DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze próby
Autor Wiadomość
Ĺťal 

Imię: Ola
Wiek: 103
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: wARSZAWA
Wysłany: 2014-02-24, 12:48   

Adam, nie będe z Tobą dyskutował bo widze trochę już słabo z Toba gdyż.

1. nie rozmawiałem z Toba nigdy przez telefon.
2. DOBRZE ŻE WKLEIŁEŚ TĄ WIADOMOŚĆ WIDAĆ JEST NAPISANE PARA RED WHITE SAMIEC JAK MALBORO 350 . OK

ALE JA CI ODPISAŁEM ŻE CHCE PARĘ RED WHITE A NIE SAMICE RED WHITE I SAMCA MALBORO Z PIEPRZEM I MIAŁEŚ JE W OFERCIE DOKŁADNIE NAPISAŁEŚ "PARA RED WHITE 13-14CM 350ZŁ CZYŻ NIE ?

3. PISAŁEM Z TOBA JAKIŚ 4 DNI WCZESNIEJ NAPISAŁEŚ MI ŻE ROŚLINY CZEKAJĄ NA MNIE W ODDZIELNYM AKWARIUM A JAK RAFAŁ MIAŁ WYJEŻDŻAĆ TO JUŻ ICH NIE BYŁO
4. NIECH CIE NIE INTERESUJE MOJA ZIELONA KROPKA BO WCHODZIŁEM TYLKO ZOBACZYĆ CZY MOŻE NAPISZESZ COŚ MĄDREGO I INNEGO NIŻ ZAWSZE ALE TŁUMACZYSZ SIĘ NIE MAJĄC W OGOLĘ RACJI. I NAPISAŁEM O RYBACH ŻE MOŻLIWE IŻ TO PRZEZ TO ŻE SĄ DWIE ALE I TAK KUPOWAŁEM RYBY Z INNYCH ŹRÓDEŁ I JAKOŚ SIĘ NIE BAŁY CHOCIAŻ BYŁY TEŻ 2 A ŚWIATŁO TO 1X40W WIĘC NIE PRZESADZAJ I JEZELI NIE UMIESZ WYTŁUMACZYĆ SIĘ Z NICZEGO WIĘC MOŻE LEPIEJ W OGOLE NIE ODPISUJ.




I NIE MAJĄC NIC NA SWOJE USPRAWIEDLIWIENIE POTRAFISZ TYLKO ZABLOKOWAC UŻYTKOWNIKA ABY NIE NAPISAŁ CI NICZEGO WIECEJ, SMIECH!!!!!!
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-24, 13:38   

Dobra....
to moze ja opisze co sie dzieje u mnie w akwarium bo ro chyba o tym mial byc temat....
Adama nie pytam bo:

Cytat:
Bym napisał co spartolono ale nie chce mi się już dalej tego ciągnąć. Nie jest to choroba a prozaiczna sprawa.


Mlode jak sie wykluly merdaja ogonkami a w momencie rozplyniecia mlode opadaja na dno i nie plywaja wogole... tylko czasaim sie poderwa zrobia piruety i opadaja na dno....
To nie choroba tylko cos prozaicznego....
Wiec moze na forum znajdzie sie ktos madrzejszy niz ja i powie mi co to za prozaiczna sprawa....!!??
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-24, 13:58   

Ĺťal napisał/a:
Adam, nie będe z Tobą dyskutował bo widze trochę już słabo z Toba gdyż.

1. nie rozmawiałem z Toba nigdy przez telefon.
2. DOBRZE ŻE WKLEIŁEŚ TĄ WIADOMOŚĆ WIDAĆ JEST NAPISANE PARA RED WHITE SAMIEC JAK MALBORO 350 . OK

ALE JA CI ODPISAŁEM ŻE CHCE PARĘ RED WHITE A NIE SAMICE RED WHITE I SAMCA MALBORO Z PIEPRZEM I MIAŁEŚ JE W OFERCIE DOKŁADNIE NAPISAŁEŚ "PARA RED WHITE 13-14CM 350ZŁ CZYŻ NIE ?

3. PISAŁEM Z TOBA JAKIŚ 4 DNI WCZESNIEJ NAPISAŁEŚ MI ŻE ROŚLINY CZEKAJĄ NA MNIE W ODDZIELNYM AKWARIUM A JAK RAFAŁ MIAŁ WYJEŻDŻAĆ TO JUŻ ICH NIE BYŁO
4. NIECH CIE NIE INTERESUJE MOJA ZIELONA KROPKA BO WCHODZIŁEM TYLKO ZOBACZYĆ CZY MOŻE NAPISZESZ COŚ MĄDREGO I INNEGO NIŻ ZAWSZE ALE TŁUMACZYSZ SIĘ NIE MAJĄC W OGOLĘ RACJI. I NAPISAŁEM O RYBACH ŻE MOŻLIWE IŻ TO PRZEZ TO ŻE SĄ DWIE ALE I TAK KUPOWAŁEM RYBY Z INNYCH ŹRÓDEŁ I JAKOŚ SIĘ NIE BAŁY CHOCIAŻ BYŁY TEŻ 2 A ŚWIATŁO TO 1X40W WIĘC NIE PRZESADZAJ I JEZELI NIE UMIESZ WYTŁUMACZYĆ SIĘ Z NICZEGO WIĘC MOŻE LEPIEJ W OGOLE NIE ODPISUJ.




I NIE MAJĄC NIC NA SWOJE USPRAWIEDLIWIENIE POTRAFISZ TYLKO ZABLOKOWAC UŻYTKOWNIKA ABY NIE NAPISAŁ CI NICZEGO WIECEJ, SMIECH!!!!!!


jak widzisz napisałeś i bawisz się w podchody jak dzieciak w piaskownicy bo:
- Kamil vel Ola
- lat 22 vel 93
- miasto Łuków vel Warszawa
FAKT nie rozmawialiśmy z sobą telefonicznie ale pocztę mailową wymienialiśmy.
Piszesz, że jestem feee. Dawałem Ci szansę byś cytat dotyczący "miodzio" wskazał? Dawałem ale Ci się nie chciało szukać. Teraz wciskasz kit na uszy. We wklejce jest napisane:
- roślin nie ma ale TY twierdzisz, że były a może jeszcze za nie płaciłeś napiszesz?
- pary dwie po 350 zł. Przedpłaty nie było to "kto pierwszy ten lepszy" a Ci się ostała według mnie bardziej urokliwa i perspektywiczna bo ładniejsze małe mogą wyjść jak dorosną (chciałeś ładne to masz).

Jak Ci się coś nie widziało to trza było od razu napisać że fe i be a nie tak
K@@MIL napisał/a:
Ryby doszły, no tej jeden na prawdę fajny chociaż myślałem że większe takie jak Rafała ta para będzie najwyżej więcej bym zapłacił i ogólnie ten drugi w pieprz to taki pstrokacz ;/ no ale ok Dzięki ..


Kamilu vel Olu za łamanie kolejny raz REGULAMINU tego FORUM oraz krzyk w oddali (duże litery) masz TY Kamilu dodatkowe 2 ostrzeżenia no a vel Ola ma BANA na konto i IP.
Rafał będzie zrobi porządek.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-24, 16:43   

filmik z dzisiejszych mlodych lezacych na dnie....

pod mikroskop wziete 2 maluchy.... jeden ciemniejszy drugi jasniejszy....
czy ktos cos widzi? czy jest mi w stanie ktos pomoc....?

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Mlode leza na dnie... i tylko czasami sie poderwa zrobia piruet i padaja....
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 20:15   

Rafał a może to http://www.discusforum.ad...p?p=24476#24476
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-24, 20:17   

Nie mam wyplawkow....
Napewno... bo i nie widac ich golym okiem w dzien ani w nocy z latarka ani pod mikroskopem....:(
 
 
grigor 


Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 89
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 2014-02-24, 23:03   

sprawdziłeś czy stare nie mają wiciowców?
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-24, 23:17   

Sprawdzilem... nie widac....
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 05:49   

To pozostaje woda i jej parametry, temperatura może tu jest problem.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-25, 09:09   

Wreszcie ktoś załapał o co chodzi w tej zabawie.
Łaskawy dziś jestem mam gest.
- Napisz wszystkim jaką masz wodę i dokładnie od kiedy i co z nią robiłeś. Testy dwa rodzaje mają być.
- Napisz też co robiłeś z parą od początku.
Potem powiem co i jak.
A te niby ameby to nie ameby tylko komórki tłuszczowe co teraz dokładnie widać.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-25, 11:23   

Nie ukrywam ze Twoja laskawosc Adamie poprawila mi humor bo juz rece mi opadaja ;)

A wiec tak....
para przyjechala w grudniu.... wpuszczona do akwarium sterylnego w ktorym tylko filtr wewnetrzny z gabka poziomo i wylet skierowany na gabke oraz grzalka. Ruch wody naprawde znikomy... wszystko zgodnie z zaleceniami. Akwarium ok 112 - 120l.
Ryby wpuszczone po 3 dniach mielenia wody do wody swiezej.

Para wpuszczona do wody RO+kran w takim stosunku ze:
KH - 2
Gh - 4
No2 - skakalo ale po kilku podmianach i ustabilizowaniu zbiornika jest 0,025 wiec minimalnie
no3 nie mierzone
PH - 6,0 - 6,4

caly czas robione podmiany wody co kilka dni ok 20-30%
Ryby karmione raz dziennie mixem i raz dziennie granulatem.
W sumie bylo juz ok 7-8 tareł

Kilka pierwszych tarel ikra zjadana....
ktorej tarlo z kolei zalozona siatka na stozek.
Plesnienie ikry... kolejny raz plesnienie ikry.
Dodalem troche trypoflaviny i problem plesnienia zniknal a pojawil sie duuuzy wyleg.
Po zdjeciu siatki larwy zjedzone....

W miedzy czasie dodalem kilka szyszek. Ladnie zabarwily wode...
kolejne tarlo.... zostawilem samo sobie... nic nie robilem...
nie zjedzona ikra.... nie zjedzone larwy.... w momencie rozplywania sie larw larwy opadaja na dno.... mozna powiedziec ze niektore sie po prostu usuwaja po stozku.... niektore probuja plywac ale nie daja rady.... opadaja na dno... na dnie leza.... tak tylko jakby sie trzesly, czasami probuja poderwac sie i plywac ale zrobia kilka piruetow i znowu padaja....
czasami do gory nogami.... zero konktroli nad plywaniem.
Kilka mlodych odlowilem do wiaderka i pod mikroskop....
i oto efetky filmik w wczoraj.... co zauwazylem... larwy odlowione do wiaderka bialego :P wiec widzialem ze niektore sa ciemniejsze niektore jasniejsze (tlumacze sobie to roznoscia odmian, nie wiem czy dobrze)
 
 
gfar 


Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 126
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-02-25, 14:14   

O temperaturze nic nie piszesz.
Ewentualnie podmiany wody odpuść na czas od wylęgu do konsumpcji artemii.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-25, 15:41   

Od zlozenia ikry nie podmieniam wody....
temperatura 28 stopni
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 16:13   

Rafał , nie wiem czy przypadkiem ten dodatek szyszek to był dobry pomysł , niby herbatka lekka fajna , trochę garbników , ale jakoś ostatnio nie mam do szyszek zaufania , po dodaniu ich jakiś czas temu ryby Mi zaczęły walić śluzem spod skrzeli i trza było trochę je pod kisić w soli , no i przeszło.
Kiedyś kupowałem w sklepach zielarskich korę dębu i robiłem herbatki .
 
 
gfar 


Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 126
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-02-25, 16:54   

To czekamy na Adama bo sam ciekawy jestem ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9