DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak grzałka może narozrabiać .
Autor Wiadomość
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2014-02-11, 17:29   

toommaszeek napisał/a:
do minusa

Minus jest tylko w prądzie stałym w zmiennym jest 0 ;-)
ale masz rację to jest najprostsze rozwiązanie w domach które mają stare instalacje dwużyłowe. Miałem problem z pralką która "pieściła" i zmiana gniazdka na takie z bolcem i podłączenie go do zera rozwiązało problem.
toommaszeek napisał/a:
pokaż mi grzałkę do akwarium która ma uziemienie

Ja nigdy takiej nie widziałem.
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 18:12   

ratafia napisał/a:
K@@MIL napisał/a:
gdyby tak było

Gdyby tak było to by była sielanka.
Ryzykujemy życiem codziennie i wszędzie. Ci, co liczą ze inni o nich zadbają krótko żyją
Pokaż mi takiego, co wsiadając do samochodu trzęsie portkami na myśl, że może mu się coś przydarzyć. Kto nie korzysta z telefonu komórkowego, chociaż zdarzają się przypadki, że bateria potrafi ni stąd ni z owąd wybuchnąć.
Producenci mają obowiązek dbania o bezpieczne użytkowanie własnych produktów, ale kto nam zagwarantuje, że są w stanie przewidzieć wszystkie sytuacje, chociażby takie o jakich wspomniał Jurek. Czy nie zastanawiasz się dlaczego niektórzy producenci na metkach koszul piszą " nie prasować na ciele" a na metce suszarki do włosów sama widziałam słowa " nie używać w wannie".


Kasiu z samochodem to raczej kwestia aktualnego przeglądu lub brawury kierowców bo jeżeli samochód sam w sobie ma jakiś błąd techniczny to raczej jest on eliminowany i nikt z nim nie jeździ, A baterie w tamtym roku były na czołówce wszystkich wiadomości że podróbki wybuchają i własnie o tym mówie bo były wadliwie wyprodukowane! oryginalne baterie raczej nie wybuchają i ta firma która produkuje takie które komukolwiek wybuchły ma niezłe problemy, i oczywiście o tym o czym wspomniał Jurek że ryba mogła walnąć w grzałkę to ok ale w sumie z drugiej strony nigdzie nie jest napisane nie stosować w akwarium z rybami chce powiedzieć tylko to że produkuje się szit który ni jak nie spełnia swojego zastosowania bo przecież to jak twój przykład suszarki, to jak by suszarka której nie można używać bo jak mocniej się ją w rękę złapię to wybucha... ale właśnie dobrze że piszą nie stosować w wannie lub coś, ale na tej grzałce nie było nigdzie napisane nie stosować w akwarium z rybami, albo że wybuchnie po jakimś czasie. chodzi mi o to że kupujemy produkt który ma za zadanie ogrzewać wodę w akwarium a nie kur herbatę parzyć i powinien byc tak przystosowany że żadnej rybie nie powinna spaść łuska z głowy!
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-11, 18:25   

MiroR napisał/a:
Minus jest tylko w prądzie stałym w zmiennym jest 0 ;-)
Pisząc poprzedniego posta zastanawiałem się jak inaczej się mówi na "zero" (ciągle tylko minus i masa), nie mogłem sobie przypomnieć tego słowa więc napisałem minus :mrgreen: :-P
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2014-02-11, 18:33   

MiroR napisał/a:

toommaszeek napisał/a:
pokaż mi grzałkę do akwarium która ma uziemienie

Oczywiście, że nie mają.
Uziemia się obudowy urządzeń, szklaną obudowę grzałki chcecie uziemiać?
To nie forum dla elektryków, więc nie będę wyjaśniała, co i dlaczego kopało was gdzie niegdzie. :-)
Z przebiciem w grzałce poradziłby sobie wyłącznik różnicowoprądowy, ale też Wam łobuzy nie wyjaśnię jak to działa, bo się na mnie uwzieliście.
Sprawdźcie sobie skuteczność, takiego uziemienia podpiętego pod zero to się przekonacie, że to może być tylko namiastka prawdziwego uziomu.
Musicie mieć nadzieję, że w każdym przypadku będziecie stwarzać większy opór dla prądu niż ten mostek.
Jeśli się nie wie, dlaczego zero musi mieć potencjał ziemi to lepiej darować sobie takie usprawnienia i zaprosić elektryka z uprawnieniami. Nawet, jeśli zrobi to samo to, chociaż pomierzy potrzebne parametry.
Sprawdzaliście chociaż czy przewód zerowy nie jest czasem zabezpieczony bezpiecznikiem, w starych instalacjach tak bywało.
Tak czy siak to obecnie takie działania są zabronione, i Wy piszecie o odpowiedzialności producentów. :-D
Ostatnio zmieniony przez ratafia 2014-02-11, 18:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-11, 18:44   

ratafia napisał/a:
Z przebiciem w grzałce poradziłby sobie wyłącznik różnicowoprądowy, ale też Wam łobuzy nie wyjaśnię jak to działa, bo się na mnie uwzieliście.
Masz rację z różnicówką. Jak to jak on działa, pstryk i nie ma prądu :mrgreen:
I pokaż mi tych co się uwzięli na Ciebie :-)
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-02-11, 18:51   

Nie chcę pokazywać palcem ale to Kamil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 19:46   

Może nie z grzałką, ale miałem w ostatni piątek podobną sytuację z filtrem wewnętrznym jedno szczęście, że przy podmianie i czyszczeniu zauważyłem przerwany kabel a właściwie to przerwał się przy wkładaniu do akwarium. Wygląda normalnie i lekkie dotknięcie spowodowało przerwanie dosłownie się rozpadł najprawdopodobniej zmęczenie materiału. Mogło być ciekawe jeśli kabel przerwałaby się w akwarium. Kaśka ma rację z różnicowka, ale czasami wyskakuje przy małych nazwijmy to zmianach i jak nas nie ma w domu to już problem bo akwarium pozostaje bez zasilania. Pozostaje przegląd sprzętu co jakiś czas a i tak nie wszystko da się przewidzieć i zauważyć.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-11, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konsi 


Imię: Tomek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Strzelce krajeńskie
Wysłany: 2014-02-11, 20:03   

Na każdym forum akwarystycznym powinno być ostrzeżenie o grzałkach SKALAR.To największy badziew z jakim miałem doczynienia :-| .1 wystrzeliła w akwa w drugiej zaczął się topić regulator .
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-11, 20:22   

alegumis napisał/a:
Kaśka ma rację z różnicowka, ale czasami wyskakuje przy małych nazwijmy to zmianach i jak nas nie ma w domu to już problem bo akwarium pozostaje bez zasilania.
Pierwsze słyszę, ale nie mówię że to nie możliwe. Od ok trzech lat mam taki i ani razu nie wyskoczył bez przyczyny.

konsi napisał/a:
Na każdym forum akwarystycznym powinno być ostrzeżenie o grzałkach SKALAR.To największy badziew z jakim miałem doczynienia :-| .
Co za problem?? Wystarczy to ogłosić wszem i obec...
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2014-02-11, 20:35   

konsi napisał/a:
Na każdym forum akwarystycznym powinno być ostrzeżenie o grzałkach SKALAR.To największy badziew z jakim miałem doczynienia :-| .1 wystrzeliła w akwa w drugiej zaczął się topić regulator .

Swoja drogą trochę się wam dziwie, macie ryby w akwarium warte nawet parę tysięcy złotych a kupujecie grzałki za 42 zł :roll:
jab75 widzę, że chcesz odzyskać część strat:
http://allegro.pl/grzalka...3950668179.html ;-) :mrgreen:
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
konsi 


Imię: Tomek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Strzelce krajeńskie
Wysłany: 2014-02-11, 21:19   

toommaszeek napisał/a:
Co za problem?? Wystarczy to ogłosić wszem i obec...

Swego czasu temat był poruszany na dwóch forach akwarystycznych
MiroR napisał/a:
Swoja drogą trochę się wam dziwie, macie ryby w akwarium warte nawet parę tysięcy złotych a kupujecie grzałki za 42 zł

Tu chodziło o to że miały regulator zewnetrzny a nie o cene
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-11, 21:51   

MiroR napisał/a:
konsi napisał/a:
Na każdym forum akwarystycznym powinno być ostrzeżenie o grzałkach SKALAR.To największy badziew z jakim miałem doczynienia :-| .1 wystrzeliła w akwa w drugiej zaczął się topić regulator .

Swoja drogą trochę się wam dziwie, macie ryby w akwarium warte nawet parę tysięcy złotych a kupujecie grzałki za 42 zł :roll:
jab75 widzę, że chcesz odzyskać część strat:
http://allegro.pl/grzalka...3950668179.html ;-) :mrgreen:

Nie wiem czy to takie 42 zł
http://allegro.pl/grzalka...3940464259.html
Dolicz jeszcze 10 zł za przerobienie przez producent i koszt wysyłki .
 
 
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 65
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-02-11, 23:10   

Grzałka jest takim urządzeniem, które - jak pokazuje opisywany przypadek- zniszczyć w jednej chwili to na co pracowaliśmy wiele miesięcy, lat. Kiedyś rezerwową grzałką podgrzewałem w beczce wodę do podmiany. Zobaczyłem jak para się unosi bo to ustrojstwo nie wyłączyło się i grzało dalej. Od tamtej pory w zbiorniku używam dodatkowego termoregulatora z czujnikiem zanurzonym w wodzie, a grzałka z własnym termostatem podłączona jest za pośrednictwem tego regulatora. W ten sposób, temperatury pilnują dwie czujki. Mam pewność, że nie ugotuję ryb no chyba że wysiądą oba zabezpieczenia na raz. Przed porażeniem prądem ryb przez pękniętą grzałkę niestety też nie zabezpieczy.
Współczuję straty ryb, wiem coś na ten temat.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-12, 00:45   

MiroR napisał/a:
jab75 widzę, że chcesz odzyskać część strat:

Cytat:
Wysłany: Wczoraj 12:31
K@@MIL napisał/a:
Może jakaś reklamacja urządzeń i proces im że takie gówno sprzedają, przecież to i człowieka zabić by mogło.

I dostanę dwie kolejne badziewiarskie grzałki , a gdzie ryby i moje nerwy .
Taka reklama może ich bardziej uderzy , a są forumowicze co tego już nie kupi .
_________________


Kod:
Wysłany: Wczoraj 13:02       
K@@MIL napisał/a:   
Mi chodzi bardziej o to że te grzałki są niebezpieczne i żeby wycofać ich produkcję i zwrócić Ci koszt za ryby   

Kamil , musiałbym w sądzie wylądować , a weź im to jeszcze udowodnij itd .
Szkoda zachodu , nie ja pierwszy i nie ostatni straty poniosłem .


TU MASZ MOJE ODPOWIEDZI , A TO JEST BARDZIEJ DLA INNYCH FORUMOWICZÓW CO MOŻE SIĘ STAĆ UŻYWAJĄC PRODUKTÓW FIRMY '' SKALAR ''
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-12, 01:09   

Widzicie więc jest tak jak mówię, skoro nie tylko Ty Jacku miałeś problem z ta grzałką i że to firma produkuje taki szit który może służyć nie jako grzałka a broń masowego rażenia tym bardziej nie powinno się zamykać na to oczu i tu nie chodzi o żadne zagadnienie dotyczące tego iż sprzęt to sprzęt tylko o bubel który ktoś wyprodukował, jakaś firma podpisała że to jest niby bezpieczne a tak naprawdę myślę że 40% ludzi miało już jakąś tragedię przez tą grzałkę, 30% ta grzałka się popsuła przed włączeniem 29% działała zepsuła się ale nie zabiła nikogo i 1% poraziła prądem ludzi, i jeszcze ten filtr kolejne dziadostwo mój filtr przeszedł wiele i jakoś nie oberwał się w nim kabel i chyba nie ma zamiaru a tu takie cos. Ogólnie Jacku to nie wiem czy w internecie można pisać nazwę Firmy jawnie niestety......
Pomawianie na forum internetowym jest przestępstwem z art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Osoba, „która za pomocą środków masowego komunikowania pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania, popełnia przestępstwo”. Pomawianie jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia, albo pozbawienia wolności do 2 lat. Skasuj lepiej to bo jeszcze Ci się jakiś problemów narobią.. Ogólnie wyślij zdjęcia na ten skalar@skalar.pl email
i wszyscy Ci którzy mają udokumentowane zabójstwa ryb przez tą grzałkę też niech wyślą może nic nie wskóramy ale chociaż Przepraszam się należy tym bardziej że to żałosna firemka .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11