DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Para paletek ze sterylniaka do dekoracyjnego + skalary odłĂ
Autor Wiadomość
ksywa 

Imię: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-05-13, 00:25   Para paletek ze sterylniaka do dekoracyjnego + skalary odłĂ

- wielkość zbiornika w litrach: 240l

- wymiary zbiornika: 120x40x50

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 6miesięcy

- sposób przygotowania wody do zbiornika: wora RO 1/2 kran

- woda i jej parametry: ph 6,8
- częstotliwość podmian wody: co tydzień 30 %

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru:bez podłoża kokosy z : żabienicami i walisnerią giganteą, lotos
- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. 7 rybek 10-13cm Samopoczucie ryb i aktywność: jedzą chętnie

- rodzaj filtracji, jaka i ile: tetra tex 1200 +aqua schot 750

- rodzaj wkładów filtracyjnych:

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: 28 stopni

- sposób i rodzaj karmienia: mix wołowy, pokarm rołśinny w płatkach, granulat

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku:

Z rybek które są w zbiorniku dobrała się para, próbowałyc chyba nawet złożyć ikrę, ale sam moment przegapiłem pewnie byłem w pracy. Widziałem za to gody które trwały ze 2 tygodnie oraz próbne skłądanie ikry na jednym z liści.
Zbiornik do tej pory był bardziej higieniczny ,bez podłoża a rołśiny były w kokosach. Chciałbym trochę zmienić całość.Zrobić zbiornik dekoracyjny, zostawić w zbiorniku dobraną parę, oczywiście nie liczę na to że będą z tego młode. Po prostu chcę żeby się dobrze czuły. Do tego chcę dokupić około 15 neonek i 5 malutkich skalarów z odłowu (scalare peru).
Proszę doświadczonych o wydanie opinii czy to dobry pomysł bo bardzo ciągnie mnei do jednych jak i do drugich, ale akwarium małe żeby wszystko pogodzić.
Pozdrawiam serdecznie
Damian
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-13, 09:53   

Damian nie pytaj się a rób na co masz ochotę. Jak Ci się takie ryby w takim zestawieniu (pływające w naturze razem) podobają to co się pytać. A zbiornik 240 litrów to nie taki mały. Do tego długość 120 cm. Tylko kwarantannę odłowu zrób jak należy.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
ksywa 

Imię: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-05-14, 11:26   

Dzięki Adam za odpowiedź, w takim razie czas namierzyć jakiegoś dostawcę który sprowadza skalary i brać się do roboty w przezbrojenia zestawu:)
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11