DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
drugie podejście.
Autor Wiadomość
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-12-07, 00:28   drugie podejście.

Otóż nie chce męczyć już Adama moimi wiecznymi pytaniami więc zwracam się do was o pomoc i miło było by mi usłyszeć kilka odpowiedzi na moje flustrujące pytania. A więc

zamierzam zrobić restart mojego akwarium 375l i pytanie
1. chce odkazić wszystko perhydrole
* jak go się stosuje? wlać go do akwarium z wodą i zostawić potem wylać i wyczyścić sprzęt?
* gdzie go kupić?
2. chce jako podłoże zastosować http://allegro.pl/czarny-...3765227832.html (czarny piasek kwarcowy) co o tym sadzicie będzie dobrze?
3. chce kupić ryby u Adama i jak sądzicie 6 to nie będzie za dużo?
4. czy jak mam korzeń to jak go ugotuje to będzie się nadawał żeby go wsadzić do akwarium czy może go perytholem tym potraktować?
5. chce mieć rośliny kupię je u Adama jak uważacie coś dawać do podłoża dla nich czy powinny rosnąć bez niczego?
6. jakie jest prawdopodobieństwo że coś znowu mi się stanie z rybami jak te wszystkie protisty moga inaczej się dostać jak nie z rybami itp nie chce kolejnej porażki ;/
a i czy kupić osmozę czy lepiej hodować rybaki na kranie ?

Wiem że pewnie na wszystko jest gdzies odpowiedz ale wiecie jak ktos napisze konkretnie to aż milej i wiem na czym stoję a jestem bardzo zdesperowany i chce żeby mi wyszło wszystko w końcu...

Pozdrawiam Kamil
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-07, 07:56   

Kamilu masz akwarium 375l - musisz miec obsadę 10-15 sztuk z jednego pewnego źródła ( możesz miec np 8 sztuk ładnych + reszta z wadami ) , akwarium bez podłoża .
Odkażanie Perhydrolem masz opisane na forum ( odkazic muszisz wszystko :siatki , rurki , czyściki , pokrywę z oświetleniem ja również odkażałem całe wiadra , klamki w domu też przecierałem . W trakcie odkażania niech sobie to wszystko chodzi na obiegu włącznie z filtrami zewnętrznymi 7 dni .
Po upływie 7 dni wodę wylewasz , wlewasz nową wodę podłączasz ponownie filtry niech to sobie pochodzi parę dni .
Wylewasz wodę ... akwarium niech postoi puste parę dni ( ja dodatkowo w środku dosuszałem akwarium 60watową żarówką 9 trzeba uważac z odległością od szyb).

I teraz masz dylemat z wodą na start musisz miec wodę z filtra RO , ale przy karmieniu mięsem będziesz podmieniał kranówką ( inaczej ph pójdzie mocno w dół ) . Generalnie test ph by się przydał polecam Zoolka .
Korzenie , rośliny , podłoże- wywal .
Karmienie kilka razy na dzień serducho wołowe i indycze (masz przepisy na forum ) + karmink automatyczny na suchy pokarm ( u mnie sprawdza się granulat Tetry )
Wodę będziesz podmieniał raz dziennie 20 litrów ( ściągasz syf z dna ) .
Pewne źródła w Polsce z rybami masz dwa : założyciel tego forum i Discusvital - reszta to nawijanie makaronu na uszy (chodzi mi o hodowle , sklepy , importrerów ) .

powodzenia
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-12-07, 13:12   

napisał/a:
ja również odkażałem całe wiadra , klamki w domu też przecierałem

a klawiaturę i myszkę od komputera też :-P
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-12-07, 14:22   

u trochę to brzmi strasznie no ale odkażanie ok, ale ja nie chce sterylniaka u mnie ma być korzeń i podłoże i rośliny wszystko mam zamiar kupić u Adama chodzi mi o to jak zrobić to najlepiej? najlepsze podłożę dla palet? oprócz piasku kwarcowego białego jakie może być? i aż tyle palet hmm no może być i tyle lepiej dla mnie myślałem że jak kupię sobie z 3 pary to wystarczy ale oke
 
 
daro32 
daro32

Imię: Darek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 75
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2013-12-07, 17:51   

michal.l napisał/a:
napisał/a:
ja również odkażałem całe wiadra , klamki w domu też przecierałem

a klawiaturę i myszkę od komputera też :-P
to cza wygotować :lol:
Ostatnio zmieniony przez daro32 2013-12-07, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-12-07, 19:06   

.at napisał/a:
możesz miec np 8 sztuk ładnych + reszta z wadami

a nie można same ładne i zdrowe???
Przyjmuje się średnio 30-40 l dla jednej ryby,więc sam zdecyduj... Dyskowce to rybki stadne, ale nie można też przesadziś z przerybieniem , bo potem same klopoty ...
Cytat:
Wiem że pewnie na wszystko jest gdzies odpowiedz

i o to chodzi byś nabył wiedzę, tylko na tym skorzystasz. To Twoje ryby i Twoje decyzje, więc jak coś robić to z głową, żeby potem nie żałować albo przenosić pretensje na doradców :-D Tu niestety nie da się na skróty...
powodzenia
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-07, 19:24   

Jeśli młode rybki to proponuje same szkło na początek (łatwiej utrzymać czystość przy obfitym karmieniu), no i łatwiej obserwować czy nic niepokojącego się nie dzieje.

Dobra filtracja też istotna.
Wode można przygotowywać jeśli za bardzo zasadowa używając kwasu solnego , lub zakupić Ro, wolny wybór każdego.

Rośliny albo z naprawdę pewnego źródła, lub Invitro ewentualnie kwarantanna tak jak dla ryb.

jeśli dorosłe rybki , na początek do puki się dobrze nie za klimatyzują też bym radził same szkło , później piasek może być kwarcowy .

;-)
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-12-09, 10:30   

Ryby zamierzałem kupić takie około 10cm+ nawet większe więc nie wiem czy posiadają miano młodych czy już może dorosłych, a samo szkło to na pewno nie będzie bo to mnie w ogole nie rajcuje chce mieć wszystko ale to wszystko z pewnego źródła i jak bym zrobił tak krok 1
1. odkażam całe akwarium
2. piasek kwarcowy czarny na dno a (słyszałem że ryby się przy czarnym podłożu nie wybawiają czy coś takiego?)
3. rośliny od Adama jakieś żabienice itp
4. ryby takie no spore 8 sztuk ( później jak coś to dokupię )
chce tez trochę neona wpuścić i kirysków od Adama.
a i jeszcze pytanie ile trwa kwarantanna i o co w tym chodzi? trzyma się rybę np w innym akwarium i się patrzy czy nic z nią się nie dzieje? ile to trwa?
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-12-09, 10:37   

Adam tez ma inne ryby ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-12-09, 11:11   

Tak mi mówił że zdrowiutkie i piękne neony ma i kiryski
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-09, 11:17   

moje nie trza poddawać kwarantannie. Ty zaczynasz od początku to masz łatwiznę.
Moje trza tylko karmić.
I co jakiś czas podmienić wodę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-12-09, 11:19   

Kiryski jakich odmian ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-12-09, 11:32   

"ma dyskowce rózne
mam rośliny
mam kirysy (pstre i albin osy)
mam otocinklusy
mam neony"
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-12-09, 11:34   

Dzieki ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2013-12-09, 15:23   

K@@MIL napisał/a:
2. piasek kwarcowy czarny na dno a (słyszałem że ryby się przy czarnym podłożu nie wybawiają czy coś takiego?)
Ja też znaczynałem z tym piaskiem jest piękny ale odradzam go tobie.Rybki przy nim były ciemne,coś od siebie do wody dawał.BD i brązy były ciemne.Zobacz tu http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=239 Od 3 strony to co Ciebie interesuje.
_________________
Pozdrawiam Paweł
Ostatnio zmieniony przez bibel7 2013-12-09, 15:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11