DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Woda dla Paletek
Autor Wiadomość
frasunek30 
frasunek30

Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 24
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-02-25, 12:20   Woda dla Paletek

Witam serdecznie dziś kolega zrobił testy wody w moim domu z kranu i oto takie wyszły parametry. Czy w takich parametrach mogę trzymać paletki??? Oczywiście naczytałem się trochę i KH i GH za duże raczej jest ale jak dojdą korzenie liście dębu szyszki olchy i torf do filtra to powinno się parametrowo pozmieniać. Nie chce zabawy w filtr RO bo nie mam weny na to i czasu na cedzenie wody :) taki leniuszek :) Proszę o radę i pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam forumowiczów.

PH-7,5
KH-8
GH-12
NO2-1,6
NO3-0,5
FE-0,05
PO4-0,02
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-02-25, 12:54   

raczej nie można. to znaczy można ale z jakim to skutkiem będzie to ciężko określić. ph musi byc 6,8
i NO2 -0
jak jesteś leniuszek kup sobie gupiki.
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-25, 12:57   

Możesz że spokojem je tam zapanować . tylko przy ewentualnym leczeniu będzie problem . Adam teraz też coś tam na kranowicie ,betonie , jedzie . Kolegą Więcek też wychowywał swoje na kranowicie . a no2 się nie przejmuje
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
frasunek30 
frasunek30

Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 24
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-02-25, 13:45   

No właśnie Więcek też na kranówie swoje chował bez żadnych udziwnień ale teraz ciężko z nim się skontaktować bo w DE przesiaduje łobuz jeden. Ciekaw jestem jak mi zbije parametry w 240tce szyszka olchy korzenie i liście dębu oraz torf w filtrze
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-02-25, 13:48   

Spokojnie podejdz do tematu.Ja mam podobne parametry a jak wyglądają moje ryby od Adama możesz zobaczyć u mnie na zdjęciach.Wodę musisz potraktować kwasem i pilnować ph.ważne aby było poniżej 7-które z czasem się ustabilizuje,szyszki tak ale liście odradzam z czasem gniją i syf w akwarium.I tyle przecież od razu nie będziesz brał się za rozmnażanie palet bo wtedy raczej potrzebna miękka woda ,choć nie zawsze.
i do dzieła nie taki diabeł straszny
Szykuj akwa - na początek czyste szkło,kup palety najlepiej z Wrocławskiej piwnicy a za jakiś czas pokażesz nam do czego doszedłes
_________________
Duduś
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-25, 13:52   

A to akwarium zasypiesz tymi szyszkami lisciami i dolejesz tylko wodę ? Bo jeśli tylko tak jak powinno być to nic za bardzo ci sie nie zmieni oprucz garbników i szybszego oddechu u palet
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-02-25, 13:55   

Juras ma racje może na początek poczytaj co o przygotowaniu akwa i hodowli palet napisane na tym forum tam dużo praktycznych podpowiedzi
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-25, 15:02   

kwas fosforowy i starczy w założeniu, że ryby zdrowe na starcie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-25, 18:00   

Z kwasem fosforowym lub solnym uważaj jak będziesz dodawał do akwa z rybami , a jeśli jeszcze nie masz tam ryb to zakwaś poczekaj dobę zmierz , jak za mało to znowu troszku i tak w kółko do puki nie uzyskasz odpowiedniej wartości Ph . Tylko pamiętaj nie kombinuj tego z rybami w zbiorniku . Jak już uzyskasz to co cię interesuje w zbiorniku to uszykuj sobie beczkę do podmian i tam działaj . Tylko nie zapomnij że odczyt prawidłowy będziesz miał po dobie napowietrzania tej wody . Torf z filtra sobie odpuść nie jest to dobry pomysł przy paletach , możesz więcej szkód im narobić jak pożytku .
Gąbki jakiś wkład <keramzyt czy coś innego i starczy .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
frasunek30 
frasunek30

Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 24
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-02-26, 10:20   

jurasiga napisał/a:
A to akwarium zasypiesz tymi szyszkami lisciami i dolejesz tylko wodę ? Bo jeśli tylko tak jak powinno być to nic za bardzo ci sie nie zmieni oprucz garbników i szybszego oddechu u palet

Więc tak akwarium jest 240L w nim będzie piasek kwarcowy już zakupiony przetestowany kwaskiem i octem i jest ok. Szyszki i liscie chciałem dać do ozdoby bo i korzenie tez będą z akwarium starego wystroju i wody nie barwią już :( więc chyba ok choć chciałem taka lekom herbatkę mieć ale szyszki swoje zrobią mam nadzieję.
 
 
frasunek30 
frasunek30

Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 24
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-02-26, 10:25   

jurasiga napisał/a:
Z kwasem fosforowym lub solnym uważaj jak będziesz dodawał do akwa z rybami , a jeśli jeszcze nie masz tam ryb to zakwaś poczekaj dobę zmierz , jak za mało to znowu troszku i tak w kółko do puki nie uzyskasz odpowiedniej wartości Ph . Tylko pamiętaj nie kombinuj tego z rybami w zbiorniku . Jak już uzyskasz to co cię interesuje w zbiorniku to uszykuj sobie beczkę do podmian i tam działaj . Tylko nie zapomnij że odczyt prawidłowy będziesz miał po dobie napowietrzania tej wody . Torf z filtra sobie odpuść nie jest to dobry pomysł przy paletach , możesz więcej szkód im narobić jak pożytku .
Gąbki jakiś wkład <keramzyt czy coś innego i starczy .

Wode właśnie chce uszykować do podmian by była ok i stopniowo dojść do celu takiego jakie powinny mieć paletki nie chodzi mi o rozmnażanie ale o to by było im fajnie u mnie i cieszyły moje oko :) a filtr mam Hydor External Professional 450 i sprawuje się elegancko i tak sobie myślałem o takim wkładnie w nim •wkład ceramiczny•wkład gąbkowy•biała włóknina filtracyjna PLUS TORF WŁUKNISTY gdzieś tam upchnąć :)
 
 
ZBIGNIEW 
PALETKA

Imię: ZBIGNIEW
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Środa wielkopolska
Wysłany: 2016-06-09, 07:44   

Witam serdecznie, woda zrobiła mi się biała prawdopodobnie pierwotniaki jak długo ma być zaćiemnione akwarium wiem na tyle że aż znikną i woda się wyklaruję,nie mam lampy uv.
 
 
kamilo 
Nowy, Stary

Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2016
Posty: 16
Skąd: Szczytna
Wysłany: 2016-06-09, 09:47   

Witam podczepię się do tematu, mam no2 - 0,4 -0,5 , ph 7 po zakwaszeniu, ze studni wychodzi koło 8 bardzo twarda, kh 3-4 Gh- 11 ,temp 28 , paletki młodziutkie nowi mieszkańcy ( 4 szt.) dwie aktywne pobierające pokarm i pływające następne dwie z innego źródła troszkę płochliwe i pobierające pokarm ale nie za bardzo im to idzie, wszystkie 4 sztuki bardzo szybki oddech, akwa 200litrów rośliny, korzenie, piasek, mieszkańcy; ramirezki , glonojady kirysy, kilka tetr. zbiornik chodzi około 1.5 roku , miesiąc temu gruntowne czyszczenia kubełka.
Chciałem zrobić kąpiel w soli , czyli do ogólnego a dyski wykąpać we wiadrze z solą ale nie mogę znaleźć na forum jakie proporcje tej soli podać.

Tak wiem na dzień dobry zrobiłem babola i nie dałem do sterylniaka na kwarantanne tylko od razu do ogólnego, no ale juz na rozrabiałem to teraz muszę jakoś to wyprostować, proszę o wskazówki.
Ostatnio zmieniony przez kamilo 2016-06-09, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-06-09, 12:54   

kamilo napisał/a:
no2 - 0,4 -0,5 ,

Masz wysokie NO2 dlatego mogą być płochliwe . Ostatnio walczyłem przez miesiąc z bardzo wysokim NO 2 brakowało skali ale ryby to bardzo dobrze zniosły. A co chcesz leczyć solą?.
Mogłeś strzelić sobie w kolano na dzień dobry wpuszczając od razu, ale czas pokaże , na początek zacząłbym od wody a później szukałbym innych przyczyn.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez witek112 2016-06-09, 13:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kamilo 
Nowy, Stary

Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2016
Posty: 16
Skąd: Szczytna
Wysłany: 2016-06-09, 22:07   

A co chcesz leczyć solą?.
Myślałem o przywrach.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11