DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: adamn
2012-11-24, 18:05
Dyski ocierają sie o przedmioty
Autor Wiadomość
Damiano 


Imię: Damian
Wiek: 36
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 77
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-11-24, 18:17   

1) Zbiornik:
- pojemność litrów ...375.
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... 14dni
- wymiary .... 150x50x50
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... roslinny
- rodzaj podłoża .... zwiek

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6.3-6-8
- twardość węglanowa i ogólna .... TWW 1-2 TWO5
- wielkość związków azotowych ....no2 niby zero tak pokazuja testy
- temperatura wody .... 28
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... 100l tydzien
- sposób przygotowania wody do podmian .... ro i kran 3/1
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... 12palet 8- 17cm

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .... mix wlasnej roboty granulki d50plus

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) .... ocieranie sie proba wyplucia czegos drgawki slabszy apetyt

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) .... jbl e1501 mechanik z gabką

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) .... 4 palety bez kwarantanny

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega film powyzej
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... nie
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-24, 18:48   

zdjęcie i film pokaż
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Damiano 


Imię: Damian
Wiek: 36
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 77
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-11-24, 19:31   

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-24, 19:47   

bo im sex w głowie :!:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Damiano 


Imię: Damian
Wiek: 36
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 77
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-11-24, 19:51   

to też ale siedzą wszystkie w narozniku akwa pigeon ktorego widac na FILMIE jak sie ociera prawie wogole nie podplywa do jedzenia reszta obsady stoi praktycznie nieruchomo i gdzies pochowana napewno jest cos nie tak tylko nie wiem co zaraz wrzuce film calego akwa i jezeli mozesz to ocen to http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-25, 09:12   

Gdyby taki oddech miały ryby co inni pokazują na forach w 50 % to by było pięknie.
Ale tak:
- nie wiem czy rośliny były kwarantannie poddane
- dyski były łączone z takimi co bez kwarantanny były (pomyśl które mają zmiany największe i przeanalizuj czy to te bez kwarantanny i masz winowajcę) może coś mają na sobie (mikroskop i zeskrobina)
- jak w akwarium się świeci tyle światła co u stomatologa na fotelu to gdzie mają dyski stać i się chować? Tam gdzie najciemniej w lewym rogu. Zgaś światło przez kilka dni lub zmień ilość i rodzaj światła na lumoflor i patrz i ucz się. A korzeń czy jak wbijasz paznokieć to włazi czy też nie?

A z czego robisz mix i jak?

Na marginesie to ja stawiam, że te cztery bez kwarantanny to te z prawej strony na początku filmu
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-11-25, 10:39   

Z tego Filmu nie można wywnioskować co by rybom coś nie tak było , Ani one się nie ocierają , ani nie drżą . Według mnie powinieneś je jeszcze troszkę poobserwować a nie od razu panikować tez tak kiedyś robiłem i szukałem na siłę czegoś. Ryby jak widać są spokojne nie płoszą się jak je kamerujesz ,kolory też raczej normalne , oddech spokojny a że stoją w miejscu to tak czasami już maja to nie pyszczaki co by cały czas w ruchu i w walce były ;-) Co do jedzenia to może być tak że im nie smakuje , u mnie przez długi czas tylko artemie jadły a mięso i granulki były BE , to kwestia czasu co by się przyzwyczaiły i będą normalnie jadły . A więc obserwuj ryby i informuj jak cios niepokojącego się zacznie dziać , a jak masz mikroskop to zrób jak ci Adam pisze mi kilka razy pomógł za co mu DZIĘKI WIELKIE ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Damiano 


Imię: Damian
Wiek: 36
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 77
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-11-25, 13:37   

no wiec tak cztery ryby na poczatku filmu po prawej to akurat ryby ktore mam od roku i trzymalem je w 200l te cztery nowe bez kwarantanny zachowują sie dobrze smigaja po calym akwarium i non stop sa glodne najgorzej jest z pigeonem ktory jest u mnie tez od roku i zawsze najwiecej jadl i najszybciej rosl a teraz potrafi tak stac caly dzien i olewac jedzonko:http://www.youtube.com/watch?v=2sP3zymDBhU


Podobnie jak dwa turkusy i white - zero zycia



Rosliny zanim trafily do akwa byly tydzien w innym zbiorniku bez ryb pozniej pomoczylem je 25min w nadmanganianie i poszlu do akwa .Korzen jest dosc twardy ciezko w niego wbic paznokiec w kazdym badz razie nie jest zgnity .Jezeli chodzi o swiatlo probowalem z jedną swietlowka bez zmian to samo


Mixa przygotowuje tak:

serca wolowe w calosci - odkrawam z nich tylko kawalki bez zyl plucze dokladnie w cieplej wodzie miele na drobniutko dodaje czasem troche czosnku czasem szpinaku troche vibovitu i spiruliny wszystko mieszam i do zamrazary
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-25, 18:20   

Damiano napisał/a:


dodaje czasem troche czosnku czasem szpinaku troche vibovitu i spiruliny wszystko mieszam i do zamrazary

trochę to znaczy ile na ile? Masz dział karmienie i tam przepisy. Możesz mieć zbyt ubogi w witaminy zestaw pokarmowy. Skoro wpuszczone siedzą w kącie i Twój pigeon to może coś przytargałeś. Nie świeć światłą. Weź pod uwagę, że masz dość młody zbiornik, Nie dawaj im nic do żarcia przez 2 dni i wtedy zobacz. Jak strzelają focha to zaczną jeść na potęgę. Jak nie to badania Cię czekają lub gołe szkło.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Damiano 


Imię: Damian
Wiek: 36
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 77
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-11-25, 18:29   

do ostatniego mixa jaki robilem dodalem dwie saszetki na niecale dwa kilo . zrobie im od jutra glodowke ze dwa dni ale nadal sie ocierają
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-25, 19:51   

na kilo daje się 4 saszetki vibovitu i kilka kropli witaminy E
Bo samo serce wołowe jak się karmi ryby to trawi z ryb witaminę B.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Damiano 


Imię: Damian
Wiek: 36
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 77
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-11-25, 19:59   

czyli zrobic nowego mixa?
 
 
wbtlen 


Imię: Wiesiek
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-25, 20:39   

Adam czy ślimaki też przenoszą pasożyty?
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-11-25, 20:52   

tak i krewetki, nawet na roślinach są... pozdr.
 
 
wbtlen 


Imię: Wiesiek
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-25, 20:57   

no to nic mi nie da że ryby przeniose do sterylniaka do leczenia jak w dekoracyjnym mam pełno zatoczków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11