DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Brązowy glon
Autor Wiadomość
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2014-01-04, 20:47   

multi napisał/a:
przy tak niskim P nie wiem? to chyba tylko echinodorus ruszy bo już staurogyne sp potrzebuje w słupie wody koło 10pp


Echinodorus większość pierwiastków czerpie z podłoża, słup wody mało co go interesuje...

multi napisał/a:
6500 k oczywiście pięknie podkreśla zieleń też świeciłem ale w przeciwieństwie do Ciebie glon właził na ziele i szkło dość szybko


Tu nie chodzi o podkreślanie zieleni, gdy zrobiłem roszadę ze świetlówkami i powkładałem 6 różnych o rospiętości barwowej od 2800 K do 10000 K rośliny już tak nie rosły...
Spróbuj utrzymać takie stosunki pierwiastkó do Siebie, a przy słabszym oświetleniu azot nie 10 a nawet na poziomie 5 i do niego odpowiednio resztę, minimalnie mikro i żelazo to zobaczysz że problemy z glonami znikną (nie mówie o krasnorostach, okrzemkach czy brunatnicach bo one rządzą się trochę inną zasadą).

Adam zapewne robisz duże podmiany, więc o nazbieraniu się DOC nie może być mowy, czy krasnorosty występują Ci w miejscach gdzie masz większy ruch wody np przy wypływie z filtra czy ogólnie po całości?
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-01-04, 21:34   

jak mają się do tego szyby i korzenie ja mam ponad 7000k i co teraz mam zrobić
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2014-01-05, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-01-04, 22:11   

Mapet napisał/a:
multi napisał/a:
przy tak niskim P nie wiem? to chyba tylko echinodorus ruszy bo już staurogyne sp potrzebuje w słupie wody koło 10pp


Echinodorus większość pierwiastków czerpie z podłoża, słup wody mało co go interesuje...

multi napisał/a:
6500 k oczywiście pięknie podkreśla zieleń też świeciłem ale w przeciwieństwie do Ciebie glon właził na ziele i szkło dość szybko


Tu nie chodzi o podkreślanie zieleni, gdy zrobiłem roszadę ze świetlówkami i powkładałem 6 różnych o rospiętości barwowej od 2800 K do 10000 K rośliny już tak nie rosły...
Spróbuj utrzymać takie stosunki pierwiastkó do Siebie, a przy słabszym oświetleniu azot nie 10 a nawet na poziomie 5 i do niego odpowiednio resztę, minimalnie mikro i żelazo to zobaczysz że problemy z glonami znikną (nie mówie o krasnorostach, okrzemkach czy brunatnicach bo one rządzą się trochę inną zasadą).

Adam zapewne robisz duże podmiany, więc o nazbieraniu się DOC nie może być mowy, czy krasnorosty występują Ci w miejscach gdzie masz większy ruch wody np przy wypływie z filtra czy ogólnie po całości?


krasnorosty to mam już dawno na korzeniach i starych liściach anubiasów i żabienic
Tak podmiany duże robię choć na takie 450l to JBL1501 to chyba za mały :(
Pewnie DOC wysokie :(

 
 
 
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2014-01-04, 23:16   

adam1977 napisał/a:
JBL1501 to chyba za mały

To masz odpowiedź na krasnale.
Podmianami zbijasz DOC, ale nie masz ustablilizowanego akwarium.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-01-08, 15:48   

Jak mówiłem tak zrobiłem - podziałałem kwaskiem cytrynowym na glona :-)
według tego przepisu:
http://akwarystyka.terras...kiem-cytrynowym
dałem 100g na 10 litrów wody i zamoczyłem w tym korzeń (ten z akwarium)
Niestety nic mi to nie dało - ani krasne ani brunatne nie odpuściły :-( może za małe stężenie kwasku ?
więc dzisiaj aby poprawić DOC wyczyściłem filtry i dałem żeolit do kubła
Coś szybko rosnącego jeszcze bym potrzebował na taflę wody - :-(
Ostatnio zmieniony przez adam1977 2014-01-08, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-01-08, 15:53   

Na tafle możesz puścić ceratę ;-)

A na krasne dobra jest woda utleniona , spryskaj nią krasne potrzymaj kilka minut i spłucz wszystko pod prysznicem . Krasne powinny sie porobić bordowe i odpuścić . Co do brunatnic to nadal nie wiem jak się ich pozbyć
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-01-08, 16:56   

jurasiga napisał/a:
Na tafle możesz puścić ceratę ;-)

A na krasne dobra jest woda utleniona , spryskaj nią krasne potrzymaj kilka minut i spłucz wszystko pod prysznicem . Krasne powinny sie porobić bordowe i odpuścić . Co do brunatnic to nadal nie wiem jak się ich pozbyć


A nie padnie anubias od wody utlenionej ??
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-01-08, 17:29   

adam1977 napisał/a:
A nie padnie anubias od wody utlenionej ??


Nie powinien ;-)
Spróbuj na jednym a jak sie uda to na innych . Ja robiłem i mi nie padły ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2014-01-08, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2014-01-09, 02:29   

adam1977 napisał/a:
Coś szybko rosnącego jeszcze bym potrzebował na taflę wody - :-(


Tym także ograniczysz ilość światła... więc brunatnic się tak nie pozbędziesz.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-01-25, 10:55   

Witajcie Człowieki

a więc tak , mój problem z glonem znikł praktycznie samoczynnie a co zrobiłem hmmm sam nie wiem który z moich ruchów był decydujący o tym .
Jakieś 3 tygodnie no może 4 temu odłączyłem beczkę a do akwarium wpakowałem wielką gąbkę z głowicą , woda zrobiła mi się mleczna po odłączeniu beczki i trwało to aż do praktycznie wtorku tego tygodnia , po czym woda z powrotem zrobiła się klarowna .
Zapodałem też jakiś czas temu ceratę od Gienka która po odchorowaniu zaczęła sie prawidłowo rozwijać i teraz jest tak że wywalam ją do kibla .
W tej chwili nie ma śladu jak na razie po brązowym glonie , no i jakimkolwiek glonie . Nie wiem więc co było powodem ustąpienia czy wyłączenie beczki czy rozrost ceraty . Przy czym lotosy też zaczęły mi sie rozrastać , może to przez ograniczenie światła przez ceratę a może przez zredukowanie przez nia NO3 .
Tak czy siak tyko te dwie rzeczy sie zmieniły w mym akwarium i problem znikł , z czego jestem zadowolony , tak samo jak z ryb które u mnie pływają i słabo rosną :mrgreen: ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-01-25, 15:42   

Juras chętnie przyjmę ceraty jak masz za dużo - jakoś nikt nie chce się podzielić (oczywiście zapłacę)
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-01-25, 15:46   

Adam wyślę ci ale na twoją odpowiedzialność , dziś wpada koleszka po nadmiar ale jak tylko sie rozrośnie to ci wysyłam . Ta roslina jest bardzo krucha i może nie wytrzymac transportu , kiedyś mi marek wysłał i doszła sałatka nic nie ocalało , więc na twoją odpowiedzialność poleci , no i oczywiście jak się ociepli
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-01-25, 15:48   

Spoko :)
Czekam na info jak by co :-)
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-01-26, 10:33   

Zauważyłem że przy okazji zniknięcia glonu znikły mi z akwarium małżoraczki , a wypławki zostały bardzo zredukowanie , nie wiem czego to zasługa . Zostało jeszcze to w podłożu czyli Tubifex no i wieloszczety ale jak by znikły wcale bym sie nie zdziwił ani nie pogniewał na ten fakt ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-02-03, 13:01   

Dzisiejsze testy:
FE-0,5
PO4-5- tego zawsze dużo mam
NO3-80- tego też dużo zawsze :-(
NH3-0
PH-6,8
Dołożyłem 1x54 GroLux i brunatnice zniknęły :-)
Jednak nadal są krasnorosty :-(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12