DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Paletki Radka
Autor Wiadomość
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-01, 13:50   Paletki Radka

Witam poniżej kilka fotek z akcji rozmnażanie jeśli ktoś potrzebuje pomocy to ja chętnie doradzę na prv lub w tym temacie postanowiłem się trochę w to pobawić ...ryby czyli rodzice pochodzą z dobrych Hodowli takich jak Stendker Piwowarki lub Lucky Tropical i i kilka z Europa Discus Center ....nastawienie głownie na ciekawośc co po czym wyjdzie i w jakich krzyżówkach
woda do rozmnażania typowa czyli
6,2 Ph
150-200 Us
temp 30 Stopni
filtry gabkowe

Para nr.1 Samiec jest z lini Leopard Samica z Lini Red Turkus

na początku od Piwowarskiego przywiozłem ryby w rozmiarze 6,5 cm był to Pażdziernik 2013




pożniej czyli po roku wyglądały tak








19 Grudnia 2014 już maluszki i ich rodzice







Para nr.2 to kobalty od Piwowarskiego.....młode mają już 3 tygodnie powoli same jedzą





Para nr.3 to połączenie Super Red Melon (Europa Discus Center) Solid Fire Red (Stendker)...wczoraj młode oderwały się od stożka





tak wygladał samiec jak go kupiłem był pięknie wybarwiony po tym intensywnym czerwonym zostały wspomnienia i zdjecia



Para nr.4 po 2 latach selekcji wreszcie sie coś dobrało Samica (Lucky Tropical) Eruption Face Spotted Samiec Leopard Spider (Europa Discus Center) a tak naprawde Tony Tan a czemu po 2 latach ano dlatego ze kupiłem najpierw 10 ryb Eruption 8 cm rosły w ślimaczym tempie i dopiero po tym czasie kiedy dorzuciłem im do akwa Leopard Spider dobrała się para ....już 2 tarła zmarnowane przed nimi kolejne już ostatnie problem ..ikra bieleje prawdopodobnie samiec nie jest płodny




Para nr.5 Stendker Samica Pigeon Blood Blau ...Samiec Pigeon Blood Rot...cięzki temat miały już małe niestety.... nie wchodzą na rodziców :( ostatnia 3-cia szansa pożniej zmiana partnera





Dziś zrobiłem mały porządek i wrzuciłem ryby z 3 tareł do jednego zbiornika 300 litrów w międzyczasie około miesiąca temu rozmnożyłem ryby które występują pod nazwą Royal Blue na zdjęciach widać tarła z pary nr. 1 i 2 oraz tych Royal Blue jedzą jak smoki postaram sie wrzucic film bo zdjecia są okropne




Ostatnio zmieniony przez Patryk 2015-01-02, 12:00, w całości zmieniany 18 razy  
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2015-01-02, 19:20   

Ładne rybcie powodzenia z młodzieżą....
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-02, 20:11   

Dziękuje Rafał
para nr 6 zupełnie przypadkowo mam te LSS są słabej jakości ale ....

po pierwsze tra mi się w zbiorniku co chwile
po drugie są to hybrydy po świetnych rodzicach


kilka dni temu dałem im szanse dziś młode siedzą na rodzicach jest to experyment co wyjdzie po brzydkich kaczątkach które mają w sobie dobrą krew ...



Ostatnio zmieniony przez Patryk 2015-01-02, 20:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-02, 20:55   

Rozpędziłeś się z tarlakami :-) Niedawno były tylko dwie pary a teraz jest ich sześć :shock:
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-02, 20:58   

Super widoki nie ma co :-D
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-02, 21:16   

Na żywo zapiera dech w piersiach ;-) :mrgreen: szczególnie jak młode pobierają pokarm z rodziców.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-02, 22:36   

toommaszeek napisał/a:
Rozpędziłeś się z tarlakami :-) Niedawno były tylko dwie pary a teraz jest ich sześć :shock:


tyle już czasu hoduje te ryby a jeszcze nic nie rozmnożyłem....chce zobaczyć co po czym wyjdzie mam obecnie mlode z 4 tareł zrobie foto-relacje będzie póżniej co wspominać widze w opisie Tomek Aleksandrów Kujawski :) (miasto sexu i biznesu)
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-02, 22:55   

Radku dobrze wiesz że Ciechocinek mi nie służył, szczególnie przez ostatnich kilka lat i trzeba było wracać tam gdzie jest lepiej ;-)
Aktualizuj często temat ponieważ ciekawie się robi :-)
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
  Wysłany: 2015-01-02, 23:56   

na poprawe humoru

Prezent od Stendkera na Święta :) czy będzie z tego para kto wie (miał mi złapać male and female)... klimatyzują się :) wspominałem ci o nich ale ty ich chyba Tomek jeszcze u mnie nie widziałeś



Ostatnio zmieniony przez Patryk 2015-01-03, 00:08, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-03, 00:09   

Jeszcze nie miałem okazji ich zobaczyć, ale dziś wpadnę i zobaczę :-)
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-04, 22:36   

Para nr.3

małe są już na rodzicach niestety naliczyłem tylko 10 sztuk reszta ikry zbielała więc może facecik się słabo postarał ale mimo to dam im szanse bo chce zobaczyć co z tego wyjdzie




Para nr.6 Brzydkie kaczątka idą najlepiej czyli para Leopard snake skin dobrze wykropkowana o nijakim kształcie sporo małych widocznych na ciemnych rodzicach







Para nr.4 niestety słabo im idzie to rozmnażanie ikra bielała wiec skoro parze nr 1. zabrałem już młode postanowiłem zrobić mixa samiec z nr 1 Leopard od Piwowarskiego ..samica z nr.4 Eruption Face Spotted są już pierwsze owoce tego połączenia zobaczymy co dalej


Ostatnio zmieniony przez Patryk 2015-01-04, 22:54, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-06, 22:18   

niestety nie mogłem edytować postu więc stworze kolejny a chce pokazać wam filmik z karmienia maluchów........Pary widocznej na filmie oraz pary nr.1 i pary nr.2


http://youtu.be/1fBhKDLj5zE
Ostatnio zmieniony przez Patryk 2015-01-06, 22:51, w całości zmieniany 14 razy  
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2015-01-06, 22:36   

No Radek. Czapka spada z głowy sama, jak patrzę na te maluchy. Czy aby na pewno jedno z rodziców to nie pirania????
Odseparuj rodziców bo Ci maluchy ich zmarnują(poranią)
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-06, 22:46   

Czapka spada

a. Bo są spoko ?
b. Bo są słabe ?


bo juz nie wiem czy się pan ze mnie nabija panie Romanie :P...mam wrażenie że te maluszki to sie dobrze czują z tymi rodzicami ..bezpieczniej
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-01-06, 23:28   

Romkowi chyba chodziło bardziej o to że maluchy walczą o pokarm jak piranie :-> i mogą zamęczyć swoich rodziców. Bynajmniej ja tak to zrozumiałem.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14