DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Prefiltr zewnętrzny HW-603
Autor Wiadomość
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-02-05, 16:26   Prefiltr zewnętrzny HW-603

Witam wszystkich na opisie moich prób doprowadzenia wody do krystaliczności.
Pewnie wszyscy wiecie jakie mam problemy z mechaniczną filtracją, jak wiadomo palety i glonki bardzo brudzą, nie wiecie jak palety i glonki brudzą ? To wam pokarzę:
W sobotę robiłem podmianę wody, jakieś 180l, dziś jest wtorek a wczoraj zakręciłem filtr RO. Aktualnie wygląda to tak – 3 dni od podmiany :


















Najbardziej mnie denerwuje to, że wszystkie odpadki i odchody zostają w zbiorniku, niby na filtrze ale cały czas w zbiorniku. I wystarczy że przepłynie jakaś rybka i wszystko się unosi.
Więc postanowiłem postawić porządną nad filtrację czyli sump,
Jednak zanim on powstanie to jeszcze trochę potrwa, na razie zakupiłem profesjonalny prefiltr HW-603
Jak do tej pory rolę prefiltr spełniała drobna gąbka na wlocie, którą dość często trzeba było płukać, jednak to też nie odprowadziło odpadków poza akwarium, one cały czas tam były i unosiły się w toni.
Dzisiaj dostałem przesyłkę jutro montaż też wstawię parę fotek:























 
 
 
rafikfi 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 168
Skąd: Buczek
Wysłany: 2013-02-05, 17:23   

Adam jak podłączysz to napisz czy ten prefiltr się sprawdza a może sam podjadę zobaczyć w końcu do ciebie mnie mam tak daleko ;-)
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-05, 17:27   

A gdzie ten filter mozna kupic ?
 
 
rafikfi 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 168
Skąd: Buczek
Wysłany: 2013-02-05, 17:41   

Ryszard napisał/a:
A gdzie ten filter mozna kupic ?

czasami są na allegro
http://allegro.pl/filtr-p...2826520271.html
 
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-02-05, 18:10   

Dam zdjęcia z podłączenia i napiszę jak się sprawuje :)
prefiltr kupiłem na allegro od tego sprzedającego :)
jutro montaż :)
 
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-05, 19:17   

No to ja napiszę parę słów. Używam od 3 tygodni i jestem póki co zadowolony. Założyłem je w obu kubłach na wlocie a w kubłach zostawiłem tylko terraton. Wygoda - tak najkrócej można opisać wrażenia. Przy czyszczeniu nie trzeba moczyć łap w akwarium i stresować ryb, wystarczy zakręcić zawór na wylocie, zakręcić zawór na wlocie, odpiąć cztery zatrzaski i wyciągnąć gąbki do czyszczenia. Ĺťadnych problemów.

Co ciekawe, dzięki zastosowaniu prefiltrów skończył się u mnie problem z odpowietrzaniem kubła po czyszczeniu. Mam kubły bez pompki odpowietrzającej (najprostsza konstrukcja - odkręcamy korek i powietrze ucieka). Dzięki prefiltrom kubeł startuje od razu po czyszczeniu, bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Ja polecam ze względu na szybkość i wygodę. Koszt - wersja mniejsza, 1,5 l to 40 zł z hakiem, wersja większe, 2,7l to 60 zł z hakiem. Owszem, można coś takiego zrobić samemu z filtra narurowego, ale podliczając cenę korpusu, złączek, zaworów, taniej chyba nie będzie. A obsługa prostsza też nie jest.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-02-05, 19:23   

Rafał a jak z przepływem wody zmniejszył się znacznie ? i jaką masz wersję 1,5 czy 2,7 ?
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-05, 19:31   

Jesli jeszcze przeplyw nie zmniejszyl sie radykalnie to juz warto by sprobowac.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-05, 20:29   

Ja mam 2 sztuki HW-603, czyli te największe o pojemności 2,7 litra. Przepływ nieznacznie się zmniejszył bo zmniejszyć się musiał, innej opcji nie ma. Ale nie na tyle, żeby to był jakiś problem, nawet przy zapchanym prefiltrze. Kubły o wydajności ok. 1000 l/h spokojnie dają radę z tym dużym prefiltrem. Zresztą przy filtracji biologicznej nie przepływ jest najważniejszy a objętość mediów do filtracji biologicznej.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-02-06, 15:11   

Dziś prefiltr zamontowany :)
trwało to kilka minut, gąbka z wlotu ściągnięta, do kubła zamiast ostatniej waty i gąbki dałem zeolit taki jak na ostatnim zdjęciu - trochę wodę mi zabrudził- ale myślę że się wypuka :)
Przepływ taki sam jak na prefiltrze z gąbki, ale wyciąga wszystko z akwa :)
Trzeba tylko uważać jak się przykręca węże, złączki dość kruche - choć nic nie urwałem ale trzeszczały :(
parę zdjęć :









 
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-02-11, 17:14   

Dziś było pierwsze czyszczenie prefiltra :)
w akwarium nie było co zbierać z dna, wszystko było w HW-603 :)
Wczoraj dałem glonkom trochę marchewki i brokuła co dość zasyfiło dno, a po nocy wszystko było w gąbkach, do tego stopnia że gąbki się ścisły :(
Bardzo mi się podoba teraz czyszczenie - 15 minut było po robocie :)
 
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 18:28   

15 minut to i tak długo. Ja dwa prefiltry czyszczę w 10 minut. Fajne jest to, że po zakręceniu zaworów, przy otwieraniu pokrywy prefiltra, nic a nic wody nie wycieknie z niego. Wygoda, prostota i szybkość czyszczenia - za to warto było zapłacić te 60 zł.
 
 
cdpkaktus 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-11, 18:31   

Czy ktoś jest zainteresowany tym prefiltrem ?? Jestem umówiony na rozmowę z Panem który sprzedaje te prefiltry , im więcej się zamówi tym lepsza cena będzie ;-)
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-02-11, 19:03   

A na teraz jaka cena??
 
 
cdpkaktus 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-11, 19:25   

Jeżeli zamówimy przynajmniej 4 szt. to będzie 58 zł , a przy jednej jest 61 zł. Ja biorę 1 szt. kto jeszcze ?
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9