DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania na które , nie znalazłem odpowiedzi .
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-12, 19:04   

A Ty o czym pisałeś?
ReevengeR napisał/a:
Perhydrol

a to czysty składnik różniący się stężeniem co dla nas nie ma znaczenia bo łapy i tak zeżre.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-02-12, 19:59   

A "moczem"fakt można odkazić - tylko na ile nie wiadomo ,tak robili nasi dziadowie i pomagało a czy nam i teraz -hi....w dobie takiej globalizacji. A perhydrol pamiętam lata 60 siora tym utleniała na biało włosy i popalanie sportów od dziadka z paczki miał zapalniczkę jeszcze z łuski pamiętającą TAMTE CZASY kiedyś poprosił mnie abym napełni ją rozpuszczalnikiem i pomyliłem zapamiętałem do dzisiaj i omijam go szerokim łukiem - ale to tylko takie moje dywagacje,kiedy to było - wtedy z Pilicy piłem wodę i do dzisiaj jakoś dożyłem a ryby w słoikach próbowałem trzymać-tak trzymać nie hodować
_________________
Duduś
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2016-02-12, 20:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Andrzej66 

Imię: Andrzej
Wiek: 57
Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 13
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2016-02-14, 16:10   

Kolejne pytanie na które , nie znalazłem odpowiedzi .

Akwarium do "tuczu" w przyszłości tarliskowe lub hospital .
Zakładam akwarium 160 litrowe bez podłoża i ozdóbek .
Będzie w nim pływało załóżmy 15 sztuk 6cm podrostków .
Podrostki będą dość intensywnie karmione x 8 sercem wołowym .
Wymiana wody 20 litrów dziennie .
Mam 2 sztuki filtr gąbkowy typu delfin .
Czyli 4 sztuki dużych gąbek .
Gąbki będą płukane przemiennie co 2 dni ( woda z akwarium ) .

Pytanie : czy zostawić taką filtrację .

Czy zainwestować w filtr zewnętrzny np. NFC-600/800 .
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-15, 12:16   

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=278
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Andrzej66 

Imię: Andrzej
Wiek: 57
Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 13
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2016-04-06, 14:52   

Dotyczy zakupu paletek ... Wyczytałem na sąsiednim forum takie stwierdzenie znanego hodowcy :

"że wiciowce są nieodłączną zmorą tych ryb bez względu skąd pochodzą. "

Czyli stwierdzenie <czystych ryb> jest nieprawdą ...a prawdą jest że każda ryba ma w sobie wiciowce ?
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2016-04-06, 17:34   

Andrzej66 napisał/a:
Dotyczy zakupu paletek ... Wyczytałem na sąsiednim forum takie stwierdzenie znanego hodowcy :

"że wiciowce są nieodłączną zmorą tych ryb bez względu skąd pochodzą. "

Czyli stwierdzenie <czystych ryb> jest nieprawdą ...a prawdą jest że każda ryba ma w sobie wiciowce ?

Tak każda w sobie ma wiciowce, nawet są w narybku

Cytat:
Kolejne pytanie na które , nie znalazłem odpowiedzi .

Akwarium do "tuczu" w przyszłości tarliskowe lub hospital .
Zakładam akwarium 160 litrowe bez podłoża i ozdóbek .
Będzie w nim pływało załóżmy 15 sztuk 6cm podrostków .
Podrostki będą dość intensywnie karmione x 8 sercem wołowym .
Wymiana wody 20 litrów dziennie .
Mam 2 sztuki filtr gąbkowy typu delfin .
Czyli 4 sztuki dużych gąbek .
Gąbki będą płukane przemiennie co 2 dni ( woda z akwarium ) .

Pytanie : czy zostawić taką filtrację .

Czy zainwestować w filtr zewnętrzny np. NFC-600/800 .

Ja bym tobie radził zewnętrzny i gąbka jako prefiltr oraz jeden mocny mechanik

I co dnia czyścić dno z nieczystości a podmiany większe jak PH będzie spadało, np poniżej 5,5
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-04-06, 18:22   

MICHALEK123 napisał/a:
Tak każda w sobie ma wiciowce, nawet są w narybku


Co Ty teraz pieprzysz , przeczytałeś wypowiedź jednego hodowcy i jak mały dzieciak latasz i pleciesz wszystkim to co gość w samoobronie napisał , bo co miał napisać jak ryby sprzedawał przed drugą turą kuracji i zataił to .
Michał na drugi raz czytaj wszystko od początku a później wyciągaj wnioski oki
Kupiłem ryby od Adama i śladu nie było po nich więc są czyste

Andrzej66 napisał/a:
Akwarium do "tuczu" w przyszłości tarliskowe lub hospital .
Zakładam akwarium 160 litrowe bez podłoża i ozdóbek .
Będzie w nim pływało załóżmy 15 sztuk 6cm podrostków .
Podrostki będą dość intensywnie karmione x 8 sercem wołowym .
Wymiana wody 20 litrów dziennie .
Mam 2 sztuki filtr gąbkowy typu delfin .
Czyli 4 sztuki dużych gąbek .
Gąbki będą płukane przemiennie co 2 dni ( woda z akwarium ) .

Pytanie : czy zostawić taką filtrację .

Czy zainwestować w filtr zewnętrzny np. NFC-600/800 .


Starczy ci w zupełności ta filtracja .
Podmiany rów większe bo po 20 L co drugi dzień nic nie da .
Ja bym robił 60-80 raz w tygodniu lub od potrzeb ,przy spadku ph
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
kalop 

Imię: Arkadiusz
Wiek: 47
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 131
Skąd: Jaroslaw/Okreglik
Wysłany: 2016-04-06, 18:23   

MICHALEK123 napisał/a:
Tak każda w sobie ma wiciowce, nawet są w narybku

jestes pewien tego co piszesz? :?:
_________________
Niedoświadczony w leczeniu Paletek
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 191
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2016-04-06, 19:35   

Jeśli występują w wodociągu to i w .....
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-06, 21:11   

wiciowce to organizmy co do napędu swego używają wici w różnych częściach ciała umiejscowionych.
Dla ryb szkodliwe są:
- heksamita;
- spironukleus;
- oktomitoza;
- protoopalina.
Jak ryba ma wiciowce w/w to po czasie pada jak kawka. Jak w ikrze są to małe padają na stożku. Jak się zarażą od starych to podają w miesiąc dwa. Zmień informatora bo takich głupot dawno nie słyszałem. I nie serwuj tu bzdetów z innego forum. Może informacje masz od znamienitego hodowcy co na swej stronie internetowej pisze o nicieniach wytwarzających poza organizmem ryby cysty?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2016-04-06, 23:07   

jurasiga napisał/a:
Co Ty teraz pieprzysz , przeczytałeś wypowiedź jednego hodowcy i jak mały dzieciak latasz i pleciesz wszystkim to co gość w samoobronie napisał , bo co miał napisać jak ryby sprzedawał przed drugą turą kuracji i zataił to .
Michał na drugi raz czytaj wszystko od początku a później wyciągaj wnioski oki
Kupiłem ryby od Adama i śladu nie było po nich więc są czyste


Wiciowce oraz ich cysty (dopisze w różnych ilościach) są i będą w każdej rybie i nie podlega to żadnej wątpliwości. Nawet Wy tego nie zmienicie.

I nie interesuje mnie czy gość leczył czy nie i co ma, czy czego na stronie nie ma, napisał po prostu prawdę że nie da się ich pozbyć jak przywr czy nicieni itp, należy nauczyć się kiedy reagować.
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2016-04-06, 23:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-07, 18:46   

MICHALEK123 napisał/a:
[
Wiciowce oraz ich cysty (dopisze w różnych ilościach) są i będą w każdej rybie i nie podlega to żadnej wątpliwości. Nawet Wy tego nie zmienicie.

I nie interesuje mnie czy gość leczył czy nie i co ma, czy czego na stronie nie ma, napisał po prostu prawdę że nie da się ich pozbyć jak przywr czy nicieni itp, należy nauczyć się kiedy reagować.


prawda dzieli się na świntą prawdę, tyz prawdę i g.. prawdę. W tym przypadku jest to G.... prawda prze duże G.
Michał powiedz nazwisko znamienitego hodowcy coś jego słowa tu przytoczył bo skoro on może wciskać ryby z wiciowcami i potem się wypinać na kupującego w/w stwierdzeniem to czemu kupując od innych ma się od nich wymagać? Dawaj namiary i miejsce w necie nawet ze stroną z innych forów co byśmy wspólnie jego odkrycie rozpropagowali na świecie. Przecie to przełom w trzymaniu nie dyskowców a ryb wszelakich w tym hodowlanych. Cale 80 lat doświadczeń akwarystycznych w jednym momencie zostało obalona przez znamienitego hodowce ..... tu wstawić jego nazisko i namiar na hodowlę ... co wie, że NIC nie wie bo las wokoło i pod nogami kilka metrów mułu. Ciekawe jaki tytuł naukowy gość ma bo Ci co wcześniej opisali jak zwalczać w/w gady teraz muszą owe tytuły mu chyba pozwracać. Ba gdyby to tyczyło naszego kraju ale to tyczy całego świata. Ale będzie wielki odkrywca niemożliwości wyleczenia ryby z wiciowców bo mają i już i nikt tego nie zmieni.

dawaj FAKTY z namiarem a wtedy uchronisz się przed ciemnotą i zacofaniem uwstecznionym do granic absurdu.
No chyba, że opiera się na metodach jakie w latach 70 były stosowane do ryb z odłowu:
250 mg metro na 100 litrów wody prze 3 dni. :mrgreen:

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2016-04-10, 22:47   

Jak na razie to piszesz nie merytorycznie a, ad personam ale co tam niech będzie.
Podaj mi proszę Tych znakomitych z dziedziny, którzy napisali iż całkowite pozbycie się wiciowców i ich cyst w czasie z ryby jest możliwe. Przytocz proszę publikacje lub jej tytuł, albo artykuł no i autora, który tak napisał oczywiście język nie ma za bardzo znaczenia, najlepiej by było na jakimś poziomie jak piszesz wybitnym . Tylko nie pisz że Ty to wiesz bo masz naście lat praktyki i to jest prawda najprawdziwsza. Bo w to to wiara słabnie.
Co do innych kupowaniu i sprzedawaniu to mnie nie za bardzo interesują.
Ja kupowałem ryby od Ciebie w galerii są, większość wybierałeś Ty ja tylko czerwone jakieś dwa lata temu jak zaczynałem . Resztę to Twoja ręka wybierała, nie myśl, że mam jakieś pretensje, bo nie mam mogę Tobie za lekcje, jakich ryb nie należy kupować jedynie podziękować.
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-11, 20:11   

Chyba Ci się rzędy wielkości pomerdały bym Ci coś podawał na tacy. Jak Ty wstawisz namiar na wspomnianego wykropkowanego (przecie ja i inni chcą wiedzieć kto to taki) to ja też to zrobię z namiarami i publikacjami. Gdyby ten bełkot miał racje bytu i była to świnta prawda a nie g.. prawda to wtedy każdy film z odchodów czy wnętrzności ryb w czasie sekcji by był nawalony wiciowcami a jak wiemy tak nie jest. I to nie na tym FORUM a w całym świecie. Fakt z niektórych przechowali ryb każdy tak wygląda.
Zresztą jak pozbyć się wiciowców macie na FORUM napisane. A, że ktoś leniwy to ma co ma. O jednym należy pamiętać: w ogólnym się tego nie da przeprowadzić jak tez zdezynfekować rośliny na cacy. W książce wszystko będzie na tacy podane dla tych co chcą coś się dowiedzieć a nie, że wiedzą, że nic nie wiedzą.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-11, 21:18   

Adaś jak chcesz to ja Ci mogę powiedzieć kto tak mówił, że wiciowce zawsze będą :mrgreen:

A zresztą powiem Ci od razu.

Sam tak mówiłeś, jak chcesz to Ci zaraz świadków ściągnę. Nawet polecałeś co miesiąc podawać przez 3 dni metro do żarcia. I to nie jednej osobie :mrgreen:

Adaś co Ty się znowu kłócisz, przecież nawet na czacie dałeś się podpuścić i potwierdziłeś, że w wodzie z kranu są.

Na prawdę, są lepsze tematy do kłótni. Np gołębniki etc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11