DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Krasnorosty
Autor Wiadomość
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-04-23, 16:06   Krasnorosty

Witak
Jak walczyć z krasnorostami na anubias barteri ,wiem ze kosiarki je zjadają puki są młode.A możne z PH zejść mam 7,4 co radzicie?
Ostatnio zmieniony przez rafal11 2013-04-23, 20:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sniegu 


Imię: Tomasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-23, 16:24   

Najlepiej to dojść do tego co jest przyczyną wysypu glonów np. złe nawożenie, zbyt długie naświetlenie itp.) Jeżeli chodzi Ci o pozbycie się samych skutków to możesz np. spróbować z stworzonkami, które lubią glony ;-) ; zmniejszyć czas oświetlenia; zastosować easy carbo.
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-04-23, 18:23   

Właśnie oświetlenie skróciłem z 10 godz. na 5 godzin jeśli chodzi o nawożenie to daje
potas (aqabotanique)1ml na 100l co dzień i żelazo (aqabotanique)1ml do podmienianej wody i podaje co2 z butli
akwarium funkcjonuje od 15.12.2012
AKWARIUM 112L
oswietlenie 2x20w T8
Temp.26
PH7,5-7,7
gh---10n
kh---12n
no2--?
no3--?
70% Ro i reszta kranówka
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-23, 18:46   Re: Krasnorosty

rafal11 napisał/a:
Witak
Jak walczyć z krasnorostami na anubisie,wiem ze kosiarki je zjadają puki są młode.A możne z PH zejść mam 7,4 co radzicie?

na anubiasie może się da a na anubisie nie bo i tak wszyscy do niego trafią ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-04-23, 20:37   

Przepraszam literówka poprawione ;-)
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-04-24, 21:58   

witam
też mam problem z krasnorostami :(
co myślicie o stosowaniu zielonej herbaty na glony ??
na 100l wody 250ml zielonej herbaty
podobno dużo garbników źle działa na ryby :( nie wiem nie sprawdzałem
jak ktoś stosował to poproszę o wypowiedź
cały temat o walce z krasnymi opisany tu: http://forum.superakwariu...php?f=5&t=10218

ps nie wiem czy mogę wstawić link ale wstawiam, jeżeli złamałem regulamin proszę o usunięcie linka
 
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 07:16   

Zielonej herbaty nie stosowałem. Stosowałem czarną herbatą i... to działa. W ten sposób zwalczyłem u siebie nitki.

Ale trzeba usunąć przyczynę a nie skutki. Krasnorosty to między innymi może być mało CO2, może być DOC, może być słaba cyrkulacja wody. I od tego trzeba zacząć - czyszczenie filtrów, odmulenie podłoża, dopiero potem można podać EasyCarbo czy podobny preparat innego producenta. Płynny węgiel szybko niszczy krasnorosty, wystarczy wziąć strzykawkę i polać ten preparat bezpośrednio na zaatakowane liście anubiasa - następnego dnia glon będzie siwy.
Krewetki czy kosiarki z krasnorostami sobie nie poradzą same. Obumarłe resztki glona krewetki częściowo zjedzą, ale i tak trzeba będzie usuwać go mechanicznie. Najbardziej zaatakowane liście trzeba będzie usunąć w całości.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-04-25, 09:59   

OO czyli działa na glony :)
A w jakiej dawce stosowałeś herbatę ? bo słyszałem, że można ryby podusić
I czy nie działa na ryby ?

Ja zastosuję ale zieloną, już zbieram się od dwóch miesięcy, ale czytałem o dużej ilości garbników w tej herbacie, czego mogą nie przetrwać ryby :(
 
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 14:47   

adam1977 napisał/a:
OO czyli działa na glony :)

Taką radę otrzymałem od akwarysty z kilkudziesięcioletnim stażem, gdy miałem problemy z nitkami. Pomogło. Dawka - na oko, zaparzasz sobie mocną herbatę (taką najzwyklejszą, czarną, np. Saga może być) i lejesz, tak żeby uzyskać lekko herbaciany kolor. Rybą nic nie było, ale nie były to dyskowce a welony, więc nie ma co porównywać.
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-04-25, 15:12   

Czy ten sposób zwalcza tylko krasnale czy inne rodzaje glonów również?? Np: zielenice.
W poprzednim baniaku również miałem wysyp glonów. Pomogło mi w tym przedawkowanie garbników. Kupiłem korzeń który zabarwił mi wodę tak że niemal ryb nie było widać. Po rybach to spłynęło, a glony poszły w niepamięć.

POzdr
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 15:20   

Maniek napisał/a:
Czy ten sposób zwalcza tylko krasnale czy inne rodzaje glonów również?? Np: zielenice.

Rafal napisał/a:
Taką radę otrzymałem od akwarysty z kilkudziesięcioletnim stażem, gdy miałem problemy z nitkami.
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-04-26, 11:06   

Dzięki za zainteresowanie tematem
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-06-04, 19:01   

U siebie krasnorosty wytępiłem poprzez stosowanie EC.
Robiłem to tak: Podmiana duża wody ok 1/3 zbiornika. Następnie podałem 3 razy więcej EC niż producent zaleca. Czyli na moje 450l wyszło około 30 ml. Tak postępowałem przez 3 kolejne dni. Potem stosowanie wedle zaleceń przez około 5 dni. Potem kolejna podmiana i znowu przedawkowanie przez 3 dni. Następnie tak jak poprzednio przez kolejne 5 dzionków stosowanie wedle producenta. Po tym czasie krasne dość mocno dostał...
Przy podawaniu EC świeciłem około 12h. Po całym zabiegu zmniejszyłem oświetlanie zbiornika do 6h i stopniowo po około 10 dniach zacząłem wydłużać czas.
Przy okazji padły mi również glony zielone które były bardzo uciążliwe.
Pozdr
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-06-04, 20:54   

Kiedyś zastosowałem preparat algin, wlałem też go więcej niż producent zalecał, dawek nie pamiętam. Po kuracji pozbyłem się glona ale następnie miałem problem ze wzrostem roślin przez krótki czas, w końcu glon to też roślina.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-06-05, 07:12   

Maniek napisał/a:
U siebie krasnorosty wytępiłem poprzez stosowanie EC.
Robiłem to tak: Podmiana duża wody ok 1/3 zbiornika. Następnie podałem 3 razy więcej EC niż producent zaleca. Czyli na moje 450l wyszło około 30 ml. Tak postępowałem przez 3 kolejne dni. Potem stosowanie wedle zaleceń przez około 5 dni. Potem kolejna podmiana i znowu przedawkowanie przez 3 dni. Następnie tak jak poprzednio przez kolejne 5 dzionków stosowanie wedle producenta. Po tym czasie krasne dość mocno dostał...
Przy podawaniu EC świeciłem około 12h. Po całym zabiegu zmniejszyłem oświetlanie zbiornika do 6h i stopniowo po około 10 dniach zacząłem wydłużać czas.
Przy okazji padły mi również glony zielone które były bardzo uciążliwe.
Pozdr


Jestem po trzecim dniu "przedawkowania" - jak to brzmi :-D
Krasne robią się trochę czerwone więc coś je zaczyna brać :-D
zobaczymy jak będzie dalej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10