DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Co z czym i co z tego wyjdzie
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-13, 13:21   

to musisz spytać tych co je wystawiają. A czy konkursy wygrywa ryba mistrzowska to już inna para kaloszy.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Ryszard 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 58
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2013-12-15, 09:32   

Adam , moglys w tym temacie opisac jakie ryby mozna laczyc z jakimi i co mozna po takim polaczeniu uzyskac ? Mam na ten przyklad Pigeon-a Blood samice i nie wiem z jaka moge ja polaczyc, aby nie wyszlo cos popieprzonego.
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Ryszard 2013-12-15, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-15, 15:36   

po to jest ten temat. A co wyjdzie to nie tak prosto bo trza znać (niekiedy) ze dwa pokolenia do tyłu. A pigeony to ryby raczej nietrwałe w kolejnych mieszankach.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-12-16, 05:52   

Więc jako kolega się pyta o mieszanki pigeona to coś dodam mimo że to nie ja byłem hodowcą a jedynie u mnie ryby wyrosły.
Mieszane były Pigeon Blood + Brąz z tego wyszło

Po wybarwieniu

Jak widać jest to dokładnie ta sama sztuka ;) Drugie zdjęcie nie jest mojego autorstwa a już następnego właściciela, który roszczeń mieć nie będzie.
 
 
 
Ryszard 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 58
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2013-12-16, 16:48   

Czyli jednak najlepiej probowac Pigeona z Pigeonem :) Dzieki .
_________________
Pozdrawiam
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-20, 14:45   

Omówię teraz drogę do czerwieni jaką pokonałem przez te kilka lat jak sobie takie ryby z AZJI zamówiłem ileś lat temu. Widać jak się zmieniały z piknych na mniej pikne. No ale trzeba było walczyć i próbować. Bazą były Azjatki i moje kilka sztuk czerwone jakie wcześniej miałem z oczami specyficznymi.



Niżej te co miały być z białymi głowami na ikrze. Jedynym pozytywem było to, że kilka z nich miało rubinowe czerwoną źrenicę oka i takie brałem do tareł ze swoimi rybami jak nie po dobroci to na siłę.

para z małymi na sobie 1 dniowymi. Jak widać rodzicami były dobrymi i pokarm miały za każdym razem

kolejna para w czerwieni bez białego czegoś co miało być jej znakiem rozpoznawczym

ponieważ ilość materiału była ograniczona to do tareł brałem co było i nawet zdarzały się ryby z felerami w skrzelach.

A niżej efekt selekcji z tarła i dalsze ryby do kolejnych krzyżówek

Z tareł ryb wychodziło chyba z 6-7 różnych kolorystyk:
- trafiały się pojedyncze białe
- jakiś brąz trudny do określenia
- żółte
- czerwonawe z brudem
- czerwonawe z dużą ilością brudu
- czerwonawe z jeszcze większą ilością brudu
- rarytasiki czerwonawe z oczami rubinowymi czy czerwonymi


Niżej zgroza i nocny koszmar jaki wyszedł w SRMWF jakie łączyłem ze sobą. Pokazano jak dorosłe potrafią zmienić swoje ubarwienie w zależności od tła na jakim się znajdują.

Kolejne pokolenie pokazało, że pieprz jest był i będzie i dlatego musieliśmy się rozstać z sobą. Nie każdy jest tak wybredny już jak ja.


Ważne by do tareł jak chce się uzyskać ryby czerwone całe wybierać te co nie mają na sobie wtrąceń pieprzu na łbie czy ciele. Ważne jest też oko by było czerwone lub rubinowe. Dwa to pełnia szczęścia.

I kolejna moja uwaga to taka by nie bać się łączenia rodzeństwa między sobą bo jak jest coś ciekawego to może wyjść to dopiero w kolejnym pokoleniu czy pokoleniach a na to trzeba czasu. Nie zabiegajmy o to by od razu mieć coś ciekawego bo tak się nie da. Mi na stworzenie czerwieni takiej jak jest teraz trzeba (red passion) było jakieś 5-6 lat. Ale mam pewność, że raczej nie dostaną pieprzu na ciele oko im się nie zmieni i nie wylezie brąz czy biała.
A wyglądają tak:
- ryby co tworzone były kilka lat. Red passion ryba czerwona dla mnie doskonałość w każdym calu. Tu ryby już w kolejnych wcieleniach to co mam aktualnie na stanie. Niżej z larwami i pleśnią na stożku. Zwrócić uwagę na czerwień występującą na larwach


para red passion i ryby jakie sobie zostawiałem cechowały się brakiem pieprzu i czarnych płetw jak dla mnie to jest właśnie to jeśli chodzi o czerwone ryby. Takie właśnie w czasie składania ikry


te same ale już z małymi w czasie wożenia się po zbiorniku

tu oko jak posiadamy możliwie czyste ryby nie gra już takiej roli. Pewnie, że jak mam do dyspozycji rubinowe czy czerwone to wezmę dwa czerwone ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 20:31   

A co z czym by wyszło to ? https://www.facebook.com/...&type=1&theater
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 20:41   

To chyba z jakimś skalarem :D
 
 
gfar 


Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 126
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-01-08, 20:43   

Diamond marmurkowy. Teraz czekamy na KOI
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 22:17   

alegumis napisał/a:
A co z czym by wyszło to ? https://www.facebook.com/...&type=1&theater



To skaza na kolorze.

gfar napisał/a:
Teraz czekamy na KOI


http://www.clcdiscus.com/...a/nebula-07.jpg
Ostatnio zmieniony przez 2014-01-08, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gfar 


Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 126
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-01-08, 23:03   

Łukasz napisał/a:
gfar napisał/a:
Teraz czekamy na KOI


http://www.clcdiscus.com/...a/nebula-07.


Hahahah zabiłeś mi gwoździa... :shock:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-09, 12:22   

To nic nie wyszło a jest to
http://discusforum.adamn....p?p=28125#28125

co do nabuli to nie jest to choroba a takie są jak są małe. Jak dorastają to ... szkoda gadać. Mam dwie i muszę na nie patrzeć co dnia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-01-09, 13:13   

Też taką miałem :-)
Ale ja ze swoją się długo nie męczyłem bo za kilka tygodni odeszła w zaświaty:



 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-09, 13:22   

a widzisz wstaw te zdjęcia i opis dokładny w wątek z linka. Inni też takie mieli nieraz ale się cykają pokazać
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-09, 16:41   

Adam mało się znam, ale to nie wygląda na neuropatie :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11