DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze próby
Autor Wiadomość
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-10, 10:38   

ku**a, może coś przez to oko?
 
 
vic2000 

Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-10, 14:27   

GACUŚ napisał/a:
Minęły dwa dni i przyszedł " wścibski " kolega który musiał zajrzeć do zakrytego akwarium po czym oświadczył :
" O masz młode na starych , a nic się nie chwaliłeś "


Czy dużo jest osób którym dopiero zakrycie akwarium i nie przeszkadzanie rybom pomogło doczekać się młodych ?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-11, 10:46   

Gdyby z każdego tarła dysków wyszło 10 % to cena by była 1 zł za sztukę. Jacyś nerwowi jesteście z tym mnożeniem ryb.
Na to czy wyjdzie coś z ikry czy nie wyjdzie wchodzi wiele czynników takich jak:
- kondycja ryb to decyduje
- rodzaj pokarmu i składników pokarmowych jakie dostarczamy rybie
- rodzaj zbiornika i .. żyły wodne jakie są pod spodem
- rodzaj wody i jej skład o raz domieszki
- to co właściciel wprowadzi do wody
- powietrze tłoczone do zbiornika
- spokój jaki zapewniamy rybie
- tło zbiornika i dna
- szczęście

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-11, 12:47   

adamn napisał/a:
Gdyby z każdego tarła dysków wyszło 10 % to cena by była 1 zł za sztukę. Jacyś nerwowi jesteście z tym mnożeniem ryb.
Na to czy wyjdzie coś z ikry czy nie wyjdzie wchodzi wiele czynników takich jak:
- kondycja ryb to decyduje
- rodzaj pokarmu i składników pokarmowych jakie dostarczamy rybie
- rodzaj zbiornika i .. żyły wodne jakie są pod spodem
- rodzaj wody i jej skład o raz domieszki
- to co właściciel wprowadzi do wody
- powietrze tłoczone do zbiornika
- spokój jaki zapewniamy rybie
- tło zbiornika i dna
- szczęście

Adam


-no ryby z najlepszego źródła w Polsce ^^
-pokarm z najwyższej półki jaki tylko się da paletkom zrobić.
-zbiornik ideał a żyły wodny hmm to z taką różdżką trzeba ich szukać?:)
- woda osmoza i minerały więc idealna
-nie wkłada nic z tego co mi wiadomo
-powietrze bez zanieczyszczeń z dala od aglomeracji tylko natura
-zasłonięte akwarium
-tła brak więc moze w tym problem?:O


Adamie może jakiś bardziej dokładny przepis na młode? po tylu latach rozmnażania na pewno Pan dysponuje jakimiś tajnymi przepisami?:>
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-12, 11:39   

K@@MIL napisał/a:

Adamie może jakiś bardziej dokładny przepis na młode? po tylu latach rozmnażania na pewno Pan dysponuje jakimiś tajnymi przepisami?:>

no przecież jest opisane co jak i kiedy

http://discusforum.adamn....p?t=657&start=0
I bez Pana proszę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-02-12, 20:49   

adamn napisał/a:
no przecież jest opisane co jak i kiedy

http://discusforum.adamn....p?t=657&start=0


Linki pomyliłeś:

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=234

Ten powinien być

Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-13, 13:30   

Nic nie pomyliłem a wstawiłem odpowiedni.
Czytaj mój pierwszy post w wskazany wątku.
A, że wszystko się sprawdziło to TY chyba jesteś tego najbardziej dobitnym dowodem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-18, 20:04   

Jak siatka oslonieta ikra to nie ma problemu nie zjadaja :)he
Ale teraz kolejny problem... ja juz sa larwy i sie odrywaja od stozka to kreca piruety i pozniej padaja na dno akwarium i ledwo zyja tylko czasami sie poderwa i tyle ich plywania....
Zgodnie z zaleceniami larwa pod mikroskop.... rzuccie okiem czy Wy tam cos widzicie....
Akwarium 112l filtr gabkowy w srodku temperatura 28 ph-6,2-6,4 no2 -0 kh2 gh4
Nie mam juz pomyslu kolejne tarlo i znowu porazka....
http://www.youtube.com/watch?v=QCLfRxbr7Ig
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-18, 20:23   

Nie jest to przypadkiem grzyb, niech inni się jeszcze wypowiedzą
http://discusforum.adamn....p?p=22758#22758
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-18, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-19, 11:27   

pięknie serce bije. Podeślij film na priva.
Jest roztocz i ameby i to dużo. A to ciemne to melanina. Gdyby był grzyb to wpierw na płatwie a nie ma. Swoją drogą to jesteście w gorącej wodzie kąpani. Ma ktoś pewną parę i od razu chce mieć małe. By były małe muszą być spełnione warunki jakie wcześniej opisałem. Najbardziej prozaiczny z wymienionych to .... ale do tego musicie dojść już sami.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-19, 16:49   

To u mnie tym najbardziej prozaicznym warunkiem do spelnienia to chyba albo sprawdzenie zyl wodnych albo szczescie bo wszystko inne z tego co Adam pisal spelnione....

Na ameby zastosuje zgodnie z zaleceniem metro do zarcia i podwyzszona temperatura...

Hm juz mnie to troszke przeraza.... skad one to zlapaly. Przyjechaly czyste bo od Adama i wpuszczone do zbiornika sterylnego w ktorym nigdy nic nie plywalo :) z powietrz? chyba ze szklarz zaraz po sklejeniu trzymal tam gupiki przez kilka dni zanim odebralem :):):)
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-19, 17:15   

Zostają tylko żyły wodne, bo Rafale podsyłam Ci czterolistną kończynę więc szczęście masz już w garści, a swoją droga to po co te pewne ryby człowiekowi skoro i tak coś łapią?
lepiej kupić za 10zł na allegro już z pasażerami niż za 200 czyste skoro i tak człowiek pomimo tego że obchodzi się z tym akwarium jak z jajkiem i nawet siatkę wygotowuje przed włożeniem do wody a rękę wyciera kwasem żeby nie nanieść niczego to i tak nie ma z tego żadnego pożytku...
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-20, 11:34   

Posiadanie pary co się mnoży o niczym nie świadczy. Tu trzeba spełnić wiele różnych prawidłowości:
- kondycja ryb to decyduje (są moje to są - były - pewne)
- rodzaj pokarmu i składników pokarmowych jakie dostarczamy rybie (ja im pokarmu nie podaje a co jest w kupowanych to odsyłam by się tacy co sprawdzali mikroskopowo na FORUM wypowiedzieli. Większość pokarmów na rynku jest na bazie ryb czy też mączki rybiej i różności co im zostanie. Większość różności ma w sobie pasożyty czy też cysty czy jaja przetrwalnikowe. Jak ktoś ma kilka zbiorników to nie ma siły by czegoś nie przywlekł. Wystarczy łapa w ciągu dnia włożona do dwóch zbiorników czy kropla wody na ostrzu noża przy karmieniu. I nie pisać o płukaniu łap w kwasie bo chyba się nie wie o czym się pisze)
- rodzaj zbiornika i .. żyły wodne jakie są pod spodem (tego też nie wiemy)
- rodzaj wody i jej skład o raz domieszki (ja jej nie robiłem a pisanie o RO, że dobra to .. jakaś kpina bo moje nigdy na oczy RO nie widziały)
- to co właściciel wprowadzi do wody ( nas tam nie ma i tego nie wie NIKT)
- powietrze tłoczone do zbiornika (jak wyżej - wystarczy dym tytoniowy)
- spokój jaki zapewniamy rybie (nas tam nie ma)
- tło zbiornika i dna ( nas tam nie ma)
- szczęście (nie każdy się w czepku rodził)

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-20, 13:48   

adamn napisał/a:
Posiadanie pary co się mnoży o niczym nie świadczy. Tu trzeba spełnić wiele różnych prawidłowości:
- kondycja ryb to decyduje (są moje to są - były - pewne)
- rodzaj pokarmu i składników pokarmowych jakie dostarczamy rybie (ja im pokarmu nie podaje a co jest w kupowanych to odsyłam by się tacy co sprawdzali mikroskopowo na FORUM wypowiedzieli. Większość pokarmów na rynku jest na bazie ryb czy też mączki rybiej i różności co im zostanie. Większość różności ma w sobie pasożyty czy też cysty czy jaja przetrwalnikowe. Jak ktoś ma kilka zbiorników to nie ma siły by czegoś nie przywlekł. Wystarczy łapa w ciągu dnia włożona do dwóch zbiorników czy kropla wody na ostrzu noża przy karmieniu. I nie pisać o płukaniu łap w kwasie bo chyba się nie wie o czym się pisze)
- rodzaj zbiornika i .. żyły wodne jakie są pod spodem (tego też nie wiemy)
- rodzaj wody i jej skład o raz domieszki (ja jej nie robiłem a pisanie o RO, że dobra to .. jakaś kpina bo moje nigdy na oczy RO nie widziały)
- to co właściciel wprowadzi do wody ( nas tam nie ma i tego nie wie NIKT)
- powietrze tłoczone do zbiornika (jak wyżej - wystarczy dym tytoniowy)
- spokój jaki zapewniamy rybie (nas tam nie ma)
- tło zbiornika i dna ( nas tam nie ma)
- szczęście (nie każdy się w czepku rodził)

Adam


Adam co do Pokarmu to niejasność bo Ja Ci pisałem że moim kupuję gotowy, a Rafał robi sam najlepiej jak to się da tylko więc zbędna ta odpowiedz ale słuszna..

A płukanie rąk w kwasie to miałem na myśli przemywanie rozcieńczonym perhydrolem rąk uprzednio umytych gorącą wodą.

i Adam jest Twoja odpowiedz na forum brzmi jakoś tak nie chce mi się jej szukać ale przypomnisz sobie. "co wy chcecie od ro, wystarczy że postoi 24h i jest miodzio"

a co miał wprowadzić do tej wody?

tam nikt nie pali nawet papierosów to zielona łąka jest daleko od wszelakich zanieczyszczeń

akwarium zakryte jest całe nic nie widzą i się nie stresują

A co ma do tego szczęście (chyba że ryb) albo ma się dobrą parę która wychowuje młode albo nie .

a i mówiłeś o tym że z innego akwarium kropla wody, więc hmm w innym akwarium są tylko pary od Ciebie więc to bez różnicy.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-20, 14:09   

Kamil ten cytat tyczył się parametrów konkretnego ro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10