DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak grzałka może narozrabiać .
Autor Wiadomość
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-11, 13:40   

Kamil , mleko rozlane ............

Zbiornik 576 l po dezynfekcji i spuszczeniu wody oraz wytarciu do sucha niech schnie ze dwa dni , a ja zabieram się za dokańczanie dekla własnej roboty , zostało go obkleić folią samoprzylepną i zamontowanie oświetlenia z folią lustrzaną .

Zastanawiam się na tą obsadą co mi jeszcze została , ale chyba będą całkowite zmiany .
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2014-02-11, 13:41   

K@@MIL napisał/a:
Może jakaś reklamacja urządzeń i proces im że takie gówno sprzedają, przecież to i człowieka zabić by mogło.

Każda firma bez wyjątku pisze żeby nie wkładać łapek do akwarium kiedy urządzenia są pod napięciem.
Co do opisywanej sytuacji to moim zdaniem jeżeli element grzejny nie ulegnie uszkodzeniu to w nawet jeśli szkło grzałki pęknie to w wodzie pojawi się napięcie szczątkowe, prawdopodobhnie nie zabije ryb, natomiast jeśli nastąpi przerwa w obwodzie grzałki i jednocześnie pęknie obudowa to w akwarium mamy napięcie nieomal takie jak w sieci. Ciekawi mnie dlaczego nie wywaliło bezpieczników?
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 13:59   

No macie racje niestety, dopiero jak zabije kogoś kto wsadzi do akwarium rękę to zrobi się szum i nie mówię o was ale pewnego dnia może byc nagłówek w wiadomościach "10 letni chłopak porażony prądem po dotknięciu lustra wody w akwarium... " Moim zdaniem takie urządzenia powinny być bezwarunkowo bezpieczne, kur kupuje towar płacę pieniądze i żebym jeszcze się martwił czy mi może zabije ryby czy może nie i nie mówię tylko o grzałce tylko jeszcze o filtrze który jak mówicie przyczynił się do tego, to jest nie do pomyślenia w ogóle niech jakaś korporacja zacznie sobie produkować jedzenie dla rybek z cyjankiem.

ps. Juras czego Ty słuchasz chłopie ^^
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2014-02-11, 14:02   

Witam.

Poniżej zdjęcie grzałki Aquaela COMFORT ZONE GOLD 250 po 4 miesięcznym użytkowaniu w 112l baniaku. Wymieniona przez producenta na nową po 7 miesiącach padła ponownie.
Ustawiona temp. na 26 stopni, grzałka podgrzewała do ponad 30. Na szczęście nic się nie stało.

Pozdrawiam.
 
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 14:04   

To że jest czerwona to o niczym złym nie świadczy chyba? bo moja tez tak się grzeje a mam ją krótko, a termostat widzisz często grzałki mają z nim problem dobrze że nie pęka i nie razi prądem...
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 14:04   

To że jest czerwona to o niczym złym nie świadczy chyba? bo moja tez tak się grzeje a mam ją krótko, a termostat widzisz często grzałki mają z nim problem dobrze że nie pęka i nie razi prądem...
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 14:04   

To że jest czerwona to o niczym złym nie świadczy chyba? bo moja tez tak się grzeje a mam ją krótko, a termostat widzisz często grzałki mają z nim problem dobrze że nie pęka i nie razi prądem...
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 14:04   

To że jest czerwona to o niczym złym nie świadczy chyba? bo moja tez tak się grzeje a mam ją krótko, a termostat widzisz często grzałki mają z nim problem dobrze że nie pęka i nie razi prądem...



Ups forum się zacięło proszę kogoś o skasowanie moich postów. przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2014-02-11, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2014-02-11, 15:50   

K@@MIL napisał/a:
Moim zdaniem takie urządzenia powinny być bezwarunkowo bezpieczne.

Nie ma czegoś takiego!
Jeśli coś cię może stać, to się stanie - to tylko kwestia czasu.
Przede wszystkim musimy sami zadbać o bezpieczeństwo bo nikt tego za nas nie zrobi.
A tak na marginesie ciekawa jestem ilu z nas ma gniazdka z bolcem uziemiającym i zabezpieczenie różnicowoprądowe?
Ostatnio zmieniony przez ratafia 2014-02-11, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 15:58   

Kasia no jak nie... słuchaj ja rozumiem jeżeli ktoś nie stosuje się do instrukcji i np, grzłka bo o niej mowa wystaje ponad wodę, nie jest uziemiona, była narażona na jakieś wstrząsy i co tam jeszcze.. ale jeżeli wkładasz grzałkę do wody wszystko jest tak jak należy nie ruszasz jej używasz zgodnie z przeznaczeniem to wybacz ale nie powinna wybuchać, gdyby tak było że coś na pewno się stanie to ja bym bał się siedzieć przed ekranem komputera bo myślał bym że wybuchnie i każdy kto ma ryby w takim razie powinien codziennie zmieniać sprzęt bo przecież popsuje się na pewno chociaż w sumie samo zepsucie to nic złego, chodzi mi o wybuchanie to jest po prostu wadliwie zrobiony towar!
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2014-02-11, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-02-11, 16:00   

Kamil nie wychodź z domu bo coś ci się stanie i do kogo wtedy pretęsje . Grzałka jak i inne urządzenia to tylko urządzenia i są zawodne . Mogła to być wina producęta a mogła to być wina ryb , spłoszyły sie przywaliły w grzałkę a ta pękła i do kogo teraz wina i kto ma oddać siano ?
Ps. Piosenkę ci puściłem co byś ni fantazjował zbytnio ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2014-02-11, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 16:20   

Zgodzę się że urządzenie to tylko urządzenie i jeżeli jest tak jak mówisz że ryby w nią przywaliły to nie ma problemu, ale był pewien model Porshe w 1998 roku chyba wyszedł i miał wadę produkcyjną i podpalał się sam (zwarcie w przewodach) i co też mieli powiedzieć że mogło być zawodne, albo masz taki np tv siedzisz przy nim i wybucha Ci w twarz i co to też wina Twoja? idziesz do lodówki a ona Cie prądem wali też wszystko ok? ja rozumiem że urządzenie to urządzenie ale ono ma jakieś normy i przepisy które ustalają jego dostępność do sprzedaży. mogło by być chociaż napisane na pudełku UWAGA UĹťYWANIE GRZAŁKI GROZI ŚMIERCIĄ, mi już nie chodzi nawet o oddawanie tych pieniędzy chociaż gdyby to była jakaś porządna firma to myślę że by temu sprostała. mi chodzi o to w jakim bagnie żyjemy że z pozoru rzeczy bezpieczne mogą narazić nas na utratę życia i naszych zwierzaków.

ps. Nie no nuta fajna Juras już mnie sprowadziła na ziemie :mrgreen:
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2014-02-11, 16:32   

K@@MIL napisał/a:
gdyby tak było

Gdyby tak było to by była sielanka.
Ryzykujemy życiem codziennie i wszędzie. Ci, co liczą ze inni o nich zadbają krótko żyją
Pokaż mi takiego, co wsiadając do samochodu trzęsie portkami na myśl, że może mu się coś przydarzyć. Kto nie korzysta z telefonu komórkowego, chociaż zdarzają się przypadki, że bateria potrafi ni stąd ni z owąd wybuchnąć.
Producenci mają obowiązek dbania o bezpieczne użytkowanie własnych produktów, ale kto nam zagwarantuje, że są w stanie przewidzieć wszystkie sytuacje, chociażby takie o jakich wspomniał Jurek. Czy nie zastanawiasz się dlaczego niektórzy producenci na metkach koszul piszą " nie prasować na ciele" a na metce suszarki do włosów sama widziałam słowa " nie używać w wannie".
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2014-02-11, 17:08   

ratafia napisał/a:
K@@MIL napisał/a:
gdyby tak było

Gdyby tak było to by była sielanka.
Ryzykujemy życiem codziennie i wszędzie. Ci, co liczą ze inni o nich zadbają krótko żyją
Pokaż mi takiego, co wsiadając do samochodu trzęsie portkami na myśl, że może mu się coś przydarzyć. Kto nie korzysta z telefonu komórkowego, chociaż zdarzają się przypadki, że bateria potrafi ni stąd ni z owąd wybuchnąć.
Producenci mają obowiązek dbania o bezpieczne użytkowanie własnych produktów, ale kto nam zagwarantuje, że są w stanie przewidzieć wszystkie sytuacje, chociażby takie o jakich wspomniał Jurek. Czy nie zastanawiasz się dlaczego niektórzy producenci na metkach koszul piszą " nie prasować na ciele" a na metce suszarki do włosów sama widziałam słowa " nie używać w wannie".


He he he dużo w tym prawdy.Samo życie.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-11, 17:13   

ratafia napisał/a:
A tak na marginesie ciekawa jestem ilu z nas ma gniazdka z bolcem uziemiającym i zabezpieczenie różnicowoprądowe?
Jeżeli nie ma ktoś instalacji z uziemieniem to wystarczy podpiąć się z uziemieniem do minusa. Ale kto w dzisiejszych czasach nie ma uziemienia, chociażby takiego z minusa?? W dobie gdzie większość urządzeń ma wtyczkę z uziemieniem a są nawet urządzenia które bez uziemienia w ogóle nie "ruszą". Co do bezpiecznika różnicowego to polecam każdemu aby zamontował u siebie, super sprawa, w ułamku sekundy wystrzeli nie robiąc krzywdy osobie majstrującej przy prądzie.
Kasiu, tak na marginesie, pokaż mi grzałkę do akwarium która ma uziemienie, wiem że Twoje pytanie nie dotyczyło tego ale zapytałaś się o uziemienie które pomogłoby nam w przypadku taki jaki jest w tym temacie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13