DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak długo może trwać aklimatyzacja i brak apetytu?
Autor Wiadomość
Horke 

Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-15, 17:59   Jak długo może trwać aklimatyzacja i brak apetytu?

Witam

Chciałbym dowiedzieć się ile może trwać aklimatyzacja i brak apetytu nowych paletek?

Podaje opis zbiornika:

Zbiornik: 200l
Obsada: 2x Red Brown 8cm, 2x Malboro Red 8cm, 10x neon czerwony, 2x Atyopsis moluccensis
Flora: Pisitia rozetkowa
Wystrój: korzenie, kamienie
Podłoże: piasek
Osprzęt: Filtr kubełkowy tetra ex 700 z kaskadą, napowietrzacz

Parametry wody:
NO2: 0
NO3: 25 mg/l
GH: 5°d
KH: 2°d
pH: 6,6
Cl2: 0
Temp.: 28°C

Szczegóły:
- Paletki trzymają się w grupie, nie są specjalnie wystraszone gdyż pływają razem przy przedniej szybie, można bez problemu nawet wsadzić rękę do akwarium i nie głupieją.

- Wyglądają zdrowo są pięknie wybarwione w ich wyglądzie nie ma niczego niepokojącego.

- W czasie kilkudniowej kwarantanny sprawdziłem kupy pod mikroskopem - zwarte brązowe bez ciał obcych.

- To co mnie martwi to fakt że odkąd są u mnie czyli 1,5 tygodnia nic nie jedzą. Próbowałem podawać mix serca indycze-szpinak-banan, płatki D-50 plus Tropical, Granulat D-50 plus Tropical, Mieszanke Gala Premium JBL dla dyskowców i nic. U hodowcy podobno wcinały mixa i własnie Tropicala.
Mix i płatki wcinają tylko zadowolone neonki :)
Kup paletek tez nie ma czyli nawet podczas mojej obecności nie są zainteresowane pokarmem.

Pytania:
- Jak długo może trwać aklimatyzacja paletek w zbiorniku?
- Jak długo może trwać u nich taka głodówka i czym może być spowodowana?
-Czy powiększenie obsady do 6 paletek może spowodować że poczują się pewniej i zaczną normalnie jeść ?

Pozdrawiam
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-15, 19:12   

Jeśli paletki są dorosłe lub prawie dorosłe to może to trochę potrwać , zdrowe młodziaki praktycznie z marszu powinny wciągać jak leci , jeśli są z hodowli to może ograniczenie oświetlenia pomoże???
pozdro...
ps. moje np. indyczego nie bardzo lubią , wołowe jak najbardziej.
Ostatnio zmieniony przez gienierator 2013-11-15, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Horke 

Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-15, 19:34   

gienierator napisał/a:
jeśli są z hodowli to może ograniczenie oświetlenia pomoże???


Raczej wątpię, rozmawiałem na ten temat z hodowcą przed zakupem i powiedział żeby stosować od początku oświetlenie tak jak będzie używane na co dzień i nie cudować z tym.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-11-15, 19:38   

Daj jakieś foto tych ryb
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Horke 

Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-15, 19:53   

Oto moje rybki

http://pl.tinypic.com/vie...=5#.UoZtl8TdeRs
Ostatnio zmieniony przez Horke 2013-11-15, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-11-15, 23:20   

Spróbuj może jakimiś robalami typu doniczkowiec
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-16, 10:27   

Horke napisał/a:
Oto moje rybki
Obrazek
http://pl.tinypic.com/vie...=5#.UoZtl8TdeRs


Hodowca Ci dobrze polecił żebyś nie cudował z akwarium, tylko robił jak ma być, ale...
...to co napisał Gienek o oświetleniu, to akurat prawda.

Jak ryby siedziały w akwariach na gołej szybie przy słabym oświetleniu, to się nie dziw, że teraz u Ciebie jak im świeci z góry + odbija się od podłoża, to mają stresa i nie jedzą.

Spróbuj im zgasić światło i dać po chwili żarcia.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-16, 11:45   

Horke napisał/a:

Chciałbym dowiedzieć się ile może trwać aklimatyzacja i brak apetytu nowych paletek?
- Wyglądają zdrowo są pięknie wybarwione w ich wyglądzie nie ma niczego niepokojącego.
- To co mnie martwi to fakt że odkąd są u mnie czyli 1,5 tygodnia nic nie jedzą.

Nie jedzą już 1.5 tygodnia i to jest niepokojące. Normalnie jedzą po nastu minutach lub na drugi dzień.
Co do zdjęcia to ten z prawej jakiś taki nijaki. NO i ryby mają wywalone oczy a to moze być spowodowane:
- toksynami
- chorobami
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Horke 

Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-16, 11:48   

Od podłoża być może światło się odbija natomiast od góry mają zaciemnione trochę przez pisitie rozetkową i pod nią siedzą najczęściej, czyli możliwe że masz racje dziękuje za sugestie :)

PS.
Podczas dzisiejszej próby karmienia mixem skubnęły go z dwa razy jednak potem straciły zainteresowanie, być może to oznaka zbliżającego się końca głodówki

PS. 2
adamn napisał/a:
NO i ryby mają wywalone oczy a to moze być spowodowane:
- toksynami
- chorobami
Adam


Robiłem testy:

NH3 - 0
NO2 - 0
NO3 - 25

Więc toksyny raczej bym wykluczył. W kupach, które badałem nie znajdowały się żadne ciała obce. Ryby nie są płochliwe lecz pływają w grupie. Oddychają na dwa skrzela, nie mają żadnych przebarwień, skaz itp. Jedynie może trochę przestraszone/wywalone oczy.

Co w tym wypadku radzisz dalej robić? Czekać czy podjąć jakieś działania w celu wykluczenia potencjalnych chorób mogących wpływać na brak apetytu?
Ostatnio zmieniony przez Horke 2013-11-16, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-16, 13:10   

Horke napisał/a:

Robiłem testy:

NH3 - 0
NO2 - 0
NO3 - 25

Więc toksyny raczej bym wykluczył. W kupach, które badałem nie znajdowały się żadne ciała obce. Ryby nie są płochliwe lecz pływają w grupie. Oddychają na dwa skrzela, nie mają żadnych przebarwień, skaz itp. Jedynie może trochę przestraszone/wywalone oczy.


testy na w/w nie pokazują TOKSYN. Z czego są toksyny to poczytaj na FORUM. Objaw to wywalone oczy i brak zainteresowania pokarmem i pojaśnienie czy pociemnienie. Wpierw pisałeś, że odchodów nie ma a teraz że są to jak jest?
Wstaw film 10 sekundowy nie prześwietlony statyczny odchodów.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Horke 

Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-16, 15:10   

adamn napisał/a:
Wpierw pisałeś, że odchodów nie ma a teraz że są to jak jest?


Pisałem że W czasie kilkudniowej kwarantanny sprawdziłem kupy pod mikroskopem - zwarte brązowe bez ciał obcych Kupy były w czasie kwarantanny jak przyszły od hodowcy. Teraz Nie jedzą = Nie ma kup.

Co do pojaśnienie/pociemnienia to rybki mają ładne kolorki ale kiedy się wystrasza bledną, więc myślę że to naturalne. Na złość bledną kiedy próbuje robić im foty, aby wrzucić na forum widać nie mają "parcia na szkło" :D

adamn napisał/a:
Z czego są toksyny to poczytaj na FORUM.
Adam


Ok już wiem chodzi Ci o metale ciężkie, jednak ja wode którą podmieniam w akwa uzdatniam
Tetra AquaSafe a to m. in. wiąże metale ciężkie wiec nie powinno ich być w wodzie
Ostatnio zmieniony przez Horke 2013-11-16, 15:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-16, 20:53   

Horke napisał/a:

Tetra AquaSafe a to m. in. wiąże metale ciężkie wiec nie powinno ich być w wodzie

a co z resztą .. toksyn?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Horke 

Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-16, 22:54   

Na jakie toksyny mam więc zrobić ich testy, aby się upewnić że toksyn szkodliwych dla ryb nie ma w wodzie?
 
 
Horke 

Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-17, 13:13   

Film mojego akwa, światła nie zapalam od wczoraj ponieważ sugerowano mi że to może być przyczyna braku apetytu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qrd9nJJ3Rns&feature=youtu.be[/youtube]
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-17, 15:56   

Nie da się zrobić testów TESTÓW. Zobacz kto ma koło Ciebie mikroskop. Zróbcie badania wycinka skrzeli i zeskrobin z podstawy płetwy grzbietowej i daj FILM do 10 sekund na FORUM i wiesz co masz a nie gdybaj o świetle w drugim tygodniu. To moje w 90% jedzą już po godzinie i światło im nie przeszkadza chodź tylko księżyc w piwnicy widzą. Na priva od kogo ryby to Ci w ciemno napiszę co mają w sobie a badanie to potwierdzi.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14