DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nie zaczynać przygody z paletkami
Autor Wiadomość
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2013-12-24, 14:30   Jak nie zaczynać przygody z paletkami

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Chciałem poruszyć temat zakupu paletek pewnie dla starych wyjadaczy temat znany lecz dla tych co zaczynają przygodę z tymi rybami będzie to cenna uwaga.
Cztery miesiące temu zakupiłem paletki dorosłe jak i młode z dwóch różnych źródeł każdy ze sprzedawców zapewniał mnie że ryby zdrowe jak nie wiem co.
No i wszystko pięknie ładnie rybki sobie pływały jadły i rosły.
Niestety moje oko nie było tak wprawione w doglądaniu i ogładaniu szczegółowo ryb.
Co się okazało ryby dwa tygodnie temu przestały jeść i pociemniały. Zaczełem szukać przyczyny dużo opisywać gdzie dzwoniłem jakie to sklepy akwarystyczne odwiedzałem żeby zasięgnąć konkretnej porady. Niestety wszystko spełzło na niczym ryby jak nie jadły tak nie jadły jak ciemniały tak ciemniały. W końcu całkiem przypadkiem chodząc po internecie często i gęsto przewijało mi się słowo ADAMN ok zobaczę o co chodzi z tym kimś. Sory Adam ale wtedy to nie wiedziałem że to TY. Postanowiłem po krótce opisać co się dzieje no i oczywiście otrzymałem pomoc.
Niestety nie posiadałem mikroskopu żeby stwierdzić co jest ale jedno szczęście znalazła się dobra dusza z Rumi co mi pomogła i mogliśmy stwierdzić co rybom dolega.
Ryby zostały poddane dwukrotnej kąpieli w tym leku w odstępie tygodniowym.
Ku mojemu zdziwieniu popierwszym tygodniu zaczęły jeść dwie ryby po następnej kąpieli zaczeły żerować kolejne. Podejrzewam że to jeszcze nie koniec moich problemów ale jest o wiele lepiej. Po niżej fotki co ryby miały w sobie bo jest tego bardzo dużo. Jak będzie zainteresowanie tematem to wszystko będę tutaj wrzucał.
_________________

Ostatnio zmieniony przez amadeusz1969 2013-12-24, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2013-12-24, 14:40   Jak nie zaczynać przygody z paletkami

c.d
Po niżej natępne fotki jak to wygląda na dzień dzisiejszy
_________________

Ostatnio zmieniony przez amadeusz1969 2013-12-24, 14:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2013-12-24, 14:49   Â Jak nie zaczynać przygody z paletkami

c.d
Na dzień dzisiejszy posiadam już mikroskop i zacznę szczegółowe badania więc na pewno jeszcze sporo znajdę w tych rybach. Postaram się to wszystko tu opisać. Serdeczne podziękowania dla Adama bo bez niego pewnie te ryby by zdechły z winiszczenia.
Sorry za zawracanie głowy bo pytań było mnóstwo i na każde dostałem odpowiedź.
Przestroga dla wszystkich którzy chcą zakupić ryby proszę zastanówcie sie dziesięc razy skąd i od kogo kupujecie. Te ryby na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na zdrowe ale mogą również w sobie mieć mnóstwo różnego rodzaju pasożytów czy innych stworków.
_________________

 
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2013-12-24, 15:40   

Ja na pewno będę śledził twoją "walkę" bo jestem w tym samym punkcie.
Moje ryby były wprawdzie z jednego źródła i całkowitymi niejadkami się nie stały ale jako paletkowy nowicjusz popełniłem błędy, które również skończyły się leczeniem.
Dzięki pomocy Adama i innym dobrym duszom na tym forum wiele już się nauczyłem i moje ryby jeszcze żyją :mrgreen: za co przy okazji wszystkim dziękuję!
Mieszkamy blisko siebie więc łatwiej nam będzie wymieniać wszystkie doświadczenia :-)
Trzymam kciuki !
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-25, 11:49   

ooo widze ze i Wy jestescie w tym samym punkcie co ja.... moze ja troszke z tylu bo jestem po pierwszej kapieli....
powiedz mi jak zachowywaly sie Twoje ryby po pierwszej kapieli..... bo moje na poczatku wszystko super ladne jasne a teraz ociemnialy i niektorym troszke popalilo pletwy a raczej ich same koncowki..... jakbys mogl napisz mi tutaj bo nie chce zakladac kolejnego watku a ten jest prawie na ten sam temat :)
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2013-12-25, 11:55   

to wszystko normalne nic się nie martw obserwuj ryby i na pewno będzie wszystko w porządku wszystko zależy ile tego robactwa ryby mają w sobie. Umnie też było podobnie druga kapiel przebiegła dużo spokojniej. Po pierwszej kapieli to ryby wyglądały ja dzikie konie po westernie.
_________________

 
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-25, 16:27   

Lacznie z poprzypalanymi pletwami...? Bo to mnie martwi.... i strasznie smierdzaca woda.... zbiornik nowy zalany swieza woda... nie wiem czy podmieniac ta wode czy nie... 170l 19 dyskowcow
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-12-25, 16:30   

jak popaliło to znaczy że coś nie tak
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-12-25, 16:59   

Ale czesci ryb nie wszystkim.... hmm co moze byc nie tak?
Co jest ciekawe nie stalo sie to podczas samej kapieli tylko ze 2 dni po niej jak ryby plywaly juz w akwarium
Ostatnio zmieniony przez rafi_1984 2013-12-25, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-12-25, 17:48   

Ja nie wiem ;-) czytałeś wątek Alicji co się stało z rybami jak leczyła polecanym od weterynarza środkiem ?
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2013-12-25, 20:58   

Witam a jakie stezenie tego leku było jezeli mozna?
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-25, 23:39   

michal.l napisał/a:
Ja nie wiem ;-) czytałeś wątek Alicji co się stało z rybami jak leczyła polecanym od weterynarza środkiem ?


Przestań bo się będę na głos śmiał.

Nie środek winny, tylko stężenie. 2 tabletki na 5 litrów, to lekkie przegięcie pały.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-12-26, 17:34   

Śmiej się śmiej ,śmiech to zdrowie :-)
ktoś chyba dawki doradzał a i żeby nie było nie doszukuję się tu niczego
a woda chyba też była do końca nie taka jaka miała być
ps. Wesołych Świąt
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-27, 02:15   

Jakie masz pojęcie, o leczeniu ryb? :-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-27, 10:42   

Łukasz napisał/a:

Nie środek winny, tylko stężenie. 2 tabletki na 5 litrów, to lekkie przegięcie pały.

a gdzie te dwie tabletki były?
Też się pośmieję lub coś napiszę ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12