To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DiscusForum.adamn.pl
forum dyskusyjne o dyskowcach

Mikroskop - Białe kropki na płetwach

nanakara - 2012-12-09, 22:26
Temat postu: Białe kropki na płetwach
Witam
Moja ryba ma takie białe kropki na ogonie takie cos jakby ospa tylko ze jest to już od 2 tygodni i sie nie rozprzestrzenia. Jutro postaram sie zrobic zdjecia ryby zeby to pokazac.
Dzisiaj zrobilem zdjecie mikroskopowe pletwy.



Z tego co znalazlem na forum wyglada to jakby jakis grzyb, czym to leczyc?[img] [/img]

adamn - 2012-12-10, 17:09

Zapraszam do siebie mikroskop czeka i nie będzie niejasności. Ryba do worka najgorsza i w 10 sekund wiesz co masz a nie gdybanie.
Adam

nanakara - 2012-12-11, 19:35

link do fotki
http://www.fotoszok.pl/sh...i-001a.jpg.html
lepszej nie udalo mi sie zrobic

adamn - 2012-12-11, 19:44

Ospa to nie jest.Częściej podmieniaj wodę a jak nie pomoże to sól do wody 1 łyżka na 10 litrów. A filtry Ty kiedy czyścił?
Adam

nanakara - 2012-12-11, 19:48

Na filtrze mam zalozone geste gąbki które czyszcze raz w tygodniu. Zaczne od podmian wody ewentualnie dodam soli do wody. Poza tymi objawami z rybami sie nic nie dzieje. Jak sie podchodzi do akwa to juz sa pierwsze i czekaja zeby im dac cos do jedzenia. Czyli za bardzo nie ma sie czym martwic? Dzieki za zainteresowanie i szybka pomoc Adamie
Piwowar - 2012-12-19, 23:09

Podepnę się pod temat
Mam takie same objawy u trzech paletek
Czy poradziłeś sobie z tymi białymi kropkami?
https://www.youtube.com/watch?v=S_HoekSCrzM
Pozdrawiam
Piwowar Arek

Anonymous - 2012-12-19, 23:29

Piwowar napisał/a:
Podepnę się pod temat
Mam takie same objawy u trzech paletek
Czy poradziłeś sobie z tymi białymi kropkami?
https://www.youtube.com/watch?v=S_HoekSCrzM
Pozdrawiam
Piwowar Arek



To niegroźna infekcja bakteryjna lub złamane promienie płetw podczas łapania w siatkę.
Niedługo samo zejdzie.

adamn - 2012-12-20, 09:55

Piwowar napisał/a:
Podepnę się pod temat

w wypindolił TY już CO2
Adam

Damiano - 2012-12-20, 10:02

to moze i ja sie podepne o dwoch tygodni tez borykam sie z bialymi kropkami na pletwie piersiowej u jednej z ryb myslalem ze to jakies bakterie i w koncu samo zniknie ale niestety po tygodniu w miejscu kropek pojawily sie pekniete promienie pletwy (takjakby zlamane) Myslalem zeby zastosowac bactoforte ale nie wiem czy jest sens?
adamn - 2012-12-20, 11:45

pęknięcia występują jak zaczopowane naczynia w płetwach wskutek nadmiaru gazu wszelakiego. Może to być azot, tlen i CO2
U Ciebie było i jest
http://discusforum.adamn....der=asc&start=0
Adam

Damiano - 2012-12-20, 11:48

W takim razie co z tym robic?
Damiano - 2012-12-20, 11:59

Ano jest i sam nie wiem co z tym zrobic poki co mam tylko piasek kwarcowy i wode zrezygnowalem z grubego podloza i roslin ryby jedza ale tez wydaje mi sie ze pluja . Moze inaczej jak wrzuce mixa to przez 30sekund sie gotuje a pozniej zainteresowanie maleje a pokarm nadal lezy na dnie. Czeka mnie chyba zakup mikroskopu bo uwazam ze tak nie powinno byc ... Ryby praktycznie caly czas przebywaja w jednym miejscu ...
adamn - 2012-12-20, 12:11

zrób im kąpiel w wiadrze i aniprazolu jak przepisy.
Adam

Damiano - 2012-12-20, 12:12

Ok dzieki swieta ida bede mial troche czasu to tak zrobie:)
Damiano - 2012-12-20, 13:08

mam jedno pytanie czy kąpiel moge przeprowadzic w akwarium 50l i nalac tak z 30-40l i wykapac zarazem 12sztuk?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group