Mikroskop - Powiększenie
canonka - 2013-01-23, 19:18 Temat postu: Powiększenie Jaki powinien być okular aby móc dostrzec np. pierwotniaki
adamn - 2013-01-24, 11:56
Zaczyna się od najmniejszego i się potem zwiększa i widzi coraz więcej. Druga metoda to okular ten sam a obiektyw się zmienia na większy.
Jak się pomnoży jedno przez drugie to wyjdzie powiększenie (okular razy obiektyw) Wystarczy by już jakieś zobaczyć widzieć w 100 x. Wszystko zależy od wielkości osobnika jaki nam się trafia na szkiełku.
Jakie i co widać i jakie wielkie to tu
http://discusforum.adamn.pl/viewforum.php?f=8
Adam
|
|
|