DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Robienie zdjęć ryb (zbiorników) dla każdego
Autor Wiadomość
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-03-11, 22:56   

W końcu i na mnie padło, po 2 godzinach zabawy aparatem przestalem robić zdjęcia na funkcji auto. Oto co udało mi sie zrobić szkłem które ostrzy z 50 cm fotka z reki( drżącej).
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 23:11   

Na bezrybiu rak też ryba ;-) Domyślam się Marku, że to zielsko za tym potworem to nie Valisneria gigantea ... więc biorąc pod uwagę, że obiekt ma 2-2,5 cm bardzo fajna fotka. Szkoda troszkę, że przy samej szybie i widać końcówkę żwirku ale ogólnie zabawa się zaczyna ! ;-)
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-03-12, 08:46   

Inspiracji robieniem zdjeć ciąg dalszy. Dziś dowiedziałem sie co to "dobre światło" i dlaczego zdjęcia należy robić w formacie RAW.Niestety zaczyna mi brakować szkła i trzeba pogodzić z zakupem czegoć przyzwoitego. :-|
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-03-24, 18:56   

adamn napisał/a:
Teraz Alicja popracuje nad oświetleniem swego zbiornika, doświetleniem boków i zademonstruje nam wszystkim zdjęcie zgodne ze sztuką filmową w pełnej krasie by ani jeden refleks świetlny na szybę się nie rzucał i krawędzie były pionowe poziome i ostre.
Pokaże też w planie karmienie całości.

Dobra....
Poudawajmy, że wcale mi nie brak wszystkiego co potrzebne do robienia dobrych fotek :->
Więc, ja nie umiem... , jak to Adam napisał a przynajmniej zasugerował, że takie mają być, więc Piotrek ratuj !
Ryby i cały baniak:


Poćwiczyłam na moich 75l- bo 200l to już Wam zbrzydło :-P

I tak na wstępie wytłumaczę, to nie brudna szyba, ani rysy tylko bąbelki powietrza, a samica wwaliła się w fotkę, ale na to już nic nie poradzę :roll:
Zbrojnik mały na koło 3,5 cm obok widać kiryska pstrego też maluszek, oboje odchowane od ikry ;-) Tu ostrość uciekła... ale co zrobić żeby tej żółci nie było ?
Kliknąć by powiększyć:



Babaulti & RC - przy niej na samej krewetce ostrość uciekła, ale czerwone są dość skryte :-? to mam mało okazji do fotek i poprawek


Zbrojnik któremu się nudzi: ( tu mogło by być niższe EV- o ile czegoś nie pomyliłam i ostrość uciekła- ? )
I moje gwiazdy- tu już im nic nie ucięłam ;-) Ale marmurkowe mogło by mieć pysk wyraźniejszy- tylko już jak to zrobić ? + jakieś plamki są na szybie :-?




I całość- tu nic normalnego mi nie wychodzi.
Czy można, robić fotki części baniaka z ukosu ?
I jak kadrować ew takie zdjęcie ? Bo np chcę pominąć jakąś część- filtr.



Noo trzeba Piotrek zaparzyć melisę i wytłumaczyć szczawiowi co i jak :-)
Powodzenia ;-)
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-24, 20:29   

Ala, ale co tu krytykować. Widać tylko już braki w sprzęcie ale tego się nie przeskoczy. Ale te fotki są lepsze niż niektórzy wstawiają fotki ze sprzętu za 3-4 tys złotych. Popracowałbym nad jednym - white balance (balans bieli). Na wszystkich widać za dużo troszkę żółtego przez co zieleń się aż przesyca. WB na świetlówka albo zrób kilka fotek przy różnych ustawieniach WB i zobacz, które najbardziej się Tobie podoba. Ogólnie lubię troszkę dodać czerwieni. Zdjęcie wydaje się być "cieplejsze". Ale to moje odczucie.

PS Samiec Antystrusia - fotka zabójcza :-)
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-03-24, 20:54   

:mrgreen:
Heheh wiadomo kto uczył 8-)

Tu dziękuję za cierpliwość :-)

I tak na laurach nie spocznę, to gwarantuję ;-)

A tak sprzetowo to mam i tak pożyczony Agfaphoto optima 100- czy tym dało by radę coś więcej wyciągnąć ? Czy może to było przecenione ? :oops:
Jutro, a może jeszcze dziś pobawię się, jak tylko znajdę ten balans bieli :lol:

Dzięki ;-)
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-03-26, 20:57   

Klayman napisał/a:
PS Samiec Antystrusia - fotka zabójcza

Piotrek- samica to przeczytała i zazdrosna się zrobiła ;-)




:mrgreen:
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 08:58   

A!icja napisał/a:
Piotrek- samica to przeczytała i zazdrosna się zrobiła


Zacznij jej jakąś kurację estrogenem bo wąsik się sypnął ;-)

Fotka z serii "bardzo dobrych" :-) osobiście troszkę bym zostawł więcej po prawej stronie ale własnie o takie kadrowanie chodzi i ostrość mniej więcej ustawiona tam, gdzie trzeba czyli na oku ryby ! Tak czy inaczej BRAWO. Cieszy mnie to, że nauka nie idzie w las :mrgreen:
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 19:37   

Czołem Piotrek.

2 zdjęcia, ustawienia WB na świetlówka ,pierwsza fotka to makro ,druga super makro,mógłbyś Mi wyjaśnić dlaczego jest aż taka różnica . Ryba ta sama nawet pozycja , zdjęcia dzieli tylko kilka sekund.



 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-28, 07:57   

Ja mniemam, że jak przełączyłeś na super makro to Ci się wyzerowały ustawienia i trza by było jeszcze raz ustawiać.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 08:48   

Adamie, można tak przypuszczać ale wiem, jakim aparatem było zdjęcie robione więc unikam opinii. Możliwe, że "macro" i supermacro" są trybami pracy standardowymi dla tego aparatu z "na sztywno" przypisanymi wartościami WB, ISO czy czasu ekspozycji.
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 11:34   

ustawienia mam wyświetlone cały czas na ekranie i się nie zmieniają .
No nic trza czekać aż będzie stać na lepszy aparat. ;-)
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 15:54   

Klayman napisał/a:
Osobiście preferuję tryb pracy aparatu z prelekcją przysłony. Czyli ustawiam ISO oraz czas a przesłona dopasowauje się automatycznie. Ustawiając czas musimy jednak pamiętać o tym, aby przesłona była dość niska.

Prelekcją czy Preselekcją?, w google znalazłem tylko Preselekcją.
Fajnie by było gdybyś opisał P, M, A etc. i czy we wszystkich aparatach oznacza to samo, bo powiem ci że im więcej zacząłem kombinować z ustawieniami, tym coraz to gorsze zdjęcia mi wychodzą, tańszym kompaktem panasa robiłem lepsze zdjęcia niż tym panasem FZ200.

http://tda.panasonic-euro...493/vqt4h79.pdf

Od strony 105 zaczyna się ustawianie czegoś więcej poza automatem.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 21:16   

Preselekcja oczywiście, jakoś w skrócie napisałem ;-)

Jacku, pisałem już nawet na tym forum, że im lepszy aparat, tym więcej błędów można popełnić.

Ja używam najczęściej ustawienia S - zmieniam czas oraz ISO a przesłona jest w autoamcie. Nie mniej dobieram tak czas i ISO przy fotografowaniu akwarium, żeby przesłona nie była większa niż 8-9. Do tego wystarczy dobrać WB (balans bieli) i pstryknąć fotkę ;-)

Jacku, ustaw na S, ustaw ISO 800 (będzie ziarno i szumy widać ale co tam ;-) ) i czas ustaw na 1/60 s, zobacz jaką masz przesłonę wtedy (powinna się wyświetlać i zmianiać w zależności od oświetlenia obiektu). WB ustaw na świetlówka. Pstryknij fotkę i wstaw tutaj. Zobaczę co da radę poprawić.

Nie wszyscy niestety producenci oznaczają tak samo ustawienia ale P (Program - wbudowane programy) M (Manual - ale nie w każdym ustawiasz to samo).

Ale tu czytam i tak:

A - zmieniasz przesłonę (czyli czas się dopasowuje do ekspozycji)
S- zmianiasz czas (przesłona w automacie)
M - wszystko w manualu czyli i jedno i drugie zmianiasz ręcznie (niepolecam bo za dużo zmieniania na początek)
SCN - masz zabrpgramowane sceny (różne ze zdjęciami - intuicyjne wręcz)
Ostatnio zmieniony przez 2013-04-05, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 21:19   

To i coś dodam :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11