DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Ciągła podmiana wody proszę poradę
Autor Wiadomość
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-02-27, 19:33   

Pawel M napisał/a:
przepraszam jeszcze raz za zaśmiecanie tematu


Za co Ty przepraszasz ??

Musimy poczekać aż autor sam zainteresowany odpowie na pytania nurtujące nas po co mu to
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
czarny75 

Imię: Dominik
Wiek: 53
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 85
Skąd: Nowosolna
Wysłany: 2015-02-27, 22:56   

Po pierwsze nie chce mi się latać z wodą i przygotowywać wody.
2. co do kanalizacji otwór przez ścianę i woda na zewnątrz do ogrodu.
3.zasilanie wody doprowadzone przez korytarz do akwarium.
4.będzie wymiana na większy zbiornik.
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-02-28, 17:44   

Wiem że zimy coraz cieplejsze itd , ale obawiam się ze zimą ujście wody może zamarzać jeśli masz zamiar wystawić koniec odpływu do ogrodu
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 44
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-28, 17:51   

Jeśli wylot wody będzie pod dużym kątem to nie zamarznie
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-02-28, 22:11   

Rurę odpływową o średnicy 25mm miałem wyprowadzoną do ogrodu praktycznie w poziomie, i raz przymarzła :-/ Arek, tak jak napisałeś, dasz pod dużym kątem i będzie ok.
Zasilanie osmozy możesz dać standardowym wężykiem 6mm, plus taki że schowasz w listwie i obędzie się bez kucia w ścianach czy remontu.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
czarny75 

Imię: Dominik
Wiek: 53
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 85
Skąd: Nowosolna
Wysłany: 2015-03-09, 21:58   

znalazłem coś takiego czy może być (wkłady wymienię)
http://allegro.pl/filtr-t...5150096654.html

Który wkład węglowy mam kupić ?
1.http://allegro.pl/fccbkdf-10-wklad-weglowy-ze-zlozem-kdf-i5123840375.html
2.http://allegro.pl/wklad-weglowy-blok-fccbl-s-10-i5123958480.html
Proszę o pomoc .
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-10, 12:31   

Ja robię zwykle zakupy w woda.com.pl. Na szybko przeglądając potrójny zestaw dla Ciebie mógłby wyglądać tak:

3x http://www.woda.com.pl/p9...-m-10-cali.html
2x http://www.woda.com.pl/p9...irmy-ust-m.html
2x http://www.woda.com.pl/p9...irmy-ust-m.html

czyli łącznie 64zł.
Do tego wkłady np. na wejście sedymentacyjna pianka max 20um (mażna dać i mniejszą) i blok węglowy:

http://www.woda.com.pl/p7...x-2-5-cala.html
http://www.woda.com.pl/p9...er-10-cali.html

Tu dla pewności proponuję dać na wejście piankę i 2 węglowe, żeby przy np. zwiększonej dawce chloru w wodociągach węgle zdążyły wszystko wyciągnąć.

Do zestawu już tylko wężyk 6mm, 2 szybkozłączki 6mm i ewentualnie na wejście kranik (trójnik) 3/8 na 6mm i masz wszystko co trzeba.

Jeśli chodzi o odpływ, to masz 2 opcje: albo przelew z rurek (lub pudełko przelewowe) albo pewniejsza opcja w postaci otworu przelewowego w ściance akwarium (ewentualnie komin). Druga opcja jest bardziej niezawodna, bo rurki czy pudełka potrafią się w szczególnych warunkach zapowietrzyć i wtedy masz w domu basen.
Ostatnio zmieniony przez Trev 2015-03-10, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-10, 18:11   

Trev napisał/a:
Jeśli chodzi o odpływ, to masz 2 opcje: albo przelew z rurek (lub pudełko przelewowe) albo pewniejsza opcja w postaci otworu przelewowego w ściance akwarium (ewentualnie komin). Druga opcja jest bardziej niezawodna, bo rurki czy pudełka potrafią się w szczególnych warunkach zapowietrzyć i wtedy masz w domu basen.
Jakie to są szczególne warunki?? :shock: Tylko nie pisz że rura zasysająca wodę jest nad kostką napowietrzającą i "ciągnie wszystko" ;-) :mrgreen: bo kto tak robi?? Wiadomo że z wodą wędrują pęcherzyki powietrza ale nie do przesady...
Swojego overflow'a nie odpowietrzałem blisko rok czasu, przepływ troszkę spadł no ale nie tak żeby zalało chatę ;-)
W overflow'ach pipe i box można zastosować odpowietrzenie i co jakiś czas odpowietrzyć lub wężyk 6mm podpiąć na stałe do odpowietrzenia i włożyć go do sumpa, wtedy cały czas odpowietrza.
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-11, 08:47   

Tomek zgadzam się z tym, ale jak ktoś nie pamięta o "przeglądzie" o ewentualnym odpowietrzeniu, to może się zdarzyć że się zapowietrzy ii dlatego o tym piszę.
Sam sobie tak zrobiłem w garażu w zbiorniku do podmian, gdzie nadmiar lanego RO zawsze spływał ze zbiornika do dużego wiadra. Ponieważ dolewki robię grawitacyjnie to zbiornik stoi na górze regału krewetkowego i jedyne co sprawdzam to ilość wody jaka jest w danym momencie. Kiedyś zapowietrzyła mi się rurka przelewowa podlałem całość garażu :-D
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-11, 16:03   

Dokładnie, trzeba kontrolować szybkość przepływu wody przez przelew, jeżeli spada to jest to znak że musimy odpowietrzyć.
U mnie overflow służy do przelewu nadmiaru wody przy podmianie.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-13, 11:29   

jak ktoś nie wytrzymuje z nerwami to polecam robienie na drutach lub szydełkowanie skarpet na zimę. Stała podmiana wody w dłuższym etapie doprowadzi do katastrofy.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-13, 20:29   

A ja się z Tobą Adamie nie do końca zgodzę (albo tylko rozwinę Twój skrót myślowy): stała podmiana jest super sprawą, tyle że mało kto ma dostęp do dobrej i nie zmieniającej parametrów wody.
Jeśli ktoś ma wodę z dobrego źródła (np. głęboka studnia nie zbierająca wody powierzchniowej), której twardość jest odpowiednia dla biotopu odwzorowanego w akwarium, to wtedy lepszego rozwiązania nie widzę.
Sam mam dostęp jedynie do wodociągu i wiedząc jakie są wahania parametrów wody w wodociągach nigdy bym się nie odważył robić u siebie stałej podmiany. Zwykle całkiem przyzwoita wodociągówka niejednej już osobie narobiła nagle kłopotów. Ĺťeby daleko nie szukać mój sąsiad w noc po podmianie wody stracił kilkanaście dzikusów - rano nie było już czego ratować.
Podsumowując: metoda jest suuuper, ale niestety podstawowym wymaganiem jest pewne źródło wody o stabilnych parametrach.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-25, 10:19   

Trev napisał/a:
A ja się z Tobą Adamie nie do końca zgodzę (albo tylko rozwinę Twój skrót myślowy): stała podmiana jest super sprawą, tyle że mało kto ma dostęp do dobrej i nie zmieniającej parametrów wody.

no jeśli się doświadczenie opiera na ułamkuprocenta tych co mają głębokie wody studzienne a nie kran z wodociągów to chyba pierwsze nie jest zgodne a winno być "zgodzę". Stałą podmianę robią Azjaci co mają potok koło swej manufaktury. U nas takowych nie ma bvo pijąc wodę z potoku można się nabawić zarazy.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Juliusz 

Imię: Juliusz
Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 23
Skąd: Loughton
Wysłany: 2015-03-26, 12:49   

75% RO + 25% HMA, do tego UV na sprzężeniu zwrotnym

parametry wody się wahają, ale w naturze też się wahają :-) ważne, żeby nie były za szybki i nie wyskoczyły poza ramki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10