DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Duch amzoński
Autor Wiadomość
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2016-05-31, 21:51   

jurasiga napisał/a:
To ty cztaj ze zrozumieniem pole elektryczne to co to jest twoim zdaniem ? No i twoim zdanie cały czas je wytwarzania tak ?
Ja pier dziu drugi bosaczek rozmnozyl se palety i krzaczek mega z niego się zrobił hahhaahhaha.
Jak poluje w nocy to wytwarza krótki ładunek elektryczny który wraca odbity do niego od ofiary , tak jak u nietoperzy . No ale ty to wiesz bo palety rozmnożyłeś . I to ja się personalnie dopiero.... hahhahahahaahahh Wyjd i nie wracaj boś kolejny co się upokarza na oczach innych

Ps . No ty to jesteś kolejnym przykładem że tam usłyszy a tu klepie , albo się pytasz innych co i jak , nie raz już z tobą tak było hehehheehe a może wy z bosakiem teraz duet tworzycie ?


Po pierwsze nietoperz używa echolokacji a to fala, a u ducha mamy ładunki elektryczne
robisz z siebie większego kretyna niż jesteś, proponuję jak Józio z Ferdydurke

Wyjaśniam
On czyli dych ma na sobie ośrodki wytwarzające ładunki a każdy ładunek elektryczny wytwarza pole wokół siebie a ładunki na rybie są osobliwie rozmieszczone. I jeżeli w pobliżu będzie jakieś inne pole wytworzone przez coś kogoś innego to te dwa pola ducha i kogoś tam, oddziaływują ze sobą i ryba to wyczuwa. Mozna jeszcze dopisać że pomaga mu w tym sposób poruszania się bo jak wiemy :-/ ladunki mogą i przemieszczają się po ciele ryby.
Nie pluje ładunkiem to nie nietoperz

No to KO
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2016-05-31, 22:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-06-01, 08:19   

Dobra niech ci będzie masz mnie przez KO

Ps . Ĺťywi się , jak jest opisane , skorupiakami to czy one wytwarzają też to pole że je wyczówa?
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2016-06-01, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-01, 09:37   

MICHALEK123 napisał/a:

Ktoś tu się spinał aby głupot nie pisać :-P

to do postu Jurasa
jurasiga napisał/a:
Jarek pływają u ludzi te ryby ale nie wiem czy to dobry pomysł , to żeruje w nocy i wydziela że tak to nazwę ładunki elektryczne . Ale jakk chcesz to spróbuj zawsze jakieś doświadczenie , tylko postaraj się porządnie odrobaczyc , zresztą o tym powinieneś wiedzieć 😉


służą one do:
- elektrolokacji i nawigacji w ciemnościach,
- do poszukiwania pokarmu ukrytego w mulistym dnie
- do komunikacji wewnątrzgatunkowej
- każdy ma inny zakres.

MICHALEK123 napisał/a:
No w sumie lepiej marzyć o klękaniu gdy się leży porażony jak to pisałeś ("i wydziela że tak to nazwę ładunki elektryczne") he he klynkoojcie narody przed panem J.
Zobacz w mojej galerii, albo wiesz nie bo Ty wiesz najlepiej co i jak Jureczku niczym Kaszpirowski

Michał a gdzie Juras tak napisał, że rybę razi?
By ostudzić Twe poczynania zostaniesz porażony jednym ostrzeżeniem ale z uwagi na dzień dziecka to Ci daruję. Ale co się odwlecze to nie uciecze.

MICHALEK123 napisał/a:

Po pierwsze nietoperz używa echolokacji a to fala, a u ducha mamy ładunki elektryczne
robisz z siebie większego kretyna niż jesteś, proponuję jak Józio z Ferdydurke

Michał nie ośmieszaj się jak fizyki nie znasz to się nią nie podpieraj. Ładunek elektryczny to też są fale .. dośpiewaj sobie jakie.

Jak jeszcze raz zasadzisz taką ciemnotę na tym FORUM to jutra nie doczekasz.

No i co wyszło: Juras wstał z kolan a TY leżysz na płask i brak Ci tchu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2016-06-01, 10:59   

adamn napisał/a:
Michał nie ośmieszaj się jak fizyki nie znasz to się nią nie podpieraj. Ładunek elektryczny to też są fale .. dośpiewaj sobie jakie.

Jak jeszcze raz zasadzisz taką ciemnotę na tym FORUM to jutra nie doczekasz.

No i co wyszło: Juras wstał z kolan a TY leżysz na płask i brak Ci tchu.
Adam


Ładunek elektryczny to miara oddziaływania między dwoma ciałami. Jest najczęściej wyrażany w Culombach. Może być dodatni i ujemny a jednostka może być także obojętna . Jedno prawo wystarczy Pana C

Chcesz wejść w kwarki leptony i inne lecz ażeby tam dotrzeć należy wpierw fizykę klasyczną opanować a tu widzę ciemnota w tej materii

No i następny położony KO
Adaś może nową elektrostatykę stworzysz próbuj

Tak Adasiu i ""duch wysyła ten ładunek w stronę ofiary on się odbija i wraca do niego"" a jeszcze zapomniałem dodać że duch niczym Admin wie wszystko o przeciwniku czy jest naładowany dodatnio czy ujemnie he he a może obojętny.
"Toż to Nobel za to przysługuje "XD

Adaś brawo Ty
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2016-06-01, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abar 
Abar


Imię: Aleksander
Wiek: 72
Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-06-01, 19:35   

Dzień dobry
Paletki chowają się bardzo dobrze z duchem amazońskim.Dochowałem się 30 cm -go ducha. w 200 l. akwarium.
Pozbyłem się go, bo znikała mi ikra .Jak jest teraz ? też znika.
Pozdrawiam
P.S.
Proszę grzecznie kolegę Jurasa, by nie pisał głupot jak nie wie,ale radzę też bardzo grzecznie ,by popracował nad pisownią, bo się nie da tego spokojnie czytać z takimi błędami.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-01, 20:52   

MICHALEK123 napisał/a:
adamn napisał/a:
Michał nie ośmieszaj się jak fizyki nie znasz to się nią nie podpieraj. Ładunek elektryczny to też są fale .. dośpiewaj sobie jakie.

Jak jeszcze raz zasadzisz taką ciemnotę na tym FORUM to jutra nie doczekasz.

No i co wyszło: Juras wstał z kolan a TY leżysz na płask i brak Ci tchu.
Adam


Ładunek elektryczny to miara oddziaływania między dwoma ciałami. Jest najczęściej wyrażany w Culombach. Może być dodatni i ujemny a jednostka może być także obojętna . Jedno prawo wystarczy Pana C

Chcesz wejść w kwarki leptony i inne lecz ażeby tam dotrzeć należy wpierw fizykę klasyczną opanować a tu widzę ciemnota w tej materii

No i następny położony KO
Adaś może nową elektrostatykę stworzysz próbuj

Tak Adasiu i ""duch wysyła ten ładunek w stronę ofiary on się odbija i wraca do niego"" a jeszcze zapomniałem dodać że duch niczym Admin wie wszystko o przeciwniku czy jest naładowany dodatnio czy ujemnie he he a może obojętny.
"Toż to Nobel za to przysługuje "XD

Adaś brawo Ty

zacytowałem całość by nie być wybiórczym. Michał odsyłam do fizyki i tego co się na świecie od 1785 roku wydarzyło (czasy wspomnianego C..)
Nie mam zamiaru dyskusji prowadzić o kwarkach czy leptonach bo te sa obce temu tematowi. Bardziej Ci polecam analizę:
dualizmu korpuskularno-falowego
Może coś załapiesz.
Ty nawet poprawnie nie potrafisz napisać nazwiska jakim się posiłkujesz no to skąd u Ciebie wymagać FACHOWEJ wiedzy w materii jaką usiłujesz liznąć?
Teraz w skrócie by nie zanudzać.
Pole elektryczne to obszar, w którym działają siły elektryczne.
Pole elektryczne ma następujące właściwości:
- materia występuje w trzech stanach ładunkowych (jakich to chyba każdy wie), które to w pewnej odległości od siebie oddziałują na siebie siłami zależnymi od wzajemnej odległości;
- różne postacie tego oddziaływania "wypełniają" przestrzeń, a nawet mogą się w niej przemieszczać w postaci fali (fali elektromagnetycznej).

Piszesz o statyce? A gdzie w akwarium z rybami co nie są punktowe a w ruchu statyke Ty widzisz? No ale dalej idźma.
Pole elektrostatyczne
"Czysta" postać pola elektrycznego występuje w przypadku, gdy ładunki się nie poruszają. Takie pole nazywane jest polem elektrostatycznym.
i tyczy pojedynczego punktowego ładunku dodatniego i ujemnego. To jest prawo Coulomba.
Prawo to ma zastosowanie dla ładunków punktowych małych jak też sferycznych.
Idźma dalej!
Pole elektromagnetyczne jest właściwością przestrzeni związaną z obecnością ładunków elektrycznych, powodującą, że pomiędzy tymi ładunkami pojawi się pewien szczególny rodzaj oddziaływania.
Prąd elektryczny to uporządkowany ruch ładunków elektrycznych występuje w przewodnikach stałych, ciekłych i gazowych.
W próżni prąd elektryczny może płynąć tylko wtedy, gdy zostaną do próżni "dostarczone" nośniki ładunku elektrycznego.
Najczęściej prąd elektryczny tworzą elektrony swobodne o małej masie
Nośnikami ładunku elektrycznego są:
- w przewodnikach stałych - elektrony;
- w przewodnikach gazowych - elektrony, jony ujemne i jony dodatnie;
- w przewodnikach ciekłych - jony (ujemne i dodatnie);
- w próżni - "wstrzelone" do niej nośniki ładunku - elektrony, jony lub inne cząstki naładowane.

Ponieważ tu mamy wodę, gdzie jony są nośnikami ładunku elektrycznego jaki wytwarza ryba będąca w ruchu (ona i obiekt) bądź to całym ciałem lub tez tak jak tu jego częścią to w zależności od temperatury i mineralizacji wody będziemy mieli fale elektromagnetyczną. No bo chyba każdy wie, że jeszcze jest coś takiego jak pole magnetyczne.
Michał brawo JA no a Ty masz com zapowiadał wcześniej za sianie popeliny i ciemnoty na TYM FORUM. Jak się nie znasz to głosu nie zabieraj bo sobie wstyd robisz.
Skoro uprzedzałem to zgodnie z §3 masz 3 na miesiąc. W Tym czasie doszkolisz się w materii pola elektrycznego jako fali elektromagnetycznej.
Masz K.O. jak znalazł i to bez kontaktu - brawo JA
Co do ładunków elektrycznych to każdy żywy organizm je ma. Ofiara mruka też i dlatego może ją zlokalizować
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-02, 18:41   

Szanowni FORUMOWICZE ponieważ dzisiaj mi jeden już zbanowany zarzucił brak fachowości i zawiłość w temacie dlatego też proszę doczytać mój pierwszy post gdzie delikatnie zasugerowałem tak:

adamn napisał/a:
Michał nie ośmieszaj się jak fizyki nie znasz to się nią nie podpieraj. Ładunek elektryczny to też są fale .. dośpiewaj sobie jakie.

Jak jeszcze raz zasadzisz taką ciemnotę na tym FORUM to jutra nie doczekasz.

No i co wyszło: Juras wstał z kolan a TY leżysz na płask i brak Ci tchu.
Adam

gdyby Michał przyjął na klatę i sam doszukał co i jak nie było by na dziś dwóch z BANAMI (obaj zresztą już nie mogący pisać na FORUM bo byli w czyśćcu). Co potem pisałem miało na celu naprowadzić na właściwe tory dostępne w necie czy też literaturze.
Jak by wpisać w google:
- fala a ładunek elektryczny
- fala ładunku elektrycznego
- fala w polu elektrycznym
- ładunek elektryczny czy jest falą

czy też podobne

to dowie się każdy że ładunek elektryczny to fala .....elektromagnetyczna. O czym napisałem od razu. To wystarczyło poszukać jak radziłem a nie iść w zaparte i skakać mi do oczu. Są strony dla laików średnio wyszkolonych jak też z fizyki wyższej i każdy znajdzie na pytanie i zrozumie co i jak mimo, że wcześniej o tym pisałem. Co do tego, czy duch jest rybą elektryczną i czy wysyła czy tez nie ładunki elektryczne to też polecam google:
- duch ryba elektryczna
- jak ryba elektryczna wytwarza ładunki elektryczne
poczytać o mrukach czy duchach czy innych
każdy znajdzie odpowiedź na to czy jest czy nie jest i czy wysyła i odbiera a nie tylko odbiera jak niektórzy próbowali wcisnąć.
Na drugi raz radzę każdemu zawsze się zastanowić czy to co pisze ma sens a nie jest g.. prawdą. A jak coś napiszę to nie skakać od razu i podważać me umiejętności w dziedzinach bo mam dla WAS za dużo SZACUNKU byście skarmiani byli fałszywymi czy też niesprawdzonymi wiadomościami jakie WAM przekazuje. No i szczytem jest wciskanie mi że coś napisałem jak nie ma tego odzwierciedlonego w mych postach na FORUM. Liczą się FAKTY. Co jest na innych forach mnie nie interesuje i w jaki sposób tam się coś przedstawia też mnie nie interesuje. Tu musicie się starać tak jak ja dla WAS to robię.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
amba 

Imię: jarek
Wiek: 45
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: Woźniczna
Wysłany: 2016-06-02, 18:54   

Adam a ja napisze tak, że choć jestem elektrykiem to w nosie mam definicje zapewne skopiowane z sieci temat tego postu był zupełnie inny, ale czym dłużej przeglądam to forum tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że na tym forum racja jest tylko jedna (twoja). Cenię cię za wiedzę o paletkach, ale jako administrator jesteś tragiczny mimo wieku zachowujesz się jak dziecko. Może i dostanę bana za to ale cóż jakoś to przełknę. Powiem ci tylko jedno to forum TWOJE forum byłoby niczym bez reszty uczestników i pamiętaj "przyjemnie jest być kimś ważnym, ale ważne jest być kimś przyjemnym" Proponuje zakończyć bezsensowną dyskusję.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-02, 19:09   

amba napisał/a:
Adam a ja napisze tak, że choć jestem elektrykiem to w nosie mam definicje zapewne skopiowane z sieci ....

A kto serwował definicję jeśli wolno?
No ale skoro jesteś elektryk to czy ładunek elektryczny to też są fale .... (tak napisałem w pierwszej swej odpowiedzi korygującej). To chyba każdy elektryk wie :idea:
Na koniec
"ważne jest być kimś przyjemnym"
znaczy mam być przyjemny i buble puszczać w sieć jak na innych forach. Potem inni to doczytają i powiedzą ale tam knoty piszą no ale administrator jest przyjemny bo zezwala na ciemnotę i przekłamania.
Jak tak ma FORUM wyglądać to po kiego je zakładałem. Takich fajnych jest cała kupa.
Zastanów się do jutra i napisz jak jest z falą ładunku elektrycznego czy są czy ich nie ma. Ty będziesz wyrocznią.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michal_n 

Imię: Michał
Wiek: 49
Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-05, 22:58   

Cześć

A czy to się czasem nie zaczęło od prostego pytania czy duchy mogą razem z paletkami?

no to może tak:
1. pochodzą z tego samego biotopu więc woda się nada
2. rosną duże ale są agresywne tylko wobec tego co mogą zjeść czyli głównie bezkręgowców, pewnie mogą być groźne dla drobnych ryb typu neony lub narybek ale to nie jest ich główny pokarm.
3. są rybami "elektrycznymi" ale to nie jest węgorz elektryczny. one wytwarzają i rejestrują pole bioelektryczne. coś w rodzaju nietoperzowej echolokacji tylko tu jest elektrolokacja. W jednym miejscu na ciele (symetrycznie po obu stronach) jest narząd produkujący pole a w innym miejscu też symetrycznie jest narząd który je rejestruje. Jesli kształt pola się zmienia względem tego co powinno być gdyby w okolicy nic nie było to ryba wie że coś jest w zasięgu pola. Jakoś przetwarza te informacje i dzięki temu może w ciemnej wodzie, przy braku światła, w osadach dennych znaleźć bezkręgowce.
Te ryby potrzebują specjalistycznych narządów żeby w ogóle zarejestrować te pole elektryczne. Ono jest tak słabe, że naukowcy potrzebują specjalnych rejestratorów. Inne ryby tego pola nie czują bo takich narządów nie mają a jego natężenie jest tak słabe, że nie bardzo ma jak szkodzić na cokolwiek...

a czy je razem trzymać... na paletkach się nie znam ale duchy są bardzo wrażliwe na skład wody, nie wszystkie leki można na nich stosować (nie wolno pochodnych miedzi jeśli dobrze pamiętam). Może to być jakiś kłopot. W biotopie gdzie jest ograniczona liczba "mieszaczy przydennych" dobrze spełniają rolę czyszczącą.

U mnie od półtora roku są w akwarium ze skalarami Manacapuru i jak coś przeżyje aktualną walkę w szpitalniaku to będą też z dyskami.
Bardzo fajne, widowiskowe i ciekawe w obserwacji ryby...

pozdrawiam
Michał
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-06, 20:42   

UWAGA:
jak coś skrobiecie na tym FORUM to się zastanówcie czy kolejnego knota nie sadzicie
michal_n napisał/a:

A czy to się czasem nie zaczęło od prostego pytania czy duchy mogą razem z paletkami?

3. są rybami "elektrycznymi" ale to nie jest węgorz elektryczny. one wytwarzają i rejestrują pole bioelektryczne. coś w rodzaju nietoperzowej echolokacji tylko tu jest elektrolokacja.

zaczęło się od tego


MICHALEK123 napisał/a:


Po pierwsze nietoperz używa echolokacji a to fala, a u ducha mamy ładunki elektryczne
robisz z siebie większego kretyna niż jesteś, proponuję jak Józio z Ferdydurke

Tu knot (pomijam inwektywy z granicy budki z piwem i do tego mieszanie doń Józefa) polegał na rozgraniczeniu, że ładunek elektryczny to nie fala. Jak wiadomo z dotychczasowej dysputy i przepowiedni sewilskiej to też są FALE elektromagnetyczne.
No a teraz dosadziłeś znów o nietoperzu, że podobne. Jakie podobne jak echolokacja to wysyłanie ultradźwięków co się rozchodzą w terenie i bez względu na to co żywe czy też nie wracają do tego co je wysyłał stwarzając mu swego rodzaju mapę.
U mruka jest elektrolokacja a to już różnica jak kiedyś porównywanie dyskowca do skalara.
No i u nas jest to aktywne: znaczy wysyłający i obiekt muszą generować ładunki elektryczne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrolokacja

no i wyjaśnienie o mruku
http://rybyakwariowe.eu/r...tersa-trabonos/

Po kiego drążyć coś co już zostało wyjaśnione i dalej się w kanał wtapiać?

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
AgeOf 

Imię: Izabela
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sty 2015
Posty: 16
Skąd: Lubań
Wysłany: 2016-06-08, 00:06   

No to może ja coś napisze:
Jest tu troszkę przekłamań wprowadzanych przez Adama gdyż na poziomie praw fizyki klasycznej ładunek jest rozpatrywany jako ładunek elementarny,a nie jako fala co tego nie neguje.
Hipotezy dualizmu wysuwano na początku 20 wieku czy tak końcu 19 lecz udowodniono dużo później.
Udowodniono także że prawa tak zwanej fizyki klasycznej są słuszne w każdym przypadku.
Inny przykład to słynna teoria Alberta, która miała obalić prawa starej fizyki z czasem okazało się jednak że tylko je umocniła, gdyż biorąc pod uwagę nowe odkrycia stare okazały się słuszne i potwierdzone .
No i idąc dalej echolokacja była zawsze rozpatrywana jako fala tak na poziomie klasycznym jak i na poziomie relatywistycznym zaś ładunki elektryczne czyli elektrodynamika klasyczna różni się od elektrodynamiki kwantowej i to zasadniczo, ale to raczej nie ten poziom. I tak można to wytłumaczyć .
A jeżeli Adam upierasz się przy falach i opisie zamiast ładunków to wytłumacz mi na podstawie dualizmu korpuskularno-falowego dlaczego pałeczka ebonitowa elektryzuje się in- a szklana in +
Albo dlaczego silnik prądu stałego 12V się obraca zasilany baterią na tej samej podstawie :-/
Przykładów można by mnożyć i mnożyć
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2016-06-08, 09:10   

Przepraszam bardzo, to jest forum traktujące o fizyce kwantowej, czy o hodowli dyskowców? Ktoś się nieostrożnie spytał tylko, czy te ryby można łączyć z dyskowcami i tyle. Wątpię żeby miał ochotę zgłębiać tajniki fizyki konwencjonalnej i kwantowej. Nam wystarczy obserwacja w skali makro, doświadczenie, obserwacja, czy inna wiedza. Według mnie przy odpowiednio dużym akwarium i wystroju zapewniającym odpowiednie warunki środowiskowe nic nie stoi na przeszkodzie żeby obydwa gatunki żyły w zgodzie, tym bardziej, że jest sporo przykładów takiego mariażu. Drugiej strony wiem, że w przyrodzie nie ma czegoś takiego jak uniwersalna prawda, każdy świat jaki tworzymy w akwarium jest na tyle różny, że wszelkie porady będą tyko najbardziej prawdopodobne ale nigdy ostateczne.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-08, 21:17   

AgeOf napisał/a:
No to może ja coś napisze:
Jest tu troszkę przekłamań wprowadzanych przez Adama gdyż na poziomie praw fizyki klasycznej ładunek jest rozpatrywany jako ładunek elementarny,a nie jako fala co tego nie neguje.

Kochanieńka tu wciskasz nam brednie bo (napiszę czytelnie dla laika):
- fizyka klasyczna to dość duże masy i małe prędkości ładunków
- duch jak by to stosować zdechł by z głodu bo zanim bu do niego wrócił ładunek elektryczny to ofiary by dawno nie było tam, gdzie była w momencie wyładowania
- tu mamy prędkości na miarę potrzeb prawie jak prędkości światła (jak w gniazdku, gdzie elektrownia jest dziesiątki kilometrów od nas - tam włączają sieć a nas kopie prąd jak druty w łapach trzymamy).
- tu małe masy a duuu..że prędkości (gdy duch wydzieli ładunek elektryczny ten przebiega w środowisku wodnym, gdzie ten w zmiennym polu magnetycznym ziemi dobiega do obiektu w postaci fali elektromagnetycznej i po rozpoznaniu czynnym wraca do wysyłajacego) ten zjada ofiarę

Proszę doczytać moje wcześniejsze posty w temacie, gdzie nawet słowem nie napisałem czy duch się nada do dysków czy nie nada. Mnie chodzi o
MICHALEK123 napisał/a:


Po pierwsze nietoperz używa echolokacji a to fala, a u ducha mamy ładunki elektryczne
robisz z siebie większego kretyna niż jesteś, proponuję jak Józio z Ferdydurke

gdzie zaserwowano nie ten kierunek rozumowania. No i Marcin uczy Marcina.
Jak udowodniono w toku wcześniejszym ładunek elektryczny w naszym przypadku też będzie jako fala elektromagnetyczna. Tego nawet Sewilla nie podważyła.
Gdyby było inaczej to duch cały czas by pływał głodny i z głodu by padł.

ratafia napisał/a:
Przepraszam bardzo, to jest forum traktujące o fizyce kwantowej,.

No Kaśka nie osłabiaj mnie Ty taka zawsze zasadnicza takie cosik serwujesz?
To ja pisałem o fizyce kwantowej? Patrzaj mój pierwszy post.
Takie cosik znawca nad znawcami WAM serwował ale nie ja.

MICHALEK123 napisał/a:

Chcesz wejść w kwarki leptony i inne lecz ażeby tam dotrzeć należy wpierw fizykę klasyczną opanować a tu widzę ciemnota w tej materii



Na tym proponuję skończyć wywody by się dalej nie pogrążać w nicość.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-06-09, 04:09   

Pomijając już tą "elektryczność" u tej ryby, to Juras przedstawił jeszcze jeden moim zdaniem trafny powód, dla którego paletki z duchem mogą czuć się dość nieswojo. Mianowicie to duch żeruje w nocy, a dyski lubią sobie nocą pokimać. Z uwagi na to, że dysk jest rybą, która potrafi się spłoszyć (nawet zdrowa, dorosła i w pełni wigoru). Taki duch, jak podrośnie do niemałych rozmiarów i nocą trąci nie tak jak powinien naszego dyskowca to ten czasem może ze sporą prędkością zatrzymać się na szybie, a wtedy możemy mieć "flądrę" o poranku.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13