DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium roślinne
Autor Wiadomość
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 66
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-01-09, 10:25   Akwarium roślinne

- wielkość zbiornika w litrach: 200 l. netto

- wymiary zbiornika: 90x55x45 cm

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: w tym wydaniu od listopada 2013r.

- sposób przygotowania wody do zbiornika: mieszanka ro i kran w proporcjach 1/2

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: kH 3, GH 6, pH 5,5

- częstotliwość podmian wody: raz na tydzień ok 10 %

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: żwirek o granulacji 1-1,5 mm

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: korzeń z mikrozorium

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: w akwarium pływa 6 dysków o aktywności, której im zazdroszczę

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): lotosy 2 szt. niskie kryptokorynki

- rodzaj filtracji, jaka i ile: filtr kubełkowy Fluwal 306, wewnętrzny Aquel Fan 1.

- rodzaj wkładów filtracyjnych: ceramika, gąbki

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: grzała z termostatem podłączona do drugiego termostatu (tak dla bezpieczeństwa)

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: oświetlenie dzienne T5 przez 9 godz., zmierzchowe taśma led (biała zimna 2 szt. + niebieska, nocne taśma led niebieska.

- sposób i rodzaj karmienia: serce wołowe w miksie ze szpinakiem, papryką, lnem mielonym, solowiec w dorosłej postaci, granulat Tetra.

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie):

- zdjęcie całego zbiornika:

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: porażka to klapa po podmianie wody a sukcesy to dobre samopoczucie i częste tarła ryb.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-01-09, 14:53   

Ja się trochę poczepiam :P
Po 1 Fakt rośliny są w akwarium ale czy jest to akwarium roślinne? Hmm wg mnie nie a raczej ogólno dekoracyjne.
2 Szkoda że nie ma zdjęcia całego akwarium a same takie "ucinane"
3 Generalnie ryby nie tragiczne ale wg tego co widać na zdjęciach to wielkie nie porosły, mają duże oczy i jeśli chodzi o LSS/ Erupcje to jakoś nie bardzo kształtne, najlepsza ryba to wg mnie pigeon pod każdym względem.
4 Jeśli akwarium cieszy właściciela to gratuluje bo generalnie na żywo powinno robić pozytywne wrażenie ;-)
 
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-09, 20:58   

Nie sposób sie nie zgodzić z kolegą .. do akwarium roślinnego to mu daleko jeszcze i to bardzo daleko.. zjecie całości tez by sie przydało, a rybki spoko całkiem no może po za diamondami które sa trochę wyścigowe.. z reszta zupełnie jak u mnie .. :D
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-09, 22:08   

Mnie tam zawsze bawiły zapędy ludzkiej natury do szufladkowania wszystkiego w czambuł np. akwa roślinne - raczej dekoracyjne, prawdziwy - nieprawdziwy akwarysta , modelarz , filatelista i.t.d i.t.p ;-) '
porlock napisał/a:
trochę wyścigowe.

Do wyścigowych to im daleko jeszcze , przeciętne ryby , tyle.
pozdro...
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-01-09, 23:09   

Gienku a Ty siebie nie uważasz za akwarystę? Jeśli nim jesteś to już masz jedną szufladkę ;-) Każdy ma takich szufladek raczej wiele, mnie precyzyjne szufladkowanie od - do i ani "centa" dalej może średnio pasuje, ale z drugiej strony żeby w metry od meritum nie wyjechać :-P
Co do ryb to Erupcje mi jamnikowato wyglądają, ale ogólnie to zdrowo się prezentuje a to najważniejsze.
 
 
 
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 66
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-01-10, 22:40   

Jeśli piszesz Damian, że się czepiać będziesz to to nie mam nic przeciwko. Ja nie określałem dzisiaj ani przed 3 miesiącami (kiedy po podmianie wody padła mi nie tylko część ryb ale i rośliny) swojego akwarium mianem roślinnego w rozumieniu HOLENDERSKIEGO. Skoro jest to forum paletkowe to wyróżniamy tutaj akwaria jako samo szkło i woda a w niej ryby. Są dekoracyjne z małą ilością roślin lub z samymi korzeniami itp. Jak wiesz zbiornik Huleder to taki z dużą ilością roślin i bez ryb lub z małą obsadą i to na ogół kąsaczowatych.
W moim akwarium dzisiaj po odnowieniu się roślinności mam dość sporo zarośnięte dno i o to mi chodziło a nie zestawianie jego z e zbiornikiem- Holendrem. Zgadzam się z Gienkiem
co do jego opinii nt. szufladkowania.
BD mają 14 i 15 cm. a lss./erupcje 16, 17 cm w wieku 1,5 roku i możesz w pełnym kształcie zobaczyć je w dziale rozmnażanie, tu na zdjęciach do galerii tak się jakoś ustawiły i już.
Rzeczywiście, mogłem zamieścić fotografię całego zbiornika więc nadrabiam to dzisiaj.
Ostatnio zmieniony przez tadeo 2014-01-10, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-01-10, 22:48   

Więc Tadeuszu jeśli mogę się zwracać wprost.. Zdjęcie całego zbiornika prezentuje się w mojej opinii bardzo fajnie a wręcz rewelacyjnie. Teraz widać całą "składnie" co z czym i mi się to podoba :-) Co do czepiania to czasami lubię się czepiać, może tytuł tematu nie jest trafny w 100% lecz sama prezencja zbiornika wynagradza te drobne niedociągnięcia ;-) a pytanie moje jakiego rozmiaru jest większy pigeon?
 
 
 
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 66
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-01-11, 08:44   

Oczywiście, że proszę o zwracanie się "wprost". Facet pigeon ma 19 cm a jego panna 17 cm.
Pozdrawiam
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-01-11, 10:09   

Od początku trzymałeś je w urządzonym akwarium czy na początku w sterylnym?
 
 
 
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 66
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-01-11, 22:34   

Akurat część tych ryb większość dotychczasowego życia spędziły jak sądzę w zbiorniku sterylnym. Zakupiłem niektóre jako dorosłe a niektóre jako podrostki.
Jeśli chodzi o warunki w jakich można osiągnąć dobry wymiar ryby to jak dotąd moją największą rybą był samiec turkusa. W akwarium tarłowym gdzie przyszedł na świat spędził 3 miesiące a potem trafił do dekoracyjnego gdzie osiągnął wymiar 21 cm (zmierzony w obecności kolegi też zakręconego tymi rybami). Jak uda mi się odszukać zdjęcie z roku 2008r to je zamieszczę. Ta właśnie ryba w wymiarze z roku 2006 (ok. 14 cm) jest pokazana jako pierwsza od prawej w Magazynie Akwarium ze stycznia 2007 r.
 
 
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 66
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2015-11-22, 20:21   

Dla odświeżenia bo dawno nie pokazywałem swojego akwarium . Obecnie jest po przycięciu roślin i zmianie w obsadzie choć jeszcze nie docelowej.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-11-22, 22:01   

bardzo ładne erupcje zdjęcie 011 zwłaszcza 3 od prawej. ile juz maja cm?
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 66
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2015-11-22, 22:55   

Dzięki. Ten, o którego pytasz to samiec, ma ok 18 cm a jego partnerka jest pierwsza z prawej na zdjęciu 013. Teraz zauważyłem ,że nie wszystkie zdjęcia mi się załączyły.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-24, 18:02   

niebieski nie pasi.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
tadeo 

Imię: Tadeusz
Wiek: 66
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 36
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2015-11-24, 22:30   

Kiedyś pasiły ale teraz mi się trochę zmieniło, dlatego gdy się zgłosi umówiony chętny na nie, to może się czymś pasującym uzupełni stadko.
Tadek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11