DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Najbardziej extremalne wartosci wody w akwarium z dyskami
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-22, 20:15   Najbardziej extremalne wartosci wody w akwarium z dyskami

W tym wątku proszę pisać swoje doświadczenia w hodowli dyskowców w odniesieniu do parametrów wody. Ma on na celu obalenia mitów odnośnie wody i jej niskiej twardości w odniesieniu do dyskowców. Proszę podać tu:
- jakie duże akwarium
- rodzaj zbiornika
- parametry wody: Tww, Two, Ph ewentualne zmienne wartości związków azotowych jak ktoś mierzy
- żywienie
- od kiedy ryby: wielkość jak wpuszczone i wielkość obecna
- ewentualne kłopoty w tym czasie
- własne spostrzeżenia
- ZDJĘCIE zbiornika


U W A G A


każdy może pisać raz. Ewentualne zmiany (po czasie edycji) w starych swych postach uzgadniać z NAMI a zostaną naniesione.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-12-22, 21:56   

Skoro mnie wywołałeś do tablicy ;-) to się poświęcę.

Akwarium pojemności - 300 L
Wymiary - 120x50x50
Aktualne akwarium funkcjonuje od 20.10.2012
Woda do podmian- 100% kran
Parametry- TWW-9 TWO-19 pH-7.2 no2=0 no3-20 do 60
Temperatura w normie 26-28 stopni
Innych parametrów nie mierzę.
Podmiany – co 7-10 dni 33% - 40% objętości akwarium
Podłoże- piasek kwarcowy 0.8-1.2 mm
Dekoracje w postaci korzenia obsadzonego mikrozorium i Anubiasami.
Obsada w postaci 10 dyskowców odmiany Erupcjion

Ryby od początku trzymane "na wodzie dla pyszczków" czyli od wielkości 8-10 cm.
Aktualnie mają od 13 do 15 cm. Z moich testów i obserwacji mogę powiedzieć że twardości jak i ph w zależności od wody w kranie waha się +/- 1 stopień i ph max do 7.4
Kolega trzymający ryby "z tej samej piwniczki" na wodzie miękkiej ma ryby większe o 2-4 cm

Brak objawów chorobowych,aczkolwiek jak no3 wzrasta potrafią się spłoszyć.

Spostrzeżenia:
Ryby trzymane w odpowiedniej wodzie rosną szybciej
Ryby po karmieniu szybciej dyszą jak po karmieniu w miękkiej wodzie (tu akurat spostrzeżenie z wcześniejszych obserwacji na Stendkerach dlatego mam porównanie)


Na koniec przypomnę
Cytat:
Najbardziej extremalne wartości wody w akwarium z dyskami

TWW-10
TWO-20
pH-7.4
no3-20 do 120

Jeśli będzie zauważalna różnica we wzroście zaktualizuję temat.
Jedna z pierwszych fotek

Jedna z ostatnich fotek
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
mfryga 

Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-03-19, 22:09   

Witam serdecznie. DOpiero co zawitałem na tym forum i tak szybko chciałęm się przedstawić. Jestem Michał lat 37 :) i na codzień mieszkam w miejscowości Turek. Nie posiadam akwarium z Paletkami ale w przyszłości chciałbym mieć. Jest tylko jeden problem. Nie lubię marnować wody i wszystko bęzie zależeć od tego czy w miejscowości a raczej wsi do której w ciągu 2/3 lat się przeprowadzę będą odpowiednie parametry wody (ze studni głębinowej) dla Paletek. Ciekawostkę jaką ostatnio przeczytałem jest, że Haroldi pływają w wodach przejrzystych a nie BW i co mnie zaskoczyło w wodzie, której parametry bardzo odbiegają od powrzechnie uważanych na temat Paletek. Ph dochodzące do 7,5 i twardości o wiele wyższe niż dla Heckla. Doczytałem, że Paletki te występują również na terenach Peru, a przecież jak wszyscy wiemy to tereny górzyste a więc woda spływa z gór. W tych samych wodach występuje podobno Akara pomarańczowopłetwa. Ta ryba jest znana z wytrzymałości na ekstremalne warunki w akwarium ze względu na szeroką skalę ph jak i twardości.
_________________
Chrońmy przyrodę
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-20, 08:17   

Ja mieszkam we wsi Biała Podlaska ( na necie można znaleźć parametry wody ) . Generalnie ph mam 7.5 . Ale jak się ryby karmi mięchem to ph jest w granicach 6 . Ryby składają ikrę z ikry się wykluwają larwy , z larw mam ładne podrostki . Więc nie łam się z ph tylko zakładaj zbiornik z paletami ( tak na początku 450 l ) .
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2015-03-20, 21:33   

Ja z kolei mam bardzo twardą wodę i ph może być nawet 8, dlatego leje miękką wodę.
No i niestety, jak mi się nie chce dolać trochę kranówki i zaniedbam podmiany to pH potrafi spaść do 3,5. Jak już jest w okolicach 4 to widzę, że ryby tracą apetyt a niektóre składają płetwy.

No ale to już mam nadzieję historia..

Postanowiłem ostatecznie ten problem rozwiązać i aby nie dolewać wiadrem kranówki podciagnąłem sobie 6mm rurkę pcv pod same akwaria, i teraz odkrecam tylko kurek i codziennie dolewam trochę kranu.
 
 
mfryga 

Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-03-21, 14:35   

Akwarium czeka na start w nowym domu a start budowy w przyszłym roku. 1200l. Nigdy nie miałem paletek ale też nie chcę mieć za wszelką cenę bo najważniejsze dla mnie jest ich zdrowie. Są jednak tak piękne i kuszące :->
_________________
Chrońmy przyrodę
 
 
Juliusz 

Imię: Juliusz
Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 23
Skąd: Loughton
Wysłany: 2015-03-26, 12:51   

ph 5.5 (240L)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9