DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
375 l i start z dyskowcami
Autor Wiadomość
Karpik 

Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 38
Skąd: Ostrow Wlko
Wysłany: 2017-06-28, 20:12   375 l i start z dyskowcami

- wielkość zbiornika w litrach - 375 l

- wymiary zbiornika - 150x50x50

- od kiedy funkcjonuje - 27.04.2017 ryby od 03.05.2017 ( miały ponad miesiąc )

- sposób przygotowania wody do zbiornika - woda po żywicy jonowowymiennej zakwaszona kwasem solnym

- woda i jej parametry: tww, two, pH i ewentualnie wielkość związków azotowych
Tww-3 Two 14 PH -6-6.7 NO3 -30
- częstotliwość podmian wody - tygodniowo 25% codziennie sprzątanie dna ,uzupełnianie braków wody

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru -brak

- dodatkowe elementy jak korzenie zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru czy też tła wewnętrzne czy skały - brak

- obsadę zbiornika dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność - Dyskowcow - 8 szt pozostałych ryb brak . Ryby aktywne żarłoczne.Samopoczucie ryb wydaje się być dobre

- obsadę roślinną i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny)- zbiornik higieniczny

- rodzaj filtracji, jaka i ile- filtracja mechaniczna 2 x aquel turbo 1000

- rodzaj wkładów filtracyjnych- 2x gąbka drobna

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo - grzalka aquel 300 w temp 29 stopni

- oświetlenie zbiornika ile i jak długo - 2 x 36 w t8 barwa czerwona + 10 w pasek led barwa biała zimna . 9 h

- sposób i rodzaj karmienia - ok 9 razy dziennie. Mix mięsny oraz pokarmy suche

- krótki w kilku zdaniach opis powstawania (czas kwarantanny dojrzewanie)-- całkowity restart z wymianą zbiornika na nowy wszystko odkazone perchydrolem filtry akwarium wezyki pokrywa itd.

- zdjęcie zbiornika całego

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund)

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku - Porażki próba hodowania 7 młodych dysków(pierwszych w zyciu) w akwarium roślinnym z innymi rybami. Bez jakiego kolwiek wcześniejszego przygotowania akwarium ;wody.
Ostatnio zmieniony przez Karpik 2017-06-28, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-06-29, 06:59   

Start niezły jak ryby nie mają dodatków w sobie czy na sobie to powinieneś się nimi cieszyć ryby ładnie wyglądają ktoś tam może się do skrzela doczepić ale kto by się z nas amatorów przejmował :-) . Pokaż jak możesz cały zbiornik. A i chyba jesteś nowy no to witamy kolejnego zapaleńca i połamania wiadra ;-)
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
PIKACHU 

Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 16 Paź 2016
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-29, 09:03   

Witaj na forum.
Zapowiada się ciekawie, ryby spoko.
Nie kombinuje podmieniaj wodę dobrze futruj będzie ok
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-06-29, 09:58   

No witam witam nowego zapaleńca fajnie że do nas dołączyłeś będzie z kim porozmawić
co do ryb to ładne są i nie żle się zapowiadają a że mają coś nie tak tu i tam to co z tego jak traktujesz akwarium po amatorsku jak my ja mam dwie sztuki BD odmiany"balonowej" i się tym nie przejmuję mnie się podobają a reszta no cóż
_________________
Duduś
 
 
Karpik 

Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 38
Skąd: Ostrow Wlko
Wysłany: 2017-06-29, 10:51   

Witam wszystkich :-D Poniżej zdj całego zbiornika jak narazie nuda ,woda jeszcze trochę mleczna jak widać ale pracuje nad tym. A co do ryb to mi podobają sie bardzo. A biorąc pod uwagę to ze jakiś czas temu zachwycałem się chowajacymi się za roślinami ewidentnymi szczurkami., to te ryby dla mnie to duże osiągnięcie :D
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-06-29, 11:17   

Nuda nie nuda nie jeden się przekonał, że taka nuda jak ryby młode potem owocuje. 375l można już poszaleć z tyloma litrami.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-06-29, 12:49   

Ta zaraz nuda z małymi nie ma czasu na nudę aby wyrosły na piękności trzeba im oddać trochę swojego serca i czasu a to na pilnowanie jakości wody i ewentualne jej podmianki no i najważniejsze futrowanie najlepiej miksem własnej roboty na bazie serca końskiego,wołowego ewentualnie tak jak u mnie indyczego z dodatkiem szpinaku banana i witamin przepisy znajdziesz na forum można oczywiście karmić pokarmami firmowymi mrożonkami ale jak chcesz mieć piękne i co ważne zdrowe oprzyj dietę na miksie a płatki i granulat traktuj jako ewentualny deser dla swoich pupili a mrożonki zostaw dla tych co mają żyworódki lub inne rybole mniej podatne na choróbska
no i jeszcze jedna rada jeśli można w temacie to daj się rybom spokojnie zaaklimatyzować niech wyrosną i dopiero wtedy jakiś korzonek piaseczek czy roślinka ale to po porządnej dezynfekcji a będzie pięknie
już czekamy na efekty
_________________
Duduś
 
 
Karpik 

Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 38
Skąd: Ostrow Wlko
Wysłany: 2017-06-29, 14:06   

Co do mixu to myślę że jest w pozadku ryby mają 3 miesiące i 11 dni od wejścia na rodziców a największą szt ok 12 cm także przyrosty wydają mi się dobre. Co do nudy tyczy się wyglądu zbiornika :) jeśli chodzi o opiekę nad zbiornikiem to nudy zdecydowanie nie ma :)
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-06-29, 15:18   

I tak trzymaj jeśli się będziesz nudził przy dyskowcach to od razu przejdź na gupiki, a tak na poważnie ryby masz ładne bo mają się tobie podobać i ty masz być zadowolony powodzenia.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-06-30, 08:46   

No jeśli masz takie przyrosty to spoko niejeden chciałby mieć takie wyniki gratulacje
tak trzymaj
i jeszcze jedno z kąd tak dokładny wiek tych ryb to z Twojej własnej hodowli ?
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-06-30, 10:00   

12 to matematycznie nie mają te ryby. Radzę zmierzyć. W porywach to jakieś 2 cm mniej.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-06-30, 10:30   

Oj tam oj tam daj Adam człowiekowi pomarzyć
a może mu ryby rosną tak jak wędkarzom w czasie opowieści co to oni nie złowili i jakie
zmierzy i się przekona
a jak mówi prawdę to co wtedy przecież może się zdarzyć mutant
_________________
Duduś
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2017-06-30, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karpik 

Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 38
Skąd: Ostrow Wlko
Wysłany: 2017-06-30, 16:18   

W takim razie już na starcie tracę Twoje zaufanie Tadeuszu bo do takiej grupy wędkarzy należę tylko w przeciwieństwie do nich ja takie ryby z opowiadań łowie a nie tylko o nich mowie.. A tak na poważnie to nie chce się Panowie wymadzac czy coś w tym stylu bo macie więcej doświadczenia w hodowli dysków niż ja mam lat. Napisałem ze maja OK 12 cm nie mierzyłem przyznaje ,ale te ryby są z ostatniej selekcji która przeprowadziłem 2 tyg temu z odlowionych ryb zmierzylem największą i miała bite 9.5 cm .zostawiłem sobie 8 największą z nich sporo odstaje od tamtej która mierzyłem wiec na oko wygląda na ok 12 może i się mylę ale na pewno nie o 2 cm. Jeśli wam bardzo zależy odlowie ja i zmierze acz kolwiek chciał bym jej tego stresu zaoszczędzić.ponizej foto Ryn przed wpuszczeniem do akwa
Ostatnio zmieniony przez Karpik 2017-06-30, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-06-30, 17:28   

nawet nauka radziecka nie zna przypadku by ryba mierzona miała bite 9,5 cm a po dwóch tygodniach strzeliła w 12 cm ;-)
Gdyby patrzeć na zdjęcie i wymiary akwarium:
długość 150
wysokość 50 cm
ryba 12 cm
to matematycznie każdy może sobie policzyć ile 12 mieści się w wymiarach na długość czy na wysokość - odpowiednio 12.. i 4.. RAZA

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Karpik 

Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 38
Skąd: Ostrow Wlko
Wysłany: 2017-06-30, 18:06   

Adam chyba mnie źle zrozumiałeś.Napisze troszkę wyraźniej . miałem 30 młodych przy pierwszej selekcji odlowilem 14 szt po jakimś tam czasie jak było trochę ciasno zrobiłem kolejna selekcję przy której odlowilem 8 szt i z tych 8 szt zmierzylem największą i miała 9.5 cm a w akwarium zostało mi również 8 według mnie najładniejszych i największych i o największej sztuce z tych pozostałych 8 mowa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12