DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak grzałka może narozrabiać .
Autor Wiadomość
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2014-02-10, 21:04   

toommaszeek napisał/a:
U mnie jest jeszcze bardziej zaparowany i nie zauważyłem jakichś problemów. Wg mnie takie zaparowanie nie jest groźne. U mnie grzałka też jest cała w wodzie.

Teraz się trochę uspokoiłem :-?
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-10, 21:22   

Kiedyś jak mi grzałka pękła to nie było tego problemu , ale widocznie doszedł faktycznie ten filtr i efekty są jakie są .
4 ryby nadal w tragicznym stanie . :-/ :evil:
 
 
dyskowiec2 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 26
Skąd: Miłosław
Wysłany: 2014-02-10, 22:04   

Te zaparowane grzałki wystawić minimalnie nad powierzchnie wody to im przejdzie i tak zostawić BO NIESZCZELNOŚĆ MOĹťE SIĘ POWIĘKSZYĆ. A rybek oczywiście szkoda
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-10, 22:25   

Hmm mi kiedyś grzałka pękła w identyczny sposób.. ale jedyny efekt jaki zauważyłem to dziwne wahania na phmetre, co mnie zaintrygowało, doszedłem własnie z coś ma przebicie, myślałem ze może pompa CO w sumpie, ale jak dotknąłem mokrą ręką stelaża od szafki przy wyłączonej pompie to mnie prąd kopnął.. i tak znalazłem przyczynę.. ale rybą zupełnie nic
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-10, 23:09   

dyskowiec2 napisał/a:
Te zaparowane grzałki wystawić minimalnie nad powierzchnie wody to im przejdzie i tak zostawić BO NIESZCZELNOŚĆ MOĹťE SIĘ POWIĘKSZYĆ. A rybek oczywiście szkoda
Nic to nie da, swojego jagusia nie używałem ok 2~3 lat para jest nadal i póki co to nie powiększa się.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-11, 09:38   

Strata na dzisiejszy dzień to 15 ryb tych największych , mniejsze jakoś to zniosły .
Wszystkim bardzo dziękuje za miłe słowa i wsparcie .
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-11, 11:46   

Prąd ma to do siebie, że płynie po najkrótszej drodze. Jak by pękła grzałka i było przebicie to odległość drucików jest mikra. To jak stare dobre grzałki do grzania wody oparte na żyletkach ;-) Tu pewnie bimetal strzelił co jest nagminne w grzałkach z termoregulatorem bo często gęsto dostaje się tam twarda woda i powoduje zmianę przewodności. Grzałka grzeje do oporu bez wyłączania się. Dlatego ważne jest mieć 2 grzałki bez o odpowiedniej mocy i regulator temperatury co ją załącza i odłącza.
A to, że pękła to może woda odparowywała i grzałka zwyczajnie strzeliła ale wcześniej dowaliła temperaturę ile się dało. Ryby większe potrzebują więcej tlenu a jak wiadomo przy stałym natlenianiu ilość tlenu w wodzie maleje wraz ze wzrostem temperatury.


darek-J napisał/a:

Na zdjęciach widoczne są ślady poparzenia takie jak czasami możemy zauważyć przy kuracji solą w wiadrze.

to nie ślady poparzenia a miejsca gdzie namnażające się pasożyty które żerują na martwych rybach żerowały lub też straciły tam swe życie w wysokiej temperaturze.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-11, 12:07   

Ryby były na leczeniu i miały dostać właśnie drugą dawkę metra .
Temperatura do samego końca była stała 33-34 st C , rybki bardzo ładnie oddychały .
Filtr miał dodatkowo przebicie i prąd szalał pomiędzy urządzeniami .
Filtr był zakupiony w marcu lub lipcu 2013 , nie wiem dokładnie ponieważ kupowałem dwie sztuki w tych miesiącach .
Natlenienie - dwie kostki i napowietrzenie z filtra .
Grzałka miała rok ( zakupiona w styczniu 2013 ) i użyta była 3 raz , zakupiłem dwie takie po czym ta pierwsza strzeliła na drugi dzień ( GRZAŁKA FIRMY SKALAR ) , wynika z tego iż materiał miał jakieś wady , innego wytłumaczenia tu nie widzę .
Fotka pęknięcia tej pierwszej grzałki .
Widać że miałem wybitnego pecha . :evil: :evil: :evil:
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 12:20   

Może jakaś reklamacja urządzeń i proces im że takie gówno sprzedają, przecież to i człowieka zabić by mogło.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-11, 12:31   

K@@MIL napisał/a:
Może jakaś reklamacja urządzeń i proces im że takie gówno sprzedają, przecież to i człowieka zabić by mogło.

I dostanę dwie kolejne badziewiarskie grzałki , a gdzie ryby i moje nerwy .
Taka reklama może ich bardziej uderzy , a są forumowicze co tego już nie kupi .
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2014-02-11, 12:37   

Ale można im wysłać zdjęcia ich dziadostwa i padniętych ryb niech zobaczą co za chłam robią :evil:
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 12:41   

Mi chodzi bardziej o to że te grzałki są niebezpieczne i żeby wycofać ich produkcję i zwrócić Ci koszt za ryby
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-02-11, 13:02   

K@@MIL napisał/a:
Mi chodzi bardziej o to że te grzałki są niebezpieczne i żeby wycofać ich produkcję i zwrócić Ci koszt za ryby

Kamil , musiałbym w sądzie wylądować , a weź im to jeszcze udowodnij itd .
Szkoda zachodu , nie ja pierwszy i nie ostatni straty poniosłem .
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 13:17   

No może masz rację, gdybam po prostu żeby można było coś zrobić ale wiem że to tylko hipotezy, chyba że jak ktoś miał jeszcze taki przypadek niech się wypowie może gdyby było kilka osób którzy mieli by z tą firmą problemy dało by się coś zrobić chociaż nawet tutaj skargę napisac http://www.konsument.gov....rga-do-eck.html i jak by oni czuli się zagrożeni zaproponowali by jakąś rekompensatę.
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2014-02-11, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-02-11, 13:21   

K@@MIL napisał/a:
No może masz rację, gdybam po prostu żeby można było coś zrobić ale wiem że to tylko hipotezy, chyba że jak ktoś miał jeszcze taki przypadek niech się wypowie może gdyby było kilka osób którzy mieli by z tą firmą problemy dało by się coś zrobić chociaż nawet tutaj skargę napisac http://www.konsument.gov....rga-do-eck.html i jak by oni czuli się zagrożeni zaproponowali by jakąś rekompensatę.


Kamil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=F8laMm-YyLY
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11