DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
420l Low tech
Autor Wiadomość
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-23, 00:22   420l Low tech

- wielkosc zbiornika w litrach:420

- wymiary zbiornika: 140x60x50h

- od kiedy zbiornik funkcjonuje:26 mar 2019
- sposob przygotowania wody do zbiornika: kran ale ze studni po stacji uzdatniania wody

- woda i jej parametry:
KH 6
GH 0
NO2 0
NO3 10
pH 6.7
- czestotliwosc podmian wody: raz w tygodniu 15%

- rodzaj podloza żwir 1-3mm po dnim ziemia ogrodowa

- korzenie, kamienie
- obsada
3 dzikie Red Brown
2 Hodowlane Red brown
1 pomarańczowa niewiem co to dostałem w sierpniu to moja pierwsza paletka i nie zabiłem jej swoją głupotą :)
1 dziki zielony
5 Jeżówka Brazylijska
11 Kirys Sterby
2 L124
2 L200
2 Zbrojnik Pospolity Złoty
1 Zbrojnik Pospolity

- obsada roslinna

Echinodorus osiris, Echinodorus ozelot , Echinodorus Angustifolius, echinodorus cordifolius, echinodorus grisebachii , echinodorus vesuvius, echinodorus latifolius, hydrocotyle , Ceratophyllum, Pistia

- rodzaj filtracji, Zero filtracji (tylko aquaszut porusza wodą, niema gąbki)

- rodzaj wkladow filtracyjnych: brak

- ogrzewanie zbiornika szczegolowo: 28 C

- oswietlenie : 89W LED (tak dożo ze względu na Pistie) 13h

- sposob i rodzaj karmienia: Szklarka Kiełż Solowiec mrożonki. bardzo różne granulaty i płatki dla dyskowców



- Wróciłem do akwarystyki w 2013r pod koniec 2013 przeczytałem Rośliny w akwarium Diany Walstad, i tak prowadzę swoje akwaria. w tej chwili mam 450l Congo i 420l Ameryka poł,
i 110l tak na wszelki kwarantanna itp. Pierwsza paletka Sierpień 2018r - jeszcze żyje :) ale były zgony w między czasie :(
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-23, 00:31   

Ostatnio zmieniony przez jashiu2 2019-05-23, 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-05-23, 10:27   

Witaj Przemku. Podoba mi się Twoja aranżacja ładnie to wygląda, a rybka ta po lewej mnie się podoba najbardziej :-) ogólnie lubię brązy, red rose itp więc trafiłeś w mój gust. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie masz żadnej filtracji czy to jest jakiś trend? Ogólnie ludzie się prześcigają w pojemności, przepływie i wydolności filtrów oraz w rodzaju wkładów filtracyjnych a tu Przemek nie dał nic :-) musisz chyba mało karmić bo NO takie niskie, ale woda troszkę mętna i jakby zielonkawa..Napisz dlaczego właśnie tak prowadzisz akwarium bo jestem ciekaw. I żeby była jasność nie neguję i nie śmieję się poprostu ciekawość.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-23, 15:23   

:-/
:shock:
:-(
tak się zastanawiam co to za temat wątku????
No bo z Low Tech nie ma wiele wspólnego poza tym, że chcemy to dla dysków red brown co nimi nie są zrobić. Czemu im krzywdę robisz na marginesie.
Ziemi nie widać a ma być. Podmiany się robi a to nijak się ma do LT.
Coś nie tak z twardością bo jakim ogólna ma być ZERO a węglanowa 6 i to ze stacji uzdatniania???
Widać glony i mętna wodę i teraz czekać aż... ciekawe czym się będzie likwidować czy leczyć ryby jak NIC nie można dawać w LT. Ale sam jestem ciekaw co i jak będzie.

jashiu2 napisał/a:
KH 6
GH 0


Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-24, 15:37   

bosman213, fajnie że Ci się podobają :-D
Tak w ogóle to zapomniałem się przywitać bo to mój pierwszy post.
Tak naprawdę to mam filtr do w akwarium low-tech filtrem jest podłoże (trudno to wyjaśnić w krótkim poście bardzo polecam książkę " Rośliny w akwarium")
Prowadzę tak akwaria od 6 lat jest to bardzo wygodna i wymagająca mało pracy metoda. Poza tym akwarium tak prowadzone jest bardzo stabilne.
Z tym konkretnym zbiornikiem mam trochę kłopotów normalnie w tak prowadzonym akwarium glony nie powinny się pojawiać a tu są :-( . Winą obarczam wodę ze studni.
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-24, 15:51   

adamn, faktem jest że o dyskach moje pojęcie jest żadne. Ale z sukcesem utrzymuję w dobrej kondycji inne bardzo wymagające ryby. Jak na razie odpukac wygląda na to że krzywda im się nie dzieje.
Nie wiem dla czego mówisz że to akwarium nie jest LT. Normalnie nie robił bym tak częstych podmiany robię to ze względu na Dyski bo wszyscy zalecają, a że nie rozregulowuje to akwarium to wszystko jest ok.
Woda ciemna i mętna im chyba odpowiada na filmie widać to jeszcze bardziej na filmie, a na żywo jest herbaciana
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-24, 16:00   

https://youtu.be/BxrZXX28uf4
To filmik z wczoraj jest na nim jedną paletka o której nie pisałem żeby nie zapędzać jest u mnie 2dni i podczas odławiania w sklepie bardzo się poobcierala :-(
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-05-24, 16:29   

Przemek miałem na myśli to czy taki naturalny filtr jak podłoże + rośliny nadąży z takimi śmieciuchami jak Dyskowce, które są dużymi rybami z dość szybką przemianą materii nie wspomnę o karmieniu mięsem, które w okresie dorastania dobrze im robi a brudzi niesamowicie...co innego inne ryby co tak nie brudzą....ciekawy temat wstawiaj foty regularnie zobaczymy jak to się rozwija i czy faktycznie tak będzie jakie jest założenie LT czyli równowaga i sielanka ja jestem zaintrygowany :-)
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-24, 19:22   

Ja tam nie chce być prorokiem ale strzeliłeś sobie w stope. Ta nowa to ruina spuchniety bebech złuszczona skora i farfocle na ciele. Do tego obwódka oka biala a ślepia wywalone. Na innych widać wypryski z boku na ciele. W LT wode chyba podmienia sie .... raz na pół roku. I ziemi.nie widać z przodu. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-24, 20:16   

Co do tej nowej to fakt jest w fatalnym stanie. Ale reszta ja nie widzę żadnych wyprysków ale jestem nowicjuszem.
Low-tech powinien być odkryty wtedy woda intensywnie paruje i trzeba ją uzupełniać. Ja mam pokrywę więc muszę podmieniać. Ziemi nie można odsłaniać musi być osłonięta od słońca żwirem.
A czemu piszesz że to nie Red Brown? Tak mi powiedzieli w sklepie.
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-25, 00:10   

bosman213, Do tej pory rzeczywiście LT prowadzi mi się tak sielankowo. Mam nadzieję że to się nie zmieni, bo już napo ważnie zakochałem się w dyskach. Ale narazie podmieniam wodę raz w tyg pod koniec tygodnia nie zauważam żadnego wahnięcia paramerów. Mam je już parę miesięcy.
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-25, 00:17   

 
 
Skurwollo 

Imię: dawid
Wiek: 37
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 113
Skąd: Pszów
Wysłany: 2019-05-26, 10:44   

Ładne ryby ale zacznij już przeglądać dział choroby :-> :->
 
 
jashiu2 

Imię: Przemek
Wiek: 50
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-26, 22:34   

dzięki, też wydają mi się piękne :)

Czemu mam czytać o chorobach czy widzisz jakieś objawy ? może podpowiedz coś bo nie chciał bym im zrobić krzywdy.
 
 
Skurwollo 

Imię: dawid
Wiek: 37
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 113
Skąd: Pszów
Wysłany: 2019-05-27, 08:38   

Adam już ci wszystko napisał, zostało teraz tylko obserwować i jak co to szybko zareagować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12