To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DiscusForum.adamn.pl
forum dyskusyjne o dyskowcach

Mikroskop - Powiększenie

canonka - 2013-01-23, 19:18
Temat postu: Powiększenie
Jaki powinien być okular aby móc dostrzec np. pierwotniaki
adamn - 2013-01-24, 11:56

Zaczyna się od najmniejszego i się potem zwiększa i widzi coraz więcej. Druga metoda to okular ten sam a obiektyw się zmienia na większy.
Jak się pomnoży jedno przez drugie to wyjdzie powiększenie (okular razy obiektyw) Wystarczy by już jakieś zobaczyć widzieć w 100 x. Wszystko zależy od wielkości osobnika jaki nam się trafia na szkiełku.
Jakie i co widać i jakie wielkie to tu
http://discusforum.adamn.pl/viewforum.php?f=8
Adam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group