DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Wędkarstwo dokonania FORUMOWICZÓW
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-02, 12:10   Wędkarstwo dokonania FORUMOWICZÓW

Dziś w
http://discusforum.adamn....php?p=4537#4537
znalazłem wpis Mariusza (marsta333) dotyczący wędkarstwa wyczynowego i zainteresowań. Wiem, że jeszcze Wojtek (wojkamyk) się tym interesuje i dlatego mam propozycję. W tym WĄTKU ten kto ma ochotę się podzielić swymi podróżami, zawodami czy przygodami z kijem i może je udokumentować w formie:
- opis
- materiał zdjęciowo filmowy
to może tu pisać tak by powstało swego rodzaju coś na styl FORUMOWEGO pamiętnika czy jak to zwał tak zwał.

Sam trochę łapię i lubię czytać i oglądać to i owo ale najbardziej mnie przypowieści po kilku wzmocnieniach nocą na zasiadce dowartościowują jak:
"już prawie kij na karpie wygiął się w pałąk i szczytówka pod wodą się skryła a ryba szalała w zaczepach przez prawie 2 godziny. I już ją miałem, gdy ...."

Jeśli chodzi o mnie to ja bym chętnie posłuchał i poczytał bo skoro FORUM o rybach to jeszcze jakiegoś tasiemca w leszczu przykładowo można wytargać i zdjęcie zrobić ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 11:41   

No to jako, że nie ma chętnych przedstawię swoją rybkę, która dała mi najwięcej radości z wędkarstwa ... miałem tego dnia dwie podobne sztuki - ta większa. Złowiona 13 września 2003 roku, rzeka Bug, niedaleko Wyszkowa, brzana 70 cm 3,58 kg wagi (srebro). Pierwszy raz wtedy miałem po rybach zakwasy. Hol trwał ponad pół godziny, efektem był zniszczony kołowrotek Jaxona (jakiś badziew ale mówi wiele o sile ryby). Metoda połowu - spinning.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 15:53   

A taką kolorową złowiłeś kiedyś?


:mrgreen:
 
 
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2013-01-09, 17:29   na szybko

Takie tam na początek
_________________
Pozdrawiam Paweł
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 17:31   

Ostatnio zamiast spinningu biegam z castingiem ... fajna zabawa ;-)
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 17:46   

Ja pokaże swoje ;)
















Bóbr:









































Wszystkie ryby złowione metodą skróconego zestawu na rzekach Odra i Bóbr, wszystkie również zostały zaraz po szybkiej sesji zdjęciowej wypuszczone do wody!
 
 
nanakara 

Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-09, 20:30   

Cytat:
wszystkie również zostały zaraz po szybkiej sesji zdjęciowej wypuszczone do wody!

Te pouciskane w miskach tez? Jakos nie moge sobie tego wyobrazic jak odplywaly zadowolone po sesji :-/
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 20:33   

nanakara napisał/a:
Cytat:
wszystkie również zostały zaraz po szybkiej sesji zdjęciowej wypuszczone do wody!

Te pouciskane w miskach tez? Jakos nie moge sobie tego wyobrazic jak odplywaly zadowolone po sesji :-/


Jak dostały haczykiem w dziąsło też zadowolone nie były...i wiesz co?

Pouciskane w miskach :mrgreen: :mrgreen: Ryby przesypane z siatki do wiadra tylko po to żeby zdjęcie wykonać i je wypuścić raz dwa. Nawet się z nimi nie przymierzam do pozowania, bo szkoda czasu.

Nie wydawaj tutaj osądów na widzi mi się.

P.S.
Tylko czekałem na taki komentarz, że też zawsze się ktoś przyczepi?? Z zazdrości chyba...
Ostatnio zmieniony przez 2013-01-09, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 20:37   

I ten ciernik ludojad !
 
 
nanakara 

Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-09, 20:41   

haczyk haczykiem ale te miski to lekka przesada. Zobacz fotki Klayman, i następnym razem próbuj taki efekt osiągnąć a miski zostaw w domu
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 20:44   

Akurat jeden z tych szczupaków poszedł na patelnię ... żona w ciąży i musiała jeść ryby więc ... trudno było odmówić :-)

Inaczej fotografuje się drapieżniki a inaczej ryby spokojnego żeru ... jak w dobrej kondycji wracają do wody, jest dobrze, byleby trupów nie wyrzucać i nie brać wszystkiego co się haczyka uczepi, bo jedno i drugie jest dla mnie karygodne ... :-/
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 20:49   

Co wy tak przeżywacie te ryby w miskach?, jak wpuścił to wpuścił z powrotem a jak nie, to nie przestępstwo przecież.
Miałem sąsiada, codziennie jeździł na ryby i coś przywoził, nie interesowałem się, okazało się że przez kilka lat jedli głównie ryby i końcu wybudował sobie dom :mrgreen: .

Ciekawe kto współczuje karpiom w święta.
 
 
nanakara 

Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-09, 20:52   

Łukasz napisał/a:
Ryby przesypane z siatki do wiadra tylko po to żeby zdjęcie wykonać i je wypuścić raz dwa.

No to mogles sobie cos takiego odpuscic

Łukasz napisał/a:
Nie wydawaj tutaj osądów na widzi mi się.

Nie to bylo moim zamiarem bo kazdy moze zlowiona rybe wziac

Klayman napisał/a:
Akurat jeden z tych szczupaków poszedł na patelnię .

Tez czasem lubie zjesc szczupaczka choc osobiscie wole sandaczyka ;-)

jeden wieczorowa pora

A tu leszczyk na woblerka zlapany przy podchodzeniu klenia
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-09, 20:55   

nanakara napisał/a:
haczyk haczykiem ale te miski to lekka przesada. Zobacz fotki Klayman, i następnym razem próbuj taki efekt osiągnąć a miski zostaw w domu



Co mnie Klaymana ryby obchodzą, jak on łowi na spining 1, a ja przykładowo 10kilogramów ryb i na koniec wędkowania chcę sobie je sfotografować...a później wypuścić w stanie nienagannym. Przeważnie nalewam im wody na wiaderka czy kubła żeby się nie gniotły i przez te 30 sekund nim zrobię zdjęcie miały namiastkę komfortu - czasem nie naleję. Ryba zawsze wraca do wody żywa i szczęśliwa, a jak mi się zdarzy (bo tak też jest), że któraś padnie bo za głęboko połknęła haczyk, to wtedy służy jako żarcie dla kota.

Ryby od 11 lat do domu nie zabieram, wypuszczam wszystko co złowię i z szacunkiem się z nimi obchodzę tak żeby były całe i zdrowe.

Także sorry memory, ale akurat Ty mnie etyki wędkarskiej uczył nie będziesz.


Klayman
- oczywiście wszystko zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb.


P.S.
Gdyby większość wędkarzy postępowała tak jak ja z rybami mielibyśmy rybne wody i każdy mógłby coś złowić, a nie "CO NA HAKU, TO W PLECAKU"

Osobiście nie bronię nikomu zabierania złowionych ryb, jak ktoś sobie lubi zjeść, to owszem, ale wszystko z umiarem.
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-01-09, 21:09   

fajne te przerośnięte bocje.
Łukasz a ta w zielonej siatce to świnka czy też brzana?
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10