DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Drugie podejście - 240l
Autor Wiadomość
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-13, 16:33   

No dziwne że żyją.. Metrem potraktowane to żyją. co miały nie wiadomo tyle że coś im z tyl..a wystawało..
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-16, 20:06   

A co ma metro do wiatraka. Zmiana pokarmu i juź nie takie odchody moga być. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-20, 17:01   

skoro wystarczyło zmienić jedzenie lub je przyzwyczaić do nowego to kto mu kazał stosować metro? i na co? i z jakiej przyczyny? czy badał?

dlatego napisałem że ,żyją bo wnioskowałem skoro ktoś wali metro to wie po co i na co a nie na pałe bo odchody inne!!

Nie napisał nic że zmienił zarcie i jest lepiej tylko że po stosowaniu metra lepiej więc idąc dalej wnioski są musiało pomóc to metro a nie jedzenie..

interpretacja jak kto woli..
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
Ostatnio zmieniony przez apollo19825 2017-02-20, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-22, 15:29   

A gdzie pisał że dawał metro :?: :?: :?:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-24, 21:10   

a tutaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[quote="Nalesnick"]dzień 28
większość juz zaczyna ładnie jeść
parametry
temp 29,5 st
pH - 6,2
KH - 0, GH - 12
NO2 - 0,025 mg, NO3 - 0,020 mg

biologia przez kurację Metro niestety jeszcze nie ruszyła
- dwa dni po kuracji jesteśmy więc cierpliwie czekamy

woda się wyklarowała i wszystko na dobrej drodze
w załączniku dowody na powyższe: ;)

[/quote]

bardzo proszę nie udowadniać pewnych rzeczy bo i tak będę na przegranej.
większość pisała od samego początku że lipa z tymi rybami bo tak wyglądały. dalszy ciąg post po poście właściciela wysuwa pewne wnioski co do ryb..
mogę sie mylić ale moim zdaniem coś miały i to nie było ze zmiany jedzenia.
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
Ostatnio zmieniony przez apollo19825 2017-02-24, 21:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-26, 11:23   

na moje oko i innych obserwatorów miały tasiemce
przeleczone MLP i profilaktycznie Metro i pomogło
teraz jeszcze jedna troche się zmagała z bakteriami bo u mnie nie jest super czysto
troche korzeni zabarwiających wodę i atak brązowych glonów
myślę jednak że biologia ruszyła, bakterie odeszły z tej jednej i zaczniemy wychodzić na prostą
zaraz zrobie testy by tę biologię sprawdzić
ale ryby zaczynają w końcu cieszyc oko
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-26, 12:14   

[quote="apollo19825"]
bardzo proszę nie udowadniać pewnych rzeczy bo i tak będę na przegranej.
większość pisała od samego początku że lipa z tymi rybami bo tak wyglądały. dalszy ciąg post po poście właściciela wysuwa pewne wnioski co do ryb..
mogę się mylić ale moim zdaniem coś miały i to nie było ze zmiany jedzenia.[/quote] jak się coś pisze to się to popiera dowodami a nie wnioskami jakie preparujesz od początku. Nigdzie nie stwierdzono, że są wiciowce i nikt nie kazał dawać leku. Dlaczego tak a nie inaczej było to sam AUTOR odpowiedział no ale Ty jak widać wnioski inne wyciągasz z uwagi na swe doświadczenie. Ja tam nie mam zamiaru nic udowadniać a ryby w tym przypadku (pomijając otoczenie korzenia) rosną jak rosną i wszystkie żyją co w przypadku innych źródeł *niemieckich jak stwierdzono na FORUM) jest nie do pomyślenia. A leczenie na oko to jak strzał w kolano bo jak się coś leczy to wie się na co a nie sztuka dla sztuki czy rady domorosłych znafców. I stwierdzenie na oko tasiemców i bakterii to lekka kpina bo co za oko i kogo oko. Badania były pod mikroskopem? NIE
Widzieli Wy rybę z tasiemcem co by żarła pokarm? ja nie widziałem.
Widzieli Wy rybę z bakteriami co by pływała z przodu i żarła? Ja NIE.
Znaczy jak się ma dyski już 3 miesiąc lub dwa lata to się jest znawcą oka i stawia diagnozy?
Mi 35 lat nie wystarcza a tu tacy znafcy.

Miłego oglądania i się zastanawiam jak ryby ze wszystkim stwierdzone okiem znafców jeszcze żyją i jakoś tam rosną?

Biorę na luz bo moje oko tu na nic się zda ;-)

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-26, 12:36   

ok, po szczerości
mam juz trochę po wyżej uszu tej zabawy w "nie pisz Adamowi" bo się obrazi

jakie ryby były to nie będę komentował - wielu widziało

większość przestała jeść, a właściwie wszystkie po paru dniach
po podaniu MLP zaczęły "rodzić" tasiemce - widać na którymś filmie

niestety nie wszystkim to pomogło więc poszedł Metronidazol
po tej kuracji wszystkie zaczęły ładnie jeść
owszem - bez mikroskopu
ale moim zdaniem warto było posłuchać rady skoro pomogła

ostatnio z tydzień temu zostawiłem 7 najładniejszych i jednej zaczęło coś podgryzać/upalać płetwy
znów posłuchałem rady by nadmanganian i niżej pH
po 4 dniach pomogło
czy to byli znaffcy czy znawcy nie mnie to oceniac
ale rybom jest lepiej

Adam, możesz się fochać ale jesteś bardzo trudny w rozmowie
na 10 moich pw w sprawie ryb, wybory, wysyłki odpowiedziałeś na 2
i to tak, że niewiele zrozumiałem
a potem zrzucasz winę na niewiadomo kogo że to nie Ty wybierałeś ryby
ale ryby Twoje, więc jak jeden napisał - "małpa by ładne złowiła" gdyby były tylko ładne

podsumowując, ryby są już ok, zostawiłem tylko te lepszego sortu
swoje przeszły ale tak jak piszesz i tak są zdrowsze niż inne
co nie zmienia faktu że u mnie duży niesmak pozostał
po nie zamawiałem ryb poza sortem i po niższej cenie że może jednak coś z nich wyrośnie
przynajmniej n ie słyszałem takiej deklaracji z Twojej strony

również pozdrawiam i miłej niedzieli
i bez urazy ale nie mogłem już dłużej tego dusić

Tomek
Ostatnio zmieniony przez Nalesnick 2017-02-26, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-27, 13:48   

Dusić nie dusić temat kończę. Moje ryby nie są inne niż niemieckie ale przynajmniej żyją a nie padają. A pisanie o tasiemcu, że wydalały? Bladego pojęcia nie masz jak można zobaczyć tasiemca. Twoi doradcy i interlokutorzy też. Tylko pod mikroskopem chyba, że określonego gatunki co opisany w dziale. U Ciebie mikroskop nie był w użyciu bo byś napisał. A do tego objawy jak Twoje spod ryby to kilka różności daje w tym woda jaką masz dalej do d. i ten korzeń. No i zasadnicza biologia a to się wiążą ze stresem i ilością żarcia. jakość pomijam bo wystarczy tłuszcz i masz co masz. Zdechłą Ci jedna? Nie to jaki tasiemiec w małej rybie. Ĺťarły tak to jaki tasiemiec w małej rybie. Rada na przyszłość: nie licz na innych licz na siebie i jak chcesz mieć ryby wybieraj sam. Jakie padła inni, gdzie indziej wybierają to na forach macie bez liku.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-27, 13:53   

[quote="Nalesnick"]
większość przestała jeść, a właściwie wszystkie po paru dniach

Tomek[/quote]

no nie przeginaj bo w wątku nie ma o tym wzmianki. Pisałeś, ze żrą wszystko i woda d.. i korzeń fee ale, że po kilku dniach przestały to nie ma nigdzie.

A może wskażesz, gdzie w tym wątku o tym pisałeś w kilka dni po ich nabyciu?
Na brednie są stosowne punkty w REGULAMINIE.

Dusić nie dusić temat kończę. Moje ryby nie są inne niż niemieckie ale przynajmniej żyją a nie padają. A pisanie o tasiemcu, że wydalały? Bladego pojęcia nie masz jak można zobaczyć tasiemca. Twoi doradcy i interlokutorzy też. Tylko pod mikroskopem chyba, że określonego gatunki co opisany w dziale. U Ciebie mikroskop nie był w użyciu bo byś napisał. A do tego objawy jak Twoje spod ryby to kilka różności daje w tym woda jaką masz dalej do d. i ten korzeń. No i zasadnicza biologia a to się wiążą ze stresem i ilością żarcia. jakość pomijam bo wystarczy tłuszcz i masz co masz. Zdechłą Ci jedna? Nie to jaki tasiemiec w małej rybie. Ĺťarły tak to jaki tasiemiec w małej rybie. Rada na przyszłość: nie licz na innych licz na siebie i jak chcesz mieć ryby wybieraj sam. Jakie padła inni, gdzie indziej wybierają to na forach macie bez liku.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-28, 07:24   

Nie napisałem że nie jadły bo nie chciałem robić fermentu. Nie chciałem by ktoś się czepiał, że ryby od Adama a nie jedzą.
A jako że teraz mi już "rybka" i nie mogłem tego dusić w sobie to napisałem jak było.
Ryby ktoś mi wybierał?
A miałeś Ty. Pisałem do Ciebie wiele razy.
Więc teraz nie chowaj głowy w piasek tylko weź to na klatę jak facet.
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-28, 10:56   

Nie ściemniaj, że nie jadły boś fermentu nie chciał robić. Nigdzie nie napisałeś, że nie żarły a na filmach (pomijam g.. wodę i korzeń szukają i pływają po całości) i to chore ryby szukają i żrą? Znaczy fałszywiec jesteś na FORUM :mrgreen:

Co do niby, że ja wybierać miałem to miałeś przyjechać po nie aleś to olał i kto inny Ci łapał.
Pretensje do siebie. Moja klata przywykła do takich podchodów. Ja łapię jak wysyłam a co z resztą to nie moja sprawa. Każdy musi mieć miętka d.. by potem się wzmocnić jak ja w przeszłości. Ani jedna nie padła i pretensje. Ba nawet rosną a jak urosną zależy od Ciebie. Ja Ci korzenia nie będę z akwarium wywalał bo na biologii się znasz. Ryb też Ci nie będę karmił.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-28, 11:43   

Gdyby jadły to nie dawałbym żadnej chemii.
Ale nie będę się z tego tłumaczył skoro Ty byłeś i widziałeś lepiej a mi się zdawało bo nie mam takich "sukcesów" ;)
O wybór prosiłem Cię w kilku pw, ale ktoś już napisał, że gdyby wszystkie były pierwszego sortu to wybór nie miałby aż tak wielkiego znaczenia i nie trafiłyby do mnie takie okazy.
Co do drogi, zaufałem Tobie i Pawłowi. Dla mnie ponad 1000 km to nie jest spacerek.
Tym bardziej że się nie znam i wybierałbyś i tak raczej Ty.
Co dałby mój przyjazd?

Kończę temat bo Ty i tak zawsze masz rację.
U mnie te co zostały są bardzo ok.
Myślę, że kłopoty już za mną.
Pozostał tylko niesmak ale czymś to zapiję i będzie dobrze.
Ostatnio zmieniony przez Nalesnick 2017-02-28, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-28, 11:52   

W 95% przypadków domorośli znafcy daję chemię zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy odpowiednia woda filtry czy wywalenie przykładowo farbującego korzenia. A czym i jak zapijesz to mnie nie interesuje. Najwyżej Ci wątrobę szlag trafi ale od tego to ja nie jestem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2017-02-28, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-28, 16:45   

Adam ryby od ciebie są zajebiste bo sam je miałem i byłem super zadowolony.

ale tu nie wypał i tyle .
odpowiedziałem na twe pytanie gdzie pisał że dawał metro więc ci zacytowałem co napisał autor. I TO JEST DOWÓD ĹťE DAWAŁ I TO ĹťE PO KURACJI LEPIEJ. tak nie badał na oko zrobił ..... i trafił? tylko tyle Adam odpowiedz.- trafił skoro pomogło????????

na co działa metro wiadomo wiec jeśli pomogło to musiały mieć coś na co metro działa i tyle. to nie preparowanie wniosków .

gdyby było by im cos innego to by dalej srały na biało itp..

nie ma co bo jak pisałem i wiem z doświadczenia na forum pewnych racji się nie udowodni.
ale wiem jedno ryby od Adama są OK. też z własnego doświadczenia.
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13