DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Odwiedziny w Berlinie
Autor Wiadomość
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 19:18   

Ja tez nie bylem pewny do konca gdyz te ryby , ktore mial to jeszcze nieduze byly , ale teraz upewniliscie mnie w moim przekonaniu :) Dzieki
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 20:41   

Nie wiem jak coś takiego może się podobać, jest tyle ładnych kolorystycznie i ciekawych odmian, to taki celowo rozmnażany odpad z masą pieprzu.
Takie jest moje spojrzenie, starałem się dojrzeć coś ciekawego w tej odmianie kolorystycznej, ale to strata czasu.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-26, 21:31   

Cena kosmicznie wysoka w stosunku do wielkości rybek.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
HoRuS 

Imię: Maciek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 86
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2013-03-27, 09:46   

Tylko że to Niemcy to i też portfele inne ;-)
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-27, 10:53   

HoRuS napisał/a:
Tylko że to Niemcy to i też portfele inne ;-)

Masz rację, my zarabiamy w złotówkach oni w euro. Dla nich te ceny w € są takie jak dla nas w zł.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 11:53   

toommaszeek napisał/a:
HoRuS napisał/a:
Tylko że to Niemcy to i też portfele inne ;-)

Masz rację, my zarabiamy w złotówkach oni w euro. Dla nich te ceny w € są takie jak dla nas w zł.


Niemcy, Belgia, jeden pieron. Ja do dziś walczę, by nie przeliczać na zł i nie dostawać zawału serca za szczepkę mchu 5x5cm za 11 euro...
O cenach ryb nie wspominając.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-27, 12:35   

Zamawiaj w Polsce. Jaki problem?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 13:07   

adamn napisał/a:
Zamawiaj w Polsce. Jaki problem?
Adam


Ĺťaden. Łatwiej jednak nie patrzeć na ceny, niż otwierać paczkę niespodziankę ;-)
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 13:16   

Ja zyje w niemczech juz ladnych pare latek , ale ceny i tak wziete z ? Popatrzec wystarczy w ineternecie i znajdzie sie rybcie tansze i ladniejsze nawet tutaj :)
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-27, 13:42   

Dominiko
Kiedyś jak mieszkałem w monachium ( jako dzieciak , odległość 800 km ) to rybki woziłem w słoiku bez dodatków tlenowych i to w bagażniku jak robiliśmy przerwę to odkręcałem słoik , przyznam że trupki się też trafiały ale potrafiłem wszystkie również dowieść .
Co za kłopot , worek , woda , rybki i tlen .
No i co jest ważne utrzymanie temperatury czyli ; Lodówka turystyczna lub pudełko styropianowe , zwykła butelka plastikowa po napoju z gorącą wodą i obwinąć ręcznikiem dla izolacji żeby całe ciepło nie poszło na worki z rybkami i wsio .
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 14:31   

Cena nie jest dla mnie problemem, jeśli w moich oczach coś jest jej warte. Mogę przepłacić, albo nie skorzystać z okazji w opinii postronnych. Pieniądze nie są problemem. W moim poście chodziło mi tylko o znaczną różnicę w cenach na rynku polskim i (że tak nazwę) zachodnim. :-)

Jeśli chodzi o transport rybek, do dziś z wyrzutami sumienia wspominam 12h podróż pociągiem, kiedy jako studentka jeździłam do rodziców na wakacje i zabierałam ze sobą 3 welonki... w 5 litrowej butelce po wodzie mineralnej. Bez zgonów, choć raz było blisko.
Jak mus to mus.
Ostatnio zmieniony przez 2013-03-27, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-27, 16:01   

Dominika tu nie chodzi, o to, że cena jest dla kogoś problemem, dla mnie równiez nie jest problemem, bo jak mi się cos podoba to czy jest to warte 1,50 euro czy warte 500 euro to sobie kupię, tylko, żę tu chodzi, o to, że Pan który handluje tymi rybkami za pewne wpaja biednym nieświadomym osobnikom, że to jest jego własna odmiana i pewnie stąd taka cena, a jak pisał Adamn i jeszcze parę osób te rybki juz były i to daaawno temu z tego co wyczytałem, natomiast chodzi tu, o to, że te ryby nie dość, że są brzydkie to jeszcze Pan który chce je sprzedać chce za nie naprawdę duużo pieniędzy. Sama wysłałas mi linka do ryb od Piwowarskiego czy Stendekera i ja osobiście uważam( to tylko moje osobiste odczucia), że za takie pieniądze jakie chce ten sprzedawca mogła bys kupic spokojnie, znacznie ! większe i ładniejsze ryby za lepszą cene :)
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 17:53   

Łukaszu, prawda leży jak zwykle po środku. Znajdziesz ludzi, którzy za odmianę dark angel dadzą się pociąć, a na pigeony patrzą z obrzydzeniem. Tak samo znajdziesz sporą gromadkę miłośników bulterierów, które z kolei dla mnie są krzyżówką psa ze świnią. Rzecz gustu.
Skoro jest podaż to musi być na nie popyt. Zwłaszcza jeśli ryby są serwowane za komentowaną cenę.
I co za różnica czy odmiana jest nowa, czy stara i pod jaką nazwą się ją sprzedaje?
Póki co ryba to nie wzór użytkowy i hodowca nie może jej zastrzec...
Naprawdę uważasz, że ludzie są bezmózgą masą kupującą co im sprzedawca pod nos podsunie? A nawet jeśli "uwierzą", że dark angel to wynalazek Stendkera, to co z tego?

Zaś moja wypowiedź o cenach tyczyła się wyłącznie mnie i ewentualnej wyprawy do Polski po ryby, tudzież kupowania ich w ciemno... bo taniej... :->
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-27, 20:41   

Dominika nie uważam, że ludzie są bez mózgą rasą, ale uważam, że są ludzie którzy na różne tematy nie wiedzą tyle co inni na inne tematy, a znowu kolejni z wiedzą całkiem inną niz Ci pierwsi :) (o ile rozumiesz, o co mi chodzi). Ja jak i zapewne Ty wyrażam tylko swoja opinie do tego co widzę, oczywiscie, że na temat gustów sie nie rozmawia ponieważ każdy z nas jest inny i podoba mu się co innego. Ja stwierdziłem, że ryby są za drogie, bo są, a jeżeli napisałem, że są brzydkie, ok wyraziłem tylko moje zdanie mnie sie nie podobają.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-27, 20:46   

Domisia napisał/a:
Niemcy, Belgia, jeden pieron. Ja do dziś walczę, by nie przeliczać na zł i nie dostawać zawału serca za szczepkę mchu 5x5cm za 11 euro...
O cenach ryb nie wspominając.

Moja siostra mieszka w Luksemburgu, i mówi że na początku też przeliczała € na zł. Teraz już tego nie robi, bo zarobki tam są adekwatne do cen.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10