DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak grzałka może narozrabiać .
Autor Wiadomość
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-12, 10:25   

toommaszeek napisał/a:
Jeżeli nie ma ktoś instalacji z uziemieniem to wystarczy podpiąć się z uziemieniem do minusa.

Bardzo zły pomysł, pomijając ze nie to jest minus tylko przewód neutralny :)zważ ze.. na przewodzie N może pojawić się napięcie, dodatkowo elektrownia nie gwarantuje ciągłości instalacji elektrycznej miedzy przyłączem a elektrownią. Co za tym idzie zerując gniazdo .. możesz podłączyć sobie obudowę prawidłowo działającego sprawnego urządzenia pod napięcie, co spowodować może Twój zgon.. i takie przypadki się już zdarzały.


Co do pomówienia jest równoważne z poświadczeniem nieprawdy, a tu mamy cała prawdę i tylko prawdę wiec nie zachodzi ten przypadek.
Ostatnio zmieniony przez porlock 2014-02-12, 13:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-12, 10:59   

adamn napisał/a:
Tu pewnie bimetal strzelił co jest nagminne w grzałkach z termoregulatorem bo często gęsto dostaje się tam twarda woda i powoduje zmianę przewodności.

W grzałkach Skalar regulacja temperatury i termostat jest we wtyczce, nie wewnątrz grzałki. Termostat jest elektroniczny, nie jest oparty na bimetalu. Więc nie tu jest problem. Ale te grzałki wykonane są z cienkiego szkła. Sam miałem podobny przypadek i od tamtej pory grzałek Skalara nie używam. Grzałka ot tak po prostu pękła w akwarium. U mnie jednak natychmiast bezpiecznik się wyłączył (ciekawe czemu tutaj nie zadziałał) i nic rybom się nie stało. Problemem było tylko wybieranie szkła z dna zbiornika - musiałem je zebrać wraz z częścią żwiru.
Ostatnio zmieniony przez Rafal 2014-02-12, 11:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-12, 11:24   

Ehhhh... łapiecie mnie za słówka, raz to wyjaśniłem ale chyba jeszcze raz muszę. Pisząc tamtego posta miałem w głowie tylko minus i masa :-) a nazwa neutralny wyleciała mi z głowy, wiecie jak to jest jak pisze się na szybko.
Lepsze podpięcie uziemienia do "minusa" ;-) niż nie mieć go w ogóle.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-12, 11:33   

Jak Jacek napisze odpowiedzi na pytania to sami dojdziecie co było przyczyną:
- jakie akwarium wielkie
- jakie parametry wody
- ile i jakie wielkie ryby
- jaki lek (na co) podawany i ile tego było
- jaka temperatura

Zawsze u kogoś szukacie winy a zacznijcie od siebie.

Rafal napisał/a:

W grzałkach Skalar regulacja temperatury i termostat jest we wtyczce, nie wewnątrz grzałki. Termostat jest elektroniczny, nie jest oparty na bimetalu.

no chyba nie mierzy różnicy temperatur otoczenia a musi mierzyć temperaturę wody a wtyczka w wodzie nie jest. Bimetal nie bimetal ale czujnik szlag trafiła elektronika też wysiada.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2014-02-12, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2014-02-12, 12:36   

porlock napisał/a:

ratafia napisał/a:
Jeżeli nie ma ktoś instalacji z uziemieniem to wystarczy podpiąć się z uziemieniem do minusa.

Nie wkładaj mu do ust takich słów! Nigdy w życiu tego nie napisałam. :shock:
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-12, 13:31   

ratafia napisał/a:
porlock napisał/a:

ratafia napisał/a:
Jeżeli nie ma ktoś instalacji z uziemieniem to wystarczy podpiąć się z uziemieniem do minusa.

Nie wkładaj mu do ust takich słów! Nigdy w życiu tego nie napisałam. :shock:


Oj widzisz przecież ze mi się quote zagnieździło.. zaraz poprawie bez paniki..

toommaszeek napisał/a:

Lepsze podpięcie uziemienia do "minusa" ;-) niż nie mieć go w ogóle.

Do tego żeby doznać porażenia prądem na pewno :)
Ostatnio zmieniony przez porlock 2014-02-12, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-12, 13:44   

adamn napisał/a:
no chyba nie mierzy różnicy temperatur otoczenia a musi mierzyć temperaturę wody a wtyczka w wodzie nie jest. Bimetal nie bimetal ale czujnik szlag trafiła elektronika też wysiada.

Jasne że nie. Jest tylko czujnik. Ale tam się praktycznie nie ma co popsuć, bo cały czujnik to rezystor (a dokładnie termistor) którego rezystancja zmienia się wraz ze zmianą temperatury.

Uważam, że nie po stronie termostatu czy czujnika leży problem, bo identyczne grzałki są sprzedawane w wersji bez termostatu, i nie słychać o ich masowym pękaniu. Może być to problem materiału użytego do ich produkcji.
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-02-12, 21:17   

Odnośnie grzałek.
Po ile lat wytrzymują Wasze (nie pękające) i jakiej firmy?
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-12, 21:24   

Ja mam tetry.. termostaty to żyją własnym życiem ale sie nie przepalają bez powodu.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-12, 21:41   

adamn napisał/a:
- jaka temperatura

Producent przerabia te grzałki z tego co pamiętam do 45 st. C i daje na to gwarancję .
Moja była ustawiona przez producenta do 40 st. C , ale ryby były leczone , a temperatura była ustawiona i termometr wskazywał 33-34 st. C .

Pierwsza grzałka strzeliła mi na drugi dzień i na szczęści był wieczór i cisza w domu jak usłyszałem pękające szkło oraz syczenie z akwarium .
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2014-02-12, 21:45   

kier napisał/a:
Odnośnie grzałek.
Po ile lat wytrzymują Wasze (nie pękające) i jakiej firmy?

2 x Eheim 150W i 200W. Jedna 6 lat druga 5 lat .Ta 200 W od paru miesięcy się poci ale po za tym obie chodzą bez zarzutu. Inną sprawą jest ich kalibracja do której nie mam nerwów :evil: .
_________________
www.pokoje-taras.pl
Ostatnio zmieniony przez MiroR 2014-02-12, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-12, 22:03   

MiroR napisał/a:
2 x Eheim 150W i 200W. Jedna 6 lat druga 5 lat .Ta 200 W od paru miesięcy się poci ale po za tym obie chodzą bez zarzutu. Inną sprawą jest ich kalibracja do której nie mam nerwów .

Nerwy trzeba mieć, ale Eheim Jager to chyba jedyna grzałka, która umożliwia kalibrację o wtedy faktycznie wskazania termometru z temperaturą ustawioną na grzałce się zgadzają (mowa o grzałkach z bimetalem, nie z termostatem elektronicznym).

Jeśli chodzi o najdłużej u mnie działające grzałki, to Aquael Comfort Zone 100W - ok. 6-7 lat.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-13, 12:54   

jab75 napisał/a:
Podczas mojego wyjazdu strzeliła grzałka zabijając 11 sztuk największych ryb .
Jestem wściekły .......................................... .


jab75 napisał/a:

Pierwsza grzałka strzeliła mi na drugi dzień i na szczęści był wieczór i cisza w domu jak usłyszałem pękające szkło oraz syczenie z akwarium .

:?:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-14, 22:24   

Pozostałe ryby szybko dochodzą do siebie i zagrożenie zgonami spadło już do minimum , czyli do zera na moje oko .
Dodatkowa obsada jest już zaklepana chodź nie jest to co bym chciał do końca .
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-03-23, 22:52   

Specjalnie dla Kamila moje okazy - karły , które przeżyły grzałkę SKALARA .
Kamil , te okazy mogłem tylko tu w ten wątek wkleić ;-) nie nadają się do tamtego co chciałeś żebym coś wkleił :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13