, które umożliwiają cyrkulację powietrza, a także odpływa nimi nadmiar wody i co jest najważniejsze ów dziurki pozwalają robalom wydostawać się ze skrzynek (ułatwia mi to ich pozyskiwanie).

Jak przygotowałem swoje hodowle?
Do każdej ze skrzynek wsypałem 3 cm najzwyklejszej Ziemi ogrodowej uniwersalnej do kwiatów, za ciekawostkę może posłużyć fakt, iż ziemia ta ma PH 5-6,5 więc jest KWAŚNA. Następnie podłoże zostało dobrze nawilżone. W związku z tym, że Ziemi jest mało, a robaków przy obfitym karmieniu przybywa i przybywa, bardzo chętnie wychodzą na pokrywki skąd łatwo się je zbiera.
Sam osobiście robaki karmię tylko gotowanymi produkatami (ziemniaki, brokuły, marchew, kalafior etc) oraz najtańszą pasztetową z Biedronki Inne pokarmy, mleczne lub też moczone w mleku nie sprawdziły się u mnie, ponieważ szybko kisły (z uwagi na temperaturę otoczenia 18-21*), jednakże wiem, że jeżeli robaki przechowywane są w niższych temperaturach (10-15*) pokarm taki bardzo szybko znika. Osobiście w ramach testu mam zamiar wynieść swoje robaki do piwnicy gdzie będzie chłodniej i się przekonać, czy rzeczywiście tak jest, ale kiedy tego dokonam nie wiem – mam bardzo wyrozumiałą żonę więc mi się nie spieszy z eksmisją robaków z kuchni.

Na załączonym filmie chciałbym pokazać w jaki sposób uzyskuję doniczkowce gotowe do skarmiania ryb.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SOb2sIhllvE[/youtube]


Nie jest to jeszcze ustabilizowana hodowla dlatego moje ryby nie dostawały go regularnie ale jak już dałem to sama radocha ;-)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=prvjLiCCvIQ[/youtube]
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-07, 19:10   

Super sprawa chyba się skusze i założe własną.
Co jaki czas sie odnawia taką hodowle? tzn. ziemia.
 
 
konsi 


Imię: Tomek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Strzelce krajeńskie
Wysłany: 2012-12-07, 20:30   

darek-J napisał/a:
Super sprawa chyba się skusze i założe własną.
Co jaki czas sie odnawia taką hodowle? tzn. ziemia.

Co kilka miesięcy trzeba zmieniać jak przestają żryć i się rozmnarzac. To znak że ziemia mocno zakwaszona.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-07, 20:38   

Zamiast ziemi możliwa jest też hodowla doniczkowca na gąbce. Łatwiej czystość utrzymać i pchełki się tak nie mnożą. No i zakwaszanie nam nie straszne bo gąbkę do wody, płukanko i co opadnie do karmienia a reszta do żarcia na następne posiedzenie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-07, 20:48   

Grunt to pomysłowość.

Czytalem że to dosyc tłusty pokarm więc raczej z umiarem nalezy go podawać.

Ale nic,i tak sprubuje,przynajmniej czysty żywczyk bez gratisów.
 
 
Maćko 


Imię: Maciek
Wiek: 27
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 37
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-12-07, 22:50   

Też bym zaczął może taką hodowlę, ale czy wazonkowce są całkowicie bezpieczne dla dysków? Nie przypląta się z nimi jakiś chorób?
_________________
http://egaocaviary.blog.pl/
 
 
Dami 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 68
Skąd: Warszawa-Wawer
Wysłany: 2012-12-07, 23:18   

Maćko napisał/a:
Też bym zaczął może taką hodowlę, ale czy wazonkowce są całkowicie bezpieczne dla dysków? Nie przypląta się z nimi jakiś chorób?


Nie bo nie mają kontaktu z innymi organizmami przenoszącymi bakterie.
Jest bezpieczny, ale trzeba podawać je w odstępach kilku dniowych z racji że jest to tłusty pokarm który podawany w dużej ilości skraca czas życia RYBY. No a jak rybska na tym rosną :) mmmm
 
 
Maćko 


Imię: Maciek
Wiek: 27
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 37
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-12-08, 06:25   

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie zaczynam hodowlę ;)
_________________
http://egaocaviary.blog.pl/
 
 
rafikfi 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 168
Skąd: Buczek
Wysłany: 2012-12-22, 12:54   

Super hodowla i fajny pomysł na pozyskiwanie robaczków
Tomku te otwory to masz porobione w przykrywkach tych kuwet i w kuwetach pod ziemią czy jak ? i jakiej mniej więcej średnicy muszą być żeby robaczki się wydostawały
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
konsi 


Imię: Tomek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Strzelce krajeńskie
Wysłany: 2012-12-22, 13:54   

rafikfi napisał/a:
te otwory to masz porobione w przykrywkach tych kuwet i w kuwetach pod ziemią czy jak ?

Te otwory to mam tylko w dnie skrzynki co 2 cm po obwodzie i środkiem skrzynki.Dziury robiłem na szybkiego wkrętarką i wkretem do drewna
 
 
rafikfi 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 168
Skąd: Buczek
Wysłany: 2012-12-22, 20:07   

Dzięki Tomku za odpowiedz twój sposób na pozyskiwanie robaczków jest pewnie o wiele lepszy niż świecenie światła od góry i czekanie aż wyjdą
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
konsi 


Imię: Tomek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Strzelce krajeńskie
Wysłany: 2012-12-22, 22:51   

rafikfi napisał/a:
Dzięki Tomku za odpowiedz twój sposób na pozyskiwanie robaczków jest pewnie o wiele lepszy niż świecenie światła od góry i czekanie aż wyjdą


No mi się wydaje ze jest to najprostszy sposób pozyskiwania choć widziałem że przy użyciu zaawansowanej elektroniki też jest to możliwe ;-)
 
 
minor20
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-23, 01:55   

Ja kiedyś próbowałem ale coś mi nie poszło. Teraz chyba spróbuje z adama pomysłem na gąbce.
 
 
konsi 


Imię: Tomek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Strzelce krajeńskie
Wysłany: 2013-01-07, 13:53   

Uzupełniam moją hodowle o kilka zdjęć.Ogólnie to nastał czas stagnacji robaki nie chcą sie mnożyć zbytnio bo w domu mam temp 19-21 a w piwnicy mam za zimno .Czekam na wiosne ;-)











Ostatnio zmieniony przez konsi 2013-01-08, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lotos 
Młody paleciarz

Imię: Artur
Wiek: 26
Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 80
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2013-01-07, 17:27   

Latem można je hodować na dworze? Porcję zarodkową kupić czy można samemu pozyskać? Czy wraz z robalami nie dostaje się ziemia(w nich jakoś)? :mrgreen:
_________________
Akwarystyka to moja pasja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10