DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Robienie zdjęć ryb (zbiorników) dla każdego
Autor Wiadomość
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 20:08   

Adaś, ale wszystko na pierwszej stronie jest. Wszystkie niezbędne funkcje opisane wydaje mi się łopatologicznie. Wątek przygasał nieco, więc postanowiłem wtedy zrobić kurs praktyczny i każdy, kto wkleja tu zdjęcia będzie oceniany. Szkoda, że tylko przeze mnie (jest tu paru amatorów fotografii przecież). Jak widać fotki są coraz lepsze czyli teoria zaczyna być przysfajana w praktyce ;-)
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 20:11   

Piotr mam Samsung pl100 co ja tu mogę poustawiać ? widocznie łopata dla mnie za mało.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 20:25   

Od ISO do czasu otwarcia migawki poprzez balans bieli czyli wszystko, czego potrzebujemy. Ustawiaj na trybie P. Wchodź przez menu i szukaj opisanych funkcji Najpierw ISO i balans bieli na "świetlówka". Później reszta funkcji. Nie zmieniaj wszystkiego na raz bo się pogubisz.
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 20:41   

Na ile ISO ? balans bieli mam Jarzeniowe h, Jarzeniowe I,Halogenowe,MIgawka,dzienne i auto
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-09, 20:54   

A o szumach Ty pisał?
A do czego funkcje służą i jak je stosować praktycznie? Coś zacząłeś ale osłabłeś.
Weź sobie kogoś praktycznie )lub SAM) i niech robi zdjęcia tego samego ujęcia i świetle obiektu przy konkretnych ustawieniach poprzez kolejne zmiany i niech to pokaże na FORUM.
ISO
przesłona
WB
migawka
...
wtedy każdy zobaczy po co to i jak to się je.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
marek1 
koty

Imię: marek z Wrockakoty
Wiek: 62
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-09, 21:14   

Adam każdy łapie inaczej
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 21:18   

Na prośbę Piotra wstawiam proszę nie linczować.
Obrobione tylko Irfanem na 800x600.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 21:31   

Adam, ISO (czułość matrycy) było z przykładami, czas otwarcia migawki - było z przykładami, WB (balans bieli) jest opisany i jaki zalecany, przesłona będzie ciężko przykłady bo różnice minimalne przy takich odległościach fotografowanych przedmiotów (za mała głębia zdjęcia, żeby to dobrze pokazać) ale jest, przy jakich zalecane robić fotki. Dla mnie praktycznie wszystko jest na pierwszych trzech stronach. Później szybki kurs obróbki zdjęcia (przycinanie, dodawanie i odejmowanie kolorów itp) kadrowanie jest na kilkunastu "żywych" przykładach ... ;-)


A teraz zdjęcia. Albo szarpałeś aparatem, albo problemy z ostrością. Do obu fotek, poczekaj, aż ryby wyjdą w ciekawsze miejsce.

Ogólnie płetwy przycięte, nieostre lub ruszone. Zbyt blisko obiekt od aparatu czyli krótka ogniskowa. Oddal się troszkę, podbij ISO do 400, Balans bieli na jarzeniowe, czas na 1/40. Reszta niech póki co robi automat. Rusz tylko te trzy parametry. Wstaw fotki i dalej działamy.
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 21:42   

nie mam takiej opcji jak czas.

Zdj. z opcją jaką podałeś poz a czasem.


Czas1/40 to chyba czas na nowy aparat :D
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 21:59   

Nie znam zbyt dobrze aparatów Samsunga. Widzę czas 1/20 sek daj 1/40 albo zwiększ ISO do 800 i zobacyzmy co to da.
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 22:03   

Nie widzę opcji takiej jak czas Piotrze zapodam iso 800 ale jutro bo dziś już słońce dla ryb już nie świeci :).
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 10:46   

nic z tego chyba nie będzie.
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 10:53   

Tomek sciag sobie program Picasa poprawia troche zdjecia i jest prosty dosc w obsludze, ja go uzywam od kilku dni i nie sprawial mi zadnych problemow:) Probowalam cos zrobic z ostatnia fotka ale chyba jeszcze za malo umiem... z okiem nic mi sie nieudalo zrobic, ale wstawie co mi wyszlo, watek chyba jest po to zeby sie uczyc i dzielic uwagami :)
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 11:07   

Niestety nei wiem jak rybka na zywo wyglada wiec koloru nie znam ale chyba troche lepiej wyglada ta fotka :) czekam na opinie Klaya bo on ma o tym pojecie:)
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 11:16   

Tomku, ja mając o tym pojęcie musiałem pstryknąć kilaset fotek akwarium, żeby się zapoznać dobrze z nowym sprzętem i nowym środowiskiem jakie jest akwarium, gdzie woda co rusz jest inna i wybarwienie ryb różne a Ty chcesz po kilku fotkach wszystko pieknie ładnie robić? Chyba niemożliwe ;-) - sam przyznasz ;-)

Problem z tą fotką jest taki, że robiona z fleszem. Wtedy właśnie problem z przekłamaniem kolorów i tragedia z okiem, które by należało w programie do obróbki zdjęć zaciemnić. A wg mnie nie tędy droga.

Tomku, zacznij od zdjęcia całego akwarium. Tak najprościej, później robimy pojedyncze ryby jak już tego się nauczymy, a na koniec delate ryb (oko, płetwa itp). Ĺšle troszkę zacząłeś robiąc już same ryby. Wpraw się w jedno, później kolejne etapy - wierz mi, że będzie łatwiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9