DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Baniak witka
Autor Wiadomość
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-09-20, 19:19   Baniak witka

- wielkość zbiornika w litrach  375 l
- wymiary zbiornika  150x50x50
- od kiedy funkcjonuje  23.08.2014r.
- sposób przygotowania wody do zbiornika  80% RO 20% kran
- woda i jej parametry: tww, two, pH i ewentualnie wielkość związków azotowych ph 6,5 NO2 0 NO3 0
- częstotliwość podmian wody 
- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru  piasek
- dodatkowe elementy jak korzenie zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru czy też tła wewnętrzne czy skały  korzeń
- obsadę zbiornika dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność  12 szt od Adama.
- obsadę roślinną i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny)  4 x lotos i jedna kryptokoryna
- rodzaj filtracji, jaka i ile  tertra ex 1200 , wewnętrzny unimax 1000
- rodzaj wkładów filtracyjnych  ceramika , biobale
- ogrzewanie zbiornika szczegółowo  brak 27C
- oświetlenie zbiornika ile i jak długo  4x 54 w świeci tylko jedna belka czyli 2x 54 w około 5h
- sposób i rodzaj karmienia  mix na bazie serca indyczego oraz granulat
- krótki w kilku zdaniach opis powstawania (czas kwarantanny dojrzewanie)  Po wcześniejszym problemie z inną obsadą która (aktualnie jest w sterylniaku) został przeprowadzony restart całego baniaka , został odkażony cały sprzęt oraz szkło perhydrolem oraz rośliny z tego wszystkiego zostało tylko lotosy i kryptokoryna reszta niestety nie wytrzymała może i dobrze.
- zdjęcie zbiornika całego 
- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund) 
- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku 
Może po krótce opisze moją przygodę z dyskami. Paletki już kiedyś miałem , były porażki i sukcesy ale że miałem wypadek ( obie nogi połamane) musiałem zakończyć moją przygodę z dyskowcami , trzymałem inne ryby. ( 7 lat przerwy) . Jakiś czas temu stwierdziłem że spróbuje z znowu tylko trzeba się lepiej przygotować zakupiłem mikroskop zrobiłem restart baniaka wszystko zostało odkażone ( perhydrolem) zgodnie z przepisem z forum , stare podłoże zastąpił piasek kwarcowy (wcześniej wygotowany) w filtrach została wymieniona ceramika , w drugim akwarium pływa pozostała obsada która mi została 2x kosiarka 10x neon czarny 4x kirysek spiżowy ( została przeleczona na razie nić nie widać zobaczymy za jakiś czas ) Dyski zostały zamówione u Adama ( wysyłka PKS) .
I teraz najciekawsze takiego pecha już dawno nie miałem :
Dyski zostały wysłane PKS w dniu 19.09 czyli wczoraj o godzinie 21.30 na miejscu miały być 8.25 następnego dnia , do przystanku mam jakieś 3 km czyli nie daleko .
Rano wstałem patrze na zegarek 7. 50 czyli jeszcze czas samochodem dosłownie chwilka , wypiłem kawę po ósmej wyszedłem z domu wsiadam do samochodu , odpaliłem wrzucam wsteczny nie wchodzi k.......wa co jest próbuje znowu , nie da rady myślę poszło sprzęgło , dzwonie do kierowcy za i ile będzie , 15 minut , taksówka nie dojedzie , co robić , padło na rower , siadam na niego kapeć , myślę nie zdarzę ,ale że był jeszcze jeden rower ( teściowej ) jakoś sobie poradziłem przynajmniej w jedną stronę, z powrotem miałem trochę problemów bo doszła paczka.
Otwieram pudełko wszystkie żyją aczkolwiek woda lodowata dolałem trochę wody z mojego akwarium po godzinie wpuściłem do akwarium po pół godzinie podałem trochę granulatu jedzą aż miło , światło wyłączyłem żeby się przyzwyczaiły.
Niestety musiałem dzisiaj załatwić trochę spraw , nie było mnie ze 4 h wracam ryby pochowane nie chcą jeść myślę co się stało , pytam żony , co się dowiedziałem były koleżanki córki (7 lat) zaczęły stukać w akwarium ryby się zestresowały , teraz widzę że już jest ok ale światła na razie nie włączam pływają wszystkie razem .
Miałem zrobić zdjęcia ale z braku czasu to nie wyszło ,kilka fotek wrzucę niestety kiepsko widać jutro postaram się wrzucić lepszej jakości. Adamie wielki szacunek ryby pierwsza klasa.
A co do samochodu poszła poduszka pod silnikiem( stoi u mechanika)
Ostatnio zmieniony przez witek112 2014-09-20, 19:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-09-20, 19:50   

ryby już się uspokoiły jedzą aż miło popatrzeć
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-20, 19:52   

To po takim początku może być tylko lepiej powodzenia. Co za odmiany nabyłeś?
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-09-20, 19:57   

erupcje
leopard mozaikowy
red spot
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-20, 20:00   

Ten red spot mnie zaciekawił coś nowego u Adam chyba
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-09-21, 18:24   

Dzisiaj zapaliłem światło przez chwile było ok później ryby się pochowały , jak się nie swieci jest ok pływają po całym baniaku wcinają aż miło ( raczej pochłaniają żarcie i cały czas są głodne)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-21, 18:51   

światło zmień na jakieś ciepłe z czerwienią. Zapalaj przed karmieniem to się szybko przyzwyczają.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Aicha 

Imię: Aska
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 290
Skąd: Sainte Genevieve des Bois
Wysłany: 2014-09-21, 20:35   

ta z drugiego i trzeciego zdjecia taka troche niewyjsciowa, ale jak to mowi szef dajmy jej czas ;-)
czekam na fotki mozajek bo chyba to najladniejsze poki co we wroclawskiej pownicy, no czasem RW sie trafi :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Aicha 2014-09-21, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-22, 10:06   

jak mówisz o czerwono białym w kropki to podobnie jak u Ciebie będzie to NAJ tego zbiornika. Co do mozajek to na FORUM jeden już ma cały zbiornik ale się nie chce ujawnić. No ale trza go do tego zmotywować.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Aicha 

Imię: Aska
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 290
Skąd: Sainte Genevieve des Bois
Wysłany: 2014-09-22, 12:22   

kwestia gustu, mi sie ksztalt glowy nie podoba, moja samica RW od poczatku bylo widac potencjal, ten nie ma ladnego i ksztaltnego pyska
 
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-22, 12:25   

W sumie kształt ,,pyska" to kwestia gustu i upodobań , jeden lubi..... a drugi........ ;-)
pozdro.....
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-09-22, 12:27   

gienierator napisał/a:
, jeden lubi..... a drugi........


Córkę a drugi teściową ;-) :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-09-22, 18:03   

Trzeba przyznać Adamie że ryby apetyt mają , cały czas są głodne. Niestety dalej źle reagują na światło , na razie zainstalowałem 9 w żarówkę i na razie jest ok , próbuje w trakcie jedzenia zapalać ale od razu się chowają .
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2014-09-22, 20:11   

ladne rybska ;-)
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-22, 20:28   

Adaśkowe potrzebują czasu na przyzwyczajenie do światła , nigdy oświetlane nie były.
pozdro....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12