DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Odwiedziny w Berlinie
Autor Wiadomość
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-27, 20:50   

Powiem Ci szczerze, że chyba każdy kto mieszka za granica na poczatku przelicza eura na zł, a po pewnym czasie to przechodzi.
_________________
Łukasz
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 23:00   

Luca napisał/a:
Sama wysłałas mi linka do ryb od Piwowarskiego czy Stendekera i ja osobiście uważam( to tylko moje osobiste odczucia), że za takie pieniądze jakie chce ten sprzedawca mogła bys kupic spokojnie, znacznie ! większe i ładniejsze ryby za lepszą cene :)

Łukaszu, masz tutaj na myśli Boba, czy sprzedawcę, którego dotyczy wątek?
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-28, 06:49   

Domisia napisał/a:
toommaszeek napisał/a:
HoRuS napisał/a:
Tylko że to Niemcy to i też portfele inne ;-)

Masz rację, my zarabiamy w złotówkach oni w euro. Dla nich te ceny w € są takie jak dla nas w zł.


Niemcy, Belgia, jeden pieron. Ja do dziś walczę, by nie przeliczać na zł i nie dostawać zawału serca za szczepkę mchu 5x5cm za 11 euro...
O cenach ryb nie wspominając.

Moja córka w Holandii zarabia więcej euro niż ja złotych (piszę o kwocie, konkretnej cyfrze, nie o przeliczeniu), więc realnie biorąc akwarystyka za granicą jest tańsza niż w Polsce.
Nasze pozostałe dzieci, już się szykują do wyjazdu na stałe. A u nas córka cały czas kusi.
Tusk obiecał powrót z emigracji dla młodych. I jakiś młody powiedział: "chyba po psa i rodzinę"
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-28, 09:12   

esox napisał/a:
Moja córka w Holandii zarabia więcej euro niż ja złotych (piszę o kwocie, konkretnej cyfrze, nie o przeliczeniu), więc realnie biorąc akwarystyka za granicą jest tańsza niż w Polsce.
Nasze pozostałe dzieci, już się szykują do wyjazdu na stałe. A u nas córka cały czas kusi.
Tusk obiecał powrót z emigracji dla młodych. I jakiś młody powiedział: "chyba po psa i rodzinę"

Zgadza się, siostra wyjechała zaraz po maturze i teraz mówi że po co tutaj wróci?? Klepać "bidę"?? U nas najniższa krajowa to ok 1600zł w Luksemburgu ok 1800 (dla kobiet) ale € czyli w przeliczeniu na nasze 4 razy więcej niż my mamy, a ceny tam takie same jak u nas a nawet niższe. Ale to już inny temat.
Tusk nie Tusk, każdy ładnie śpiewa przed wyborami a po wszystko każdy zapomina...
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-28, 16:45   

DAominika chodziło mi konkretnie , o tego sprzedawcę, a nie , o ten link który Ty mi podałaś i za który jestam Ci baaaaardzo wdzięczny:) .
_________________
Łukasz
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-28, 16:49   

Tomek 1600 zł w Polsce to i tak bardzo dobry wynik w niektórych województwach zarabiają znaacznie mniej np Przemyśł, Rzeszów mało tego, że nie ma pracy to jak już uda Ci sie cos znaleźć to powinno się byc wdzięcznym Bogu, że nawet te 1000 zł się dostanie. Dlatego tez wyjezdzamy za granice i nie ukrywam, że jest tu, o wiele lepiej niz w naszym uroczym kraju :).
_________________
Łukasz
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-28, 17:52   

Tak Łukasz ale w Przemyślu jest duzo taniej .
Papierosy za 6 zł , pomidory malinówki 2 - 3 zł w sezonie i 40 % za 12 kupisz , a nie za 20 zł
I też wiem że wiele osób z waszego rejonu emigruje to fakt że przy takiej wypłacie :-/ , byłem przez tydzień pod Przemyślem .
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 19:29   

Luca napisał/a:
DAominika chodziło mi konkretnie , o tego sprzedawcę, a nie , o ten link który Ty mi podałaś i za który jestam Ci baaaaardzo wdzięczny:) .

Ok, bo już się wystraszyłam, że Bob tak bardzo zmienił swój asortyment od czasu, kiedy ostatni raz byłam u niego ;-)
Jeśli będziesz brał kilka ryb postaraj się potargować, powinien spuścić z ceny ;-)

Jeśli zaś chodzi o sytuację finansową i rynek pracy w Polsce, mam wrażenie, że to nie wina premiera Tuska, ani żadnego z jego poprzedników. Jakoś dziwnie wydaje mi się, że winna jest tutaj mentalność Polaków, kombinatorstwo, brak zrozumienia, że każdy chce pracować i godnie żyć. Dla większości przedsiębiorców pracownik to element wyposażenia zakładu i nic więcej. Im mniej kosztuje tym lepiej, a najlepiej gdyby chciał pracować "ku chwale szefa". Moja siostra długo broniła się przed emigracją, aż po dwóch latach otrzymywania dwuznacznych ofert "pracy" spakowała walizki i od 2 tygodni pracuje zagranicą.
Dużo wody w Wiśle upłynie zanim kraj Polan będzie dorastał do pięt cywilizacji Europy Zachodniej (w rozumieniu szanowania rąk do pracy i samej pracy).

esox napisał/a:
Nasze pozostałe dzieci, już się szykują do wyjazdu na stałe. A u nas córka cały czas kusi.

Radku, powiem tyle, młody jesteś i nie zastanawiaj się za długo ;-)
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-28, 19:45   

Jacku delikatnie się mylisz,bo po pierwsze papierosy chyba w całym kraju nie zejdą do 6 zł byłem na weekend w Polsce, a dokładnie w przemyślu i ceny śa tam co wcale mnie nie zdziwi takie jak u nas pomimo tego, że to miasty graniczy prawie z Ukrainą jedzenie kosztuje dokładnie tyle samo co wszedzie, a po drugie nie jestem z Przemyśla :D tylko z Sosnowca dokładiej,a z P[rzemyśla jest moja Luba :).

Dominika tez miałem własnie taki zamiar się z nim troszkę potargować my Polacy chyba mamy to we krwi :D .
_________________
Łukasz
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 20:31   

Luca napisał/a:
Dominika tez miałem własnie taki zamiar się z nim troszkę potargować my Polacy chyba mamy to we krwi :D .

Mówisz? ...to popatrz na Belgów ;-) Poza tym jakoś tak tutaj wszędzie, no może poza typowymi sklepami, wszyscy dogadują się co do ceny i nikt nie uważa tego za dziwactwo.
Powodzenia!
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-29, 12:15   

Co do wrocławia to ceny w przemyślu są niższe na żarełko , a i 40 % z ukrainy za 12 zł jest dobre ( były różne gatunki testowane ) i do domu przywiozłem .
Po sąsiedzku kupowaliśmy mleczko , biały serak i jajeczka wszystko z przy domowych hodowli ( mniam , pycha ) . Do wrocławia wróciliśmy obładowani zakupami .
 
 
HoRuS 

Imię: Maciek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 86
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2013-03-29, 13:03   

Post Dominiki (sorki pousuwałem za dużo ;-) )
"Jeśli zaś chodzi o sytuację finansową i rynek pracy w Polsce, mam wrażenie, że to nie wina premiera Tuska, ani żadnego z jego poprzedników."

Z tym się nie zgodzę. Jeśli ma się taką odpowiedzialną funkcję w kraju to bierze się odpowiedzialność za swoje czyny, a tego u nas NIE MA! Jest natomiast przepychanie się z opozycją i nagonka na bzdurne afery mające na celu odwrócić naszą uwagę od spraw istotnych dla NAS. Dobra rozpisałem się nie potrzebnie bo to nie to forum :lol:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-29, 15:02   

HoRuS napisał/a:
Dobra rozpisałem się nie potrzebnie bo to nie to forum :lol:

Fakt i to ostatni raz mam nadzieję. Nie po to mam ryby by się .... zajmować.
Tylko jeden był na świecie co z wody wino robił i rzesze nakarmił kilkoma rybami (nie dyski) i kilkoma bochenkami chleba. Teraz już się tak nie da.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9