DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Biała krosta na głowie
Autor Wiadomość
Discusss 

Imię: Jan
Wiek: 44
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-03, 11:26   Biała krosta na głowie

Powie mi ktoś jak zlikwidować białą krostę u paletek, pojawiła się u jednego osobnika nad pokrywą skrzelową.

akwarium 300l
ph 6,9
temp 28
no3 10
twardość 5
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-03, 11:29   

Za mało informacji, zdjęcie film, więcej szczegółów poprosimy
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-03, 11:34   

wpierw to tu
http://discusforum.adamn....p?p=33167#33167
potem masz dział:

http://discusforum.adamn.pl/viewforum.php?f=11
wypełnisz WZORZEC i wieczorem się dowiesz co i jak.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Discusss 

Imię: Jan
Wiek: 44
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-03, 11:34   

http://www.fotosik.pl/pok...b073d7e766.html coś takiego tylko bardziej na głowie, pojawiła się wczoraj ryba ma słaby apetyt ale składa ikrę



Szkoda że moja ryba musi czekać do wieczora.


i co ja mam więcej napisać?

Ryba ma krostę, więc to nicienie albo to drugie z tego co się orientuje, nie wiem tylko jak to wyleczyć może pretalem?

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... 300
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... 3 miesiące
- wymiary ....
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... mało roślin korzenie
- rodzaj podłoża .... bazalt drobny

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6,9
- twardość węglanowa i ogólna .... 5
- wielkość związków azotowych .... 10
- temperatura wody .... 28
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... raz tydzień `100%osmoza
- sposób przygotowania wody do podmian .... osmoza stoi z 5 godzin i do akwarium
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... 5 paletek

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .... suchy bo szukam serca

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....
wygląda normalnie, ma słaby apetyt i białą krostę
5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) ....
grzałka, 2x filtr,
6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... nic nie leczyłem



a jeszcze co do genezy, Ryby kupione z niby pewnego źródła ale jak widać niczego nie można być pewnym ..
Ostatnio zmieniony przez Discusss 2014-04-03, 11:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-03, 11:41   

napisałem jak ale widać nie czytałeś. Zdjęcie tak micre, że nawet w okularach nic nie widzę. Polecam zrobić jak napisałem. Jak zrobisz to napiszę o rybie i właścicielu ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Discusss 

Imię: Jan
Wiek: 44
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-03, 11:47   

Zdjęć nie mam jak lepszych, i no niestety tak to bywa że jak ryby nie wiadomo skąd to problemy, a sprzedawca tak chwalił
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-03, 12:37   

zdjęcie można nowe zrobić i to chyba nie jest problem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Discusss 

Imię: Jan
Wiek: 44
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-03, 16:40   

jest problem bo nie mam aparatu, te zdjęcia nie są moje są wzięte z internetu chciałem tylko pokazać jak ta krosta wygląda.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-03, 19:16   

Discusss napisał/a:
jest problem bo nie mam aparatu, te zdjęcia nie są moje są wzięte z internetu chciałem tylko pokazać jak ta krosta wygląda.

A czytał Ty REGULAMIN tego FORUM? A wiesz co złamałeś?
Jeszcze masz 1 kwietnia czy jak?
A komórki z aparatem nie masz?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-04-07, 12:01   

- Drugie moje konto zrobione w celu uzyskania informacji na temat białej krosty u mojej Paletki, z tego nie mogłem napisać bo mam zablokowane odwiedzanie wątku a chciałem sie dowiedzieć co zrobić... dobro ryb ponad wszystko więc jak dostane bana to i tak będę zadowolony bo chociaż rybka zdrowa. Pozdrawiam :->
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-07, 21:28   

Kamil nie miałeś zablokowanego FORUM bo na dole jest dział:
FORUM Ogólne dla każdego i tam trza było pisać.
Nie należało bawić się w podchody bo o ile wiem po ostrzeżeniu jakoś normalnie pisałeś w innych wątkach. A tak podajesz fałszywe dane odnośnie imienia swego i daty urodzenia a jak wiadomo jest to niezgodne z REGULAMINEM.

§8. Pozostałe.
1. Zabronione jest podszywanie się pod inne osoby, choćby przypadkowo.


a Twym przypadku nie robiłeś tego przypadkowo ale celowo jak piszesz. Dlatego by stało się zadość masz kolejne ostrzeżenie. Za wklejenie zdjęcia z internetu też powinieneś dostać jako Jan. Konto Discusss zostaje ZBANOWANE a Ty zostajesz z dwoma ostrzeżeniami.
Co zrobisz Twoja sprawa. By uniknąć w przyszłości niedomówień i bym wiedział kto klika z drugiej strony masz zdjęcie swe w profil dać. To zamiast jednego tematy jak chcesz. Nie to dwa i po zawodach.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-04-08, 00:30   

Nom, to nie wiem w końcu w sumie czy jestem wyrzucony czy mam bana Adaś bo na forum nagłówek "zostałeś wyrzucony z tego forum" a Ty piszesz żebym zdjęcie wstawił, paradoks jak mnie wyrzucasz to ok a jak nie to takiego komunikatu nie chce, dobrze?...

I no konta wiem ale sam wiesz że dobro rybek przede wszystkim a na prawdę nie wiedziałem że na dole nie mam zablokowanego
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-08, 11:34   

Kamil czytaj co napisane wcześniej:
Discusss ma BANA ze wszystkimi konsekwencjami
K@@MIL (jakoś teraz piszesz i nie ma przeszkód) ma dwa ostrzeżenia. Jedno miało zostać zdjęte po wstawieniu facjaty ale znów się nie mogłeś opanować i założyłeś trzecie już swoje konto

KAMILLL
no a to jest łamaniem zasad tego FORUM i .. zdjęto Ci 1 za zdjęcie a teraz masz za trzecie konto i zostajesz z dwoma na stanie.
Przypomnę, że trzecie ostrzeżenie pozbawi Cię możliwości posiania na FORUM tak więc szanuj swe przywileje.
Konto KAMILLL zostanie usunięte.
A swe przemyślenia zostaw dla siebie i nie obnoś się z nimi na FORUM.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-04-08, 21:18   

Adam mówię CI że nie mogłem wejść na forum, może przypadkiem mi ktoś ip zablokował bo było napisane "zostałeś wyrzucony z tego forum skontaktuj się z webmasterem lub administratorem" więc dlatego zrobiłem szybko drugie konto i zalogowałem się z anonimowego ip bo chciałem wyjaśnić, no ale zaczęło działać później, więc Przepraszam ale chciałem po prostu sie dowiedzieć, i już koniec tematu :roll:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-09, 11:44   

Dasz już spokój? W regulaminie jest zapis jak trza postępować i tak robić a nie własne chcenie. Ty jesteś jak trzy w jednym.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10