DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: adamn
2014-11-01, 20:39
[300] Paletki Więcka
Autor Wiadomość
kixer 

Imię: Romek
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2013-03-27, 21:10   

Dino25 napisał/a:
Biotopy przeważnie nie są przepiękne jak fotki z serii Amano.

A to już jest kwestia gustu ;-)
 
 
playnet 

Imię: artur
Wiek: 45
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 5
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2013-03-27, 22:01   

Piotrek pierwsza wersja mi sie podobała lepiej bez urazy :-/
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-03-27, 22:11   

A ja Wam powiem że o gustach się nie dyskutuje. ;-)
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-27, 22:24   

Więcek napisał/a:
A ja Wam powiem że o gustach się nie dyskutuje. ;-)

Dokładnie, w końcu akwa stoi u Ciebie a nie u nas także rób jak się Tobie podoba :-) . Jedni wolą teściową a ja wybrałem jej córkę :-D :-P
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 22:45   

gienierator napisał/a:
adamn napisał/a:
Więcek napisał/a:

I jak to Adam napisał " Każde akwarium jest potencjalnym domem dla dyskowców". :mrgreen:


Jeśli już to gdzie jeśli wolno spytać takie brednie pisałem?
Chyba naćpany musiałem być.
Adam

Faktem jest że cytat z Adama jest nie dokładny , co diametralnie zmienia sens cytatu. ;-)
pozdro....


A że się dopytam... gdzie diametralna zmiana sensu, bom chyba zmęczona i nie rozumiem...
Oryginał: "Każdy zbiornik z innymi rybami jest potencjalnym domem w przyszłości dla dyskowców."
Luźne przytoczenie Więcka "Każde akwarium jest potencjalnym domem dla dyskowców"


Każdy zbiornik z innymi rybami (...) - to chyba akwarium? Może być także oczko wodne, ale chyba nie w przypadku dyskowców....
(...) jest potencjalnym domem w przyszłości dla dyskowców - dla mnie to równoważnik stwierdzenia (...) jest potencjalnym domem dla dyskowców, bo skoro potencjalny w takim kontekście to wiadomo, że odnosi się do przyszłości.

Dino25 napisał/a:
I niech tak zostanie Twoje akwarium Dominika ma się podobać Tobie a nie Adamowi.Amen

Mi się na ten przykład akwarium Piotrka bardzo podoba starał się odzwierciedlić biotop w którym żyją dane ryby i raczej mu się to udało.Biotopy przeważnie nie są przepiękne jak fotki z serii Amano.


A pewnie, że zostanie, choćby całe Stowarzyszenie Umarłych Poetów pikietowało mi pod domem ;-)

Mnie nowy wygląd akwarium Więcka też się podoba, ale mam skrzywienie ku hardscape i surowym aranżacjom :-) Z chęcią będę obserwowała wątek i dalszy rozwój pomysłu.
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-03-27, 23:20   

Domisia napisał/a:
A że się dopytam... gdzie diametralna zmiana sensu, bom chyba zmęczona i nie rozumiem...
Oryginał: "Każdy zbiornik z innymi rybamijest potencjalnym domem w przyszłości dla dyskowców."
Luźne przytoczenie Więcka "Każde akwarium jest potencjalnym domem dla dyskowców"



Chyba chodziło tu ( ale to niech Adaś się wypowiada )
Z innymi rybami i owszem, ale nie jeśli jest przystosowany dla innych ryb.
Ja to tak odebrałam. :roll:

Teraz widzę, że to można gadać i gadać tak czy siak o co tu dokładniej chodziło.

Ale ludzie za słówka się tu łapiemy- po co ? :-/
Czy potencjalny czy nie, aby ryba była happy.

Domisia napisał/a:
Z chęcią będę obserwowała wątek i dalszy rozwój pomysłu.


A ja to tylko czekam na 600l nawet i w pierwszym rzędzie :-P
Usiądę obok Dominiki, a przynajmniej zajmę jej miejsce :-D

Przed dyskami miałam mieć skalary, ale to charakter paletek zadecydował, że jest jak jest ;-)
Twoje też są tak ufne do ręki jak paletki?

Pozdro ;-)
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 23:44   

A!icja napisał/a:

Chyba chodziło tu ( ale to niech Adaś się wypowiada )
Z innymi rybami i owszem, ale nie jeśli jest przystosowany dla innych ryb.
Ja to tak odebrałam. :roll:

Teraz widzę, że to można gadać i gadać tak czy siak o co tu dokładniej chodziło.

Ale ludzie za słówka się tu łapiemy- po co ? :-/
Czy potencjalny czy nie, aby ryba była happy.


Ja się dopytuję, bo Więcek został zbesztany, a ja za bardzo nie rozumiem za co...

A!icja napisał/a:
A ja to tylko czekam na 600l nawet i w pierwszym rzędzie :-P
Usiądę obok Dominiki, a przynajmniej zajmę jej miejsce :-D

Alicjo uważaj, bo na kolanach Ci siądę :-P
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-28, 00:01   

Domisia napisał/a:
potencjalnym domem w przyszłości

Jak dla mnie to zmienia sens dość znacznie ??? Chyba że za stary jestem i nie kumam niuansów. ;-)
pozdro...
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 00:12   

gienierator napisał/a:
Domisia napisał/a:
potencjalnym domem w przyszłości

Jak dla mnie to zmienia sens dość znacznie ??? Chyba że za stary jestem i nie kumam niuansów. ;-)
pozdro...

Zaraz tam stary... najłatwiej się wiekiem zasłonić :-P
W mojej ocenie oba zdania są równoważne. Tak czy inaczej ich wykładnia logiczno-językowa na to wskazuje i sądy przyznałyby rację Więckowi ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-28, 09:03   

Domisia napisał/a:

A że się dopytam... gdzie diametralna zmiana sensu, bom chyba zmęczona i nie rozumiem...
Oryginał: "Każdy zbiornik z innymi rybami jest potencjalnym domem w przyszłości dla dyskowców."
Luźne przytoczenie Więcka "Każde akwarium jest potencjalnym domem dla dyskowców"



Dominika widać zmęczona jesteś a interpretacja pod siebie przytoczona w rozwinięciu. To kiedyś w kraju afera była za słowa "i" czy "lub". Trochę przybliżę: nie każdy zbiornik jak Piotrka nadaje się dla dyskowców co sugeruje Piotrek i nam serwuje w postaci krzakowiska. Ale tenże zbiornik po wywaleniu krzakowiska i włożeniu kilku konarów w przyszłości nada się pod dyskowce co wcześniej pisałem i tu mnie dokładnie cytowałaś. Inaczej będzie domem dla dyskowców. Ten co na zdjęciu nigdy takowym nie będzie bez szkody dla ryb. Na koniec prawnikiem jesteś i luźne przytaczanie ujęte w cytat ".." jak się ma do litery prawa? Zobacz co zacz znaczą owe ".."
Luźne to gumki mogą być lub jak niektórzy serwują na FORUM "luźna łyda" - i to jest cytat dokładny.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-03-28, 09:08   

Zanim 600 L powstanie to jeszcze dużo wody w Amazonce upłynie. A co niektórzy mają szczęście że ich lubię bo inaczej byłby dąs ;-)

I Domisia miała rację i Adam ale "zejdźcie już ze mnie bo mi się trochę ciężko robi".
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 13:09   

adamn napisał/a:
Domisia napisał/a:

A że się dopytam... gdzie diametralna zmiana sensu, bom chyba zmęczona i nie rozumiem...
Oryginał: "Każdy zbiornik z innymi rybami jest potencjalnym domem w przyszłości dla dyskowców."
Luźne przytoczenie Więcka "Każde akwarium jest potencjalnym domem dla dyskowców"



Dominika widać zmęczona jesteś a interpretacja pod siebie przytoczona w rozwinięciu. To kiedyś w kraju afera była za słowa "i" czy "lub". Trochę przybliżę: nie każdy zbiornik jak Piotrka nadaje się dla dyskowców co sugeruje Piotrek i nam serwuje w postaci krzakowiska. Ale tenże zbiornik po wywaleniu krzakowiska i włożeniu kilku konarów w przyszłości nada się pod dyskowce co wcześniej pisałem i tu mnie dokładnie cytowałaś. Inaczej będzie domem dla dyskowców. Ten co na zdjęciu nigdy takowym nie będzie bez szkody dla ryb. Na koniec prawnikiem jesteś i luźne przytaczanie ujęte w cytat ".." jak się ma do litery prawa? Zobacz co zacz znaczą owe ".."
Luźne to gumki mogą być lub jak niektórzy serwują na FORUM "luźna łyda" - i to jest cytat dokładny.

Adam


Adamie, to że jestem prawnikiem nie oznacza, że wszystko o czym piszę zahacza o literę prawa. Cytowanie z elementem (...) oznacza tyle, że przed przytoczeniem wypowiedzi znajdowało się coś jeszcze, ale nieistotne dla kontekstu. I to nie jest wiedza prawnicza, a z lekcji języka polskiego w szkole podstawowej.
I na marginesie spór o "i" "lub" bądź "albo" był najbardziej zasadny, bo pierwsze oznacza koniunkcję, drugie alternatywę łączną zaś ostatnie alternatywę rozdzielną.
Ale przecież Ty wiesz lepiej niż ustalone zasady logiki formalnej.
Jeśli moja interpretacja jest pode mnie, możesz zaprezentować swoją i rozwiać moje wątpliwości? Bo póki co skupiasz się na moim zawodzie a nie na clue pojego postu.

Jeśli dobrze pamiętam, Wiecek coś wpomniał o dalszych przeobrażeniach akwarium. W ten gąszcz nie wkłada dyskowców, więc o co boje?
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 13:19   

Domisia napisał/a:
o "i" "lub" bądź "albo"


Tu chciałbym wszystkich odwołać nie do prawa lecz logiki :mrgreen:

Nawet w elektronice są bramki AND i OR i wykonują zupełnie inne funkcje logiczne.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 13:25   

Klayman napisał/a:
Domisia napisał/a:
o "i" "lub" bądź "albo"


Tu chciałbym wszystkich odwołać nie do prawa lecz logiki :mrgreen:

Nawet w elektronice są bramki AND i OR i wykonują zupełnie inne funkcje logiczne.

Przecie piszę, że to zasady logiki formalnej :-P
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 13:30   

Domisia napisał/a:
Przecie piszę, że to zasady logiki formalnej


Przepraszam, Ciebie zacytowałem ale nie pisałem do Ciebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11